Wpis z mikrobloga

@chixi: pytam, bo o ile nie jadam wędlin, o tyle czasem mam ochotę, ale podejrzewałam, że nie polecisz niczego dobrego z przemysłu masowego, w sumie to bym się zdziwiła, gdyby coś takiego w ogóle było ( )
ja mam dostęp jedynie do takich 50-70zł/kg, więc nieco mi szkoda, surowe mięso wychodzi taniej ¯\_(ツ)_/¯
@matra parówki kupuję w Lidlu :D te pikoka powyżej 90% mięsa. Ale generalnie masówki mają dużo dodatków ( nawet kabanosy które ich w ogóle nie potrzebują). Dlatego jak mam dostęp do takich z prostym składem to korzystam. Ale nie jestem jakimś fanatykiem, nic się nie stanie jak raz na jakiś czas zjem coś zwykłego. Staram się tylko wybierać stoiska lokalnych masarni a nie kupować "ogólnopolskich" paczkowanych sokołowów itp :)
@chixi: ja widziałam szynkę za 40, jak nie więcej zł/kg z 'magi' w składzie i takich szynek było kilka obok siebie, Perkpol kiedyś miał świetny skład swoich wyrobów to napchali cukru, glukozy i skrobi, niech #!$%@?ą ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie jadam w ogóle, chyba że u rodziców jestem, bo kupują lokalnie, pewnie też z cukrem, ale jakościowo ogólnie dobre. A parówki też tylko Pikok Pure, ale
@matra
@chixi Mirabelki, kupcie sobie karczek/schab/boczek i zapeklujcie, następnie jak macie pakowarkę próżniową to do wora i do wody, a na koniec do piekarnika a jak nie to od razu piekarnik. Wyjdzie max 20 zł/kg bez syfu, a smak... ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Jontek6: no mi tego mówić nie musisz, ale ja pytam o możliwość zakupu :P
@Kaska_Maryska: znam mapkę, dosyć uboga i w sumie nie daje wiele możliwości, jedynie większym miastom może się przydać. U mnie jest kilka takich miejsc i fakt, że zapominam o nich, ale czasem ceny są z kosmosu i w sumie mało gdzie mi po drodze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@asique cebula, masło, porto i ocet balsamiczny. Ofc porto można zamienić na wytrawne wino i erytrol, ale biorąc pod uwagę, że użyłam ok 100ml a konfitury jest 0,5L i używam ją w małych porcjach to stwierdziłam, że nie będę otwierać następnej butelki :)