Wpis z mikrobloga

W Niemczech po wypiciu jednego piwa wsiadam w auto i odjeżdżam, jeśli 10m dalej złapie mnie policja i przebada alkomatem to puści mnie bez żadnych konsekwencji, dla nich jestem trzeźwym kierowcą.
W Polsce jak wypije piwo i odczekam godzinę zanim wsiądę za kółko to jestem debilem bez wyobrażani!!! Mimo że wydychanym powietrzu będę w przedziale 0,0-0,1 promila.
Mieszkam 10 lat w Niemczech, zawsze wydawało mi się że jedyne co nas różni to zarobki. Ale ten wpis uświadomił mi jak wiele mentalnych różnić tkwi między nami. W Niemczech normalny kierowca w Polsce debil bez wyobraźni, masakra jak płytko ludzie na to patrzą ciekawe czy ludzie plusujący ten komentarz mają świadomość że nie jedno krotnie wsiadając za kierownice zaspanym, zdenerwowanym, przeziębionym prowadzą samochód niejednokrotnie w gorszym stanie niż OP godzinę po wypiciu jednego piwa!

#gownowpis #emigracja
kulass - W Niemczech po wypiciu jednego piwa wsiadam w auto i odjeżdżam, jeśli 10m da...

źródło: comment_GIW0rY1GciiTPgxKTkCzcdvoktFAYFbF.jpg

Pobierz
  • 131
  • Odpowiedz
@kulass: Miałem 0,04 nie prowadziłem pojazdu (mam dowód w postaci wydruku z tachografu), za to że miałem tylko kartę w tachografie w stojącym na prywatnym placu pojeździe (nawet nie miałem możliwości wyjazdu) zostało mi zabrane prawko na rok + 1000zł kary + 10 pkt karnych + utrata 5 kategorii bo przekroczyłem 24 pkt. Zdałem egzamin sprawdzający ale starostwo nie chce mi wyrobić dokumentu mimo że w policji wyświetlam się jako posiadający
  • Odpowiedz
@Shatter: Przejścia są widoczne i regułą jest przepuszczanie pieszego więc robię to automatycznie. W Polsce pieszy albo wejdzie, albo nie wejdzie. Albo kierowca przepuszcza, albo nie przepuszcza. Dlatego wiem, że realia i bezpieczeństwo dróg jest nieporównywalnie niższe w Polsce, a co za tym idzie czynniki dekoncentrujące kierowcę mogą znacznie bardziej zagrażać.
U mnie w mieście, poza ścisłym centrum, piesi i rowerzyści są totalnie odizolowani od ruchu ulicznego, ale to miasto projektowane
  • Odpowiedz
W Polsce jak wypije piwo i odczekam godzinę zanim wsiądę za kółko to jestem debilem bez wyobrażani!!! Mimo że wydychanym powietrzu będę w przedziale 0,0-0,1 promila.


@kulass: Polak by wtedy nie pił jednego piwka, tylko trzy "bo zaraz i tak zejdzie". Mamy te faszystowskie prawo odnośnie alkoholu, ale w sumie lepsze takie niż liberalne.
  • Odpowiedz
@Shatter: no ale to zależy od tego w jakim jest stanie kierowca xD
Powiedzmy, masz dwie różne sytuacje:
1. kierowca jedzie 200km ale jest 20 godzin na nogach.
2. kierowca jedzie 200km ale jest 6 godzin na nogach, wypił piwo godzinę wcześniej, przed wyjazdem wypił kawę.

Kto tworzy większe zagrożenie? Jeśli jesteś, dajmy na to 20 godzin na nogach i sobie piffko walniesz i jedziesz jesteś totalnym dzbanem. Zawsze mnie śmieszy
  • Odpowiedz
Wypij sobie piwko po 12h pracy na nocy to cie złoży jak po czteropaku.


@daeun: no tak najlepiej rozpatrywać picie piwa w kontekście najbardziej skrajnych sytuacji xD bo każdy Polak pracuje 12h na nocnej zmianie. Chyba postuje memy
  • Odpowiedz
@kulass: O czym tu dyskutować? Jeżeli jedno czy dwa piwa nie zmienią Twojej percpecji to po co je pic? Jeżeli zmienią to znaczy ,że nie powinieneś prowadzić. Nie ma kompromisu w takich sprawach. Prowadzisz - nie pijesz inaczej jesteś #!$%@? patusem i w razie wypadku ze skutkiem smiertelnym powinienes odpowiadać jak za próbę morderstwa.
  • Odpowiedz
A nie potrm myślenie że skoro jedno piwko nic nie zrobiło to i drugie można albo kieliszeczek wódki i na koniec mamy pijakow na drogach.


@nacpanazielonka: #!$%@? jakbym jakiejś starej 80-letniej prukwy na ławce w parku słuchał.

ZALEGIZUJOM MARIHUNAEN TO ZARA KOKAJINE BEDO WSZCZYKIWAĆ I HEROJINE WONCHAĆ I NA KONIEC MAMY NARKOMANUW NA ULICACH
  • Odpowiedz
@kulass: Ludzie nie zdają sobie sprawy, że każdy ma indywidualną tolerancję na alkohol. Tak dla niektórych 1 piwo sprawi, że będą je czuli... a niektórzy 2-3 wypiją i będą trzeźwi. Nie ma uniwersalnej granicy w tym przypadku i każdy limit alkoholu będzie niesprawiedliwy :/
  • Odpowiedz
@kulass: Skoro od dekady mieszkasz u Niemca i zatraciłeś już zdolność obiektywnej oceny mentalności narodu polskiego, to w sumie po co się na ten temat produkujesz? XD Polaczkowi nie wolno dać przyzwolenia na wypicie jednego piwa przed wejściem za kółko bo zaraz będzie kombinowanie, usprawiedliwianie, tłumaczenie sobie "e dobra trzy piwka to na to samo wychodzi", w rezultacie tylko wzrost niebezpieczeństwa na drogach. Ale dobrze wiedzieć że lata emigracji pozwalą całkowicie
  • Odpowiedz
@Shatter: Po drugie nie przekonałeś mnie do niczego. Chcesz to jeździj trzeźwy i co 2 godziny jazdy rób sobie odpoczynki trzydziestominutowe, a po nieprzespanej nocy zamawiaj taxi. Ja będę dalej prowadził rozmowy przy stole, a potem jeździł do domu nie czyniąc nikomu krzywdy i nie będę się pienił ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@kulass: @kulass: @kulass: Badane wielokrotnie na różnych osobach (z racji pracy, mam dostęp do pożadnego wykalibrowanego alkomatu)

1 piwo = dla niedużej osoby, niecałe 0,2 promila około 5 minut po wypiciu
jeżeli masa powyżej 70-80 kg i do tego coś się jadło (np piwko do obiadu) stężenie jest już o połowe mniejsze (0,1)
po godzinie spada do 0,5...

Jeżeli pijesz na pusty żołądek możesz przekroczyć 0,2 do tego jak
  • Odpowiedz