Wpis z mikrobloga

Przygotowuję się do #wesele
Proste - coś do jedzenia, coś do picia, trochę miejsca do tańczenia jeśli ktoś koniecznie musi.

Jakieś rady? Na co zwrócić uwagę? Co Was zaskoczyło? Co zrobilibyśmy inaczej? Czego nie robić?

#zwiazki
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tepiciel_absurdow Nie rób bzdurnych potraw i przekąsek typu owoce morza czy innego jedzenia, które będzie po prostu leżało na talerzach na stole. Solidne zupy, rosół i ostre flaki na przystawkę. Ogólnie, tłuste jedzenie które pozwoli na przetrwanie do oczepin i będzie smakować. Nie sil się na wódkę premium, chyba że masz dobrą opcje w hurtowni - żubrówka starczy.
  • Odpowiedz
@trapist_e: jak to na weselach bywa, jedne się pamięta bardziej, inne mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale, tak jak piszą inni to nie ma co wymyślać, ważne żeby było dobre jedzenie, picie, zimna wódeczka i dobra muzyka. Takie podstawy. Warto też zadbać o klimatyzowaną salę.
  • Odpowiedz
@tepiciel_absurdow: Nie przekombinować z jedzeniem i muzyką. Wesela, na których para młoda koniecznie chce całkowicie zerwać z nieco wiejską tradycją polskich wesel, przeważnie kończą jako stypa.

Co do oczepin - odnoszę wrażenie, że teraz ludzie ich nie lubią bo młodzi są wstydliwi jak #!$%@?. Ale jeśli nie oni to poprzednie pokolenie się ubawi. Można zadbać o to by nie było tych najbardziej kretyńskich, ale mimo wszystko jest z tego kupa
  • Odpowiedz
@sp0q
A jak ktoś nie lubi?
Wychodzę z założenia, że to nasza impreza, a nie starszego pokolenia - oni swoje wesele mieli.

Oczywiście, trochę się boję, że będzie z tego stypa, ale przecież w tym dniu nie zabawa ciotek i wujków jest najważniejsza.
  • Odpowiedz
@SantaMuerte_: ogólnie jadłem dużo tortów na przeróżnych imprezach i tylko kilka tak naprawdę było smakowych. Reszta to albo mega słodkie i mdłe, albo suche albo jeszcze inne nie wiem co.

@sp0q: wszytko zależy od konkretnej zabawy i stopnia spożycia alkoholu. No i towarzystwa. Byłem ostatnio na weselu gdzie z zabaw było odgadniecie jaka to piosenka. Towarzystwo zostało podzielone na część damską i męska. Postawione jedno krzesło i kto
  • Odpowiedz
@tepiciel_absurdow: A jak ktoś nie lubi to się nie bawi, ot rozwiązanie. Tak jak napisałeś - to Twoja impreza więc zrobisz jak będziesz chciał, ale spytałeś o zdanie na forum publicznym.

Wg mnie to nie tyle Twoja impreza co życzenie by inne osoby przyszły z Tobą świętować, a jest to dla nich niejednokrotnie znaczący koszt do uwzględnienia w budżecie. Tym samym wypadałoby zrobić ukłon w stronę gości. Ale to moje
  • Odpowiedz