Wpis z mikrobloga

@piuem:

jeszcze ja karmią zamiast wyłapywać? XD

Oni mają tak duży problem z bezdomnymi zwierzętami, że nie byliby w stanie ich wylapać i wsadzić do schronisk, bo budżet by im #!$%@?ął. Spora część z tych psów jest zaszczepiona i wysterylizowana(są łapane, sterylizowane etc. i wypuszczane z powrotem) można je poznac po takich "kozich" znaczkach w uszach.

źródło: comment_gLD44J1C07Zp2ZvqiDD2NIcSJBZCMYaM.jpg
no ja tego nie ogarniam, ale tam jest kotów jak szczurów i ludzie je dokarmiają jeszcze


@budus2: widocznie nie maja ochoty patrzec jak padaja z glodu. Mam tylko nadzieje, ze ktos sterylizuje, wtedy moze nie za rok, nie za dwa, ale za kilka lat populacja bezpanskich kotow sie zmniejsza.
Niektorzy twierdza, ze kot sobie powinien sam poradzic. Moze i tak, jak wczesniej nie mial domu i zyje w miejscu gdzie ma
Ten automat powinien raczej łapać te zwierzęta niż je jeszcze dokarmiać


@Isanell: zwyczajnie mogą nie mieć środków na umieszczenie ich w schronisku, co jest dużo wyższym kosztem niż taki automat

U nas też są koty sterylizowane i leczone i wypuszczane, dokarmiane. Też to nie wszystkim pasuje, bo lepiej żeby popadały jak sobie nie potrafią poradzić w miejsach, gdzie nie ma czego upolować
Napiszę jeszcze raz bo kogoś uraziło. Zwierzęta się odstrzeliwuje to fakt, nie da się mu zaprzeczyć. A jeśli jakieś miasto ma problem z plagą bezdomnych kundli, pewnie chorych, nieszczepionych to powinno się z nimi coś zrobić a nie jeszcze dokarmiać.
@analogiczna: Z kotami to akurat jest problem taki, że te, które mają 'wolny wybieg' i oczywiście bezpańskie bardzo mocno szkodzą na ekosystem wybijając wszystko co żywe, gdy są najedzone to dla samej zabawy.
@FrauWolf: Też o tym słyszałem, do tego oglądałem Kedi. Myślę, że mimo dużego serca to mają fatalne i bardzo nieodpowiedzialne podejscie do zwierząt. Ci wszyscy dokarmiacze nie rozumieją, że tworzą zależność wśród tych zwierząt i jak ich zabraknie to będą masowo umierać z głodu. Czy naprawdę nie bardziej humanitarnie zrobić program rządowego usypiania i sterylizacji zwierząt. Dla mnie ten temat finansowy to bujda na resorach bo po prostu mają trudny moralnie
@pedros92: A czemu psy mają płacić życiem, za ludzką głupotę? To nie jest ich wina, że tyle ich jest, tylko ludzi którzy nie pilnują i nie sterylizują swoich zwierząt. Zresztą, w USA większość schronisk ma taką polityke, że jeśli pies niezostanie odebrany wciągu x czasu (zwykle bodajże miesiąc, albo dwa), to jest usypiany, a mimo to liczba bezdomnych zwierząt w Stanach, kazdego roku, rośnie.
@laaalaaa: bezdomne zwierzęta powinny być gazowane jak w japonii. Jest to humanitarne (nie tylko dla nich - przy okazji nie pozwala się na dalsze rozmnażanie i cierpienie następnych pokoleń!!), tanie i skuteczne. Nie tylko w kwestii zmniejszania cierpienia, ale także ochrony przyrody - wolnochodzące koty są groźnymi szkodnikami (nawet ostatnio na wykop ktoś wrzucał historię jak to popielice koledze przyniósł).