Wpis z mikrobloga

#java #programowanie #pracait #rekraacja
Mirki, czy przy pytaniu o oczekiwane wynagrodzenie, można prosić o to żeby firma coś zaproponowała i Ty się do tego ustosunkujesz? Chciałbym jako junior 25zł/h netto na B2B (jestem już na dużym zusie) ale prawda jest taka że na początek żeby gdziekolwiek się załapać to nawet za pół tej stawki bym poszedł żeby mi się chociaż zwróciło na ZUS i dojazdy.. No i mam dylemat bo zawołam 25 i powiedzą sobie "i może frytki do tego juniorku", a powiem 15 i się okaże że mogliby dać więcej ale jak chce robić za 15 to śmiało..
  • 16
@Vetinari: no i wydaje mi się, że taka stawka jest ok, ale babka jak zadzwoniła i jej taką cenę podałem to trzy razy się pytała czy na pewno 25, powiedziała że w ciągu dnia umówi mnie na rozmowę i cisza.. więc zachowała się jakbym zawołał za dużo
@Dominias: panie kuhwa rynek psujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Masz informację ile dają juniorowi na umowie o pracę? Średnio Junior zarabia 3k na rękę czyli to jest 5k kosztu pracodawcy. 5k to minimum netto jakie powinieneś zarabiać. Dolicz sobie do tego jeszcze dni urlopu chyba, że możesz ten urlop brać, a kasa zawsze taka sama. 25 zł to poniżej minimum i netto!
no i wydaje mi się, że taka stawka jest ok, ale babka jak zadzwoniła i jej taką cenę podałem to trzy razy się pytała czy na pewno 25, powiedziała że w ciągu dnia umówi mnie na rozmowę i cisza.. więc zachowała się jakbym zawołał za dużo


@Dominias: IMO nie zadzwonili bo chciales za malo. 5k brutto na UoP to taki sam koszt dla pracodawcy jak na B2B 36zl/h (zakladajac ze pracujac
@leoha: poważnie firma może nie chcieć kogoś bo jest za tani? Dla mnie logicznym jest to, że na początku pracy jako junior będę mniej wydajny niż ktoś kto pracuje już kilka miesięcy dlatego informowałem, że jest to kwota na początek współpracy - można to nazwać okresem wdrożeniowym.
poważnie firma może nie chcieć kogoś bo jest za tani?


@Dominias: oczywiście i ma to jakieś uzasadnienie - jak chcesz pracować za mniej niż rynkowe stawki tzn., że nikt cie nie chciał po rynkowych stawkach, a jak nikt cie nie chciał po rynkowych stawkach to znaczy ze jesteś po prostu slaby.
@Dominias: Jeśli zaproponowana przez ciebie stawka im nie podejdzie, to powiedzą ile są w stanie dać i wtedy albo akceptujesz albo nie. Jeśli technicznie im odpowiadasz to nie zrezygnują bez próby złożenia kontroferty chociaż.