Wpis z mikrobloga

Ja pienie, nic mnie tak nie #!$%@? jak debile piszący "bez dysku SSD nie warto kupować laptopa".
Wy zdajecie sobie sprawę że nie każdy tasuje się do tego że system startuje mu w kilka sekund i wszystko #!$%@? szybko. Ludzie wybierają się HDD bo są nadal o wiele tańsze względem oferowanej przestrzeni dyskowej a to że są o wiele wolniejsze od SSD nie jest dla nich problemem.
Jak zamierzacie na każde pytanie o lapka pisać wysrywy typu "nie ma SSD ale gunwo11!!" To zapraszam #!$%@?ć na jakąś elektrodę i tam walcie sobie wzajemnie konia bo tacy jesteście odkrywczy
#laptopy #takaprawda #niepopularnaopinia #elektroda #ludziedebile #dzbany
  • 222
@Cytrynowe_Ananasy: ja akurat mam w stacjonarnym SSD 120 na system + 1TB na dane i w laptopie SSD250 i nie wyobrazam sobie nie miec SSD ani w jednym ani w drugim, za bardzo szanuje swoj czas :-)

chyba nie miałaś za dużo stycznego z technologią


@Cytrynowe_Ananasy: a Ty ze słownikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) wybacz, nie moglam sie powstrzymac ;P mowie to z doswiadczen znajomych ktorzy
@Cytrynowe_Ananasy: eee... Pokaże Ci to.

Laptop z 2012 roku vs laptop z dzisiaj. Dla mnie to jest nieporozumienie

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-8250U-vs-Intel-Core-i5-3340M/m338266vsm1915

45% wydajności a ten procesor da się kupić na allegro za 80 zł czyli w cenie złomu. Duzo jest latopów z procesorami U 6 i 7 generacji

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-7200U-vs-Intel-Core-i5-3320M/m153577vsm402

17 % różnicy wydajności? To jest kpina.

Jedyna realna różnica to dysk SSD który wspomoże (300 zł Evo 860 który da się włozyć do
@bi-tek: Mam starego lapka Dell Inpirona q15r z i7-2670QM z dyskiem SSD, niedawno kupiłem Lenovo IdeaPad 510 z procesorem i5 7200U i dyskiem HDD i powiem szczerze ze zdecydowanie wole starego, szkoda tylko, że nie ma dobrej karty graficznej( ͡° ʖ̯ ͡°)
ta nie jest możliwa do podmiany, ale w laptopie za 3000 zł to max mx150 także cudów nie ma.


@bi-tek: gtx 1050, więc jednak skok duży. Co do procesora to też tak do końca nie wygląda 2 rdzenie vs 4, a zacznie chodzić jak zrobi mu się undervolting i zwiększy się mu dostęp do "mocy" w trybie turbo w xtu.

zazwyczaj pobiera mniej energii, co przekłada się na dłuższy czas pracy