Wpis z mikrobloga

sytuacja z wczoraj w #uk #anglia
poszedłem razem z dziewczyną(18 lat za kilka miesięcy, to ważne dla historii) do Aldi po rzeczy na kolacje i wino na wieczór. pan przy kasie prosi mnie o dowód, ok zgadza się. potem prosi o dowód moją dziewczynę xD. mówi zgodnie z prawdą zresztą, że nie ma nic przy sobie, ani portfela, ani dokumentów. kasjer w takim razie mówi, że nie może sprzedać alkoholu, bo mogę kupować go dla niej. ok, #!$%@?łem się, ale nie będę robić afery. zostawiłem dziewczynę kilka metrów przed sklepem i wszedłem ponownie, sam. inny kasjer, byłem samemu, mam dowód. otóż poprzedni kasjer krzyknął do obecnego, żeby nie sprzedawał mi tego wina, bo przed chwilą byłem z dziewczyną bez dowodu xDDDDD.
poziom absurdu #!$%@? poza skalę, koniec końców i tak kupiłem w monopolowym. na tej #emigracja łatwiej mi kupić trawę, niż durne wino do kolacji xD
  • 220
Dodam: w Aldi procedura wymaga, ze z kazdeho legitymowania jest protokol. Wpisanie tam: jedna z dwoch osob ma dowod,; za chwile wpisanie a propos tej samej osoby: sam, legitmowany - to proszenie sie o dyscyplinarke. Jakbym byl sprzedawca - mam #!$%@? czy ktos kupi alkohol, nie mam #!$%@? na zwolnienie dyscyplinarne. Postapilbym tak samo jak sprzedawca.
@torpedowiec pracuję w sklepie w uk i takie wlasnie sa zasady. Nie sprawdzamy dowodu 10latkowi z matka kupująca whisky, bo sklep nie obchodzi jak ona go wychowuje i czy potem go tym alkoholem poi, od tego sa child service. Ale jeżeli przychodzą do mnie do kasy dwie mlode osoby z alkoholem mam obowiązek sprawdzić oba id, bo sklep wychodzi z założenia, że obydwoje będziecie pić. I powrót samemu nic nie daje, bo
@taki_sobie_pszemek taki że mamy czyste sumienie, bo czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal ( ) a tak serio, dla mnie to też glupota, gdy przychodzi 5 osób i każda z nich musze pytać o id. A najlepsze jest to, że alkohol można kupować od 18 roku życia, ale mam obowiązek sprawdzać wszystkich którzy wyglądają na mniej niz 25. Najlepiej niech do 40tki każą sprawdzać.
@taki_sobie_pszemek Masz sasiada pedofila. Widziales go z 11latka, donosisz policji. Twoj sasiad nie widzial, nie donosi policji. Twoj wspollokator nie doniosl, a tez widzial. Ten sam sasiad, a wiedza lub jej brak o pewnych rzeczach zmienia sytuacje diametralnie.
@kinix21 A najlepsze jest to, że alkohol można kupować od 18 roku życia, ale mam obowiązek sprawdzać wszystkich którzy wyglądają na mniej niz 25. Najlepiej niech do 40tki każą sprawdzać. well, w Tesco podobno przymierzaja się do Challenge 30, więc już blisko