Wpis z mikrobloga

Ja pienie, nic mnie tak nie #!$%@? jak debile piszący "bez dysku SSD nie warto kupować laptopa".
Wy zdajecie sobie sprawę że nie każdy tasuje się do tego że system startuje mu w kilka sekund i wszystko #!$%@? szybko. Ludzie wybierają się HDD bo są nadal o wiele tańsze względem oferowanej przestrzeni dyskowej a to że są o wiele wolniejsze od SSD nie jest dla nich problemem.
Jak zamierzacie na każde pytanie o lapka pisać wysrywy typu "nie ma SSD ale gunwo11!!" To zapraszam #!$%@?ć na jakąś elektrodę i tam walcie sobie wzajemnie konia bo tacy jesteście odkrywczy
#laptopy #takaprawda #niepopularnaopinia #elektroda #ludziedebile #dzbany
  • 222
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
lol to nieźle masz na chacie jak po roku Worda odpala się w 15 min, chyba nie miałaś za dużo stycznego z technologią


@Cytrynowe_Ananasy: nie rozumiem, przecież czy Word będzie się odpalać 15 sekund czy 15 minut to wszystko jedno, w końcu nie każdy tasuje się do tego że wszystko #!$%@? szybko, czyż nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Cytrynowe_Ananasy: Mnie w moim laptopie mega #!$%@? jak chciałem chociaż na sekundę go włączyć i czekałem dobrych kilka minut. Teraz mam ssd w moim nowym kompie, uruchamia się w kilkanaście sekund tak, że jest gotowy do odpalenia dowolnego zadania, programu czy gry. Jak najbardziej warte każdej złotówki, którą zapłaciłem.
  • Odpowiedz
@Pustulka: najtansze 1050 jakie znalazłem w sklepie to 3100 w promocji potem 3200. Typowy kowalski nie kupi takiego komputera bo sprzedawca w sieciówce itp naciągnie go na leżaka w którym bedzie miał wyższą marże.

@Kukabura: Wg mnie jeszcze nie czas na wymianę sprzetu jeżeli ktoś nie gra i po prostu używa komputera do internetu i prostych rzeczy nawet do czegoś średnio zaawansowanego to wiadomo kolejne rdzenie by się
  • Odpowiedz
i rozumiem że chcesz się kłócić o 200 zł?


@jakuba94:dysk za prawie 5 stów do leciwego lapka pod neta za 2 stówy, robiącego za desktopa, to aby na pewno sensowny wydatek? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Cytrynowe_Ananasy: a ja polecam mieć i SSD i kilka terabajtów HDD jak ja

też myślałem że nie potrzebuję SSD do lapka (mimo iż w PC już był od kilku lat) ale zmieniłem zdanie po tygodniu. Tego po prostu się nie da używać.

  • Odpowiedz
@FLAC: a dodam, że SSD mam od czasów kiedy za 60GB płaciło się >500zł, więc teraz są śmiesznie tanio sprzedawane.

Dziewczyna też nie chciała SSD, bo po co, bo drogie. Jak ją zmusiłem i teraz jej laptop jest gotowy do pracy w <10 sekund od otwarcia pokrywy już tak nie mówi. Na HDD to przez dobre 2-3 minuty nie można było nawet hasła wpisać na ekranie logowania, tak zamulał xD
  • Odpowiedz
@Cytrynowe_Ananasy: po co ludziom samochody które są drogie i w kilka chwil mozesz przejechać 15 km jak mozesz sobie kupić sandały które są tanie i #!$%@? jak pielgrzym z zawrotną prędkością 4km/h.

  • Odpowiedz
@Pustulka: 2W to sporo, zwłaszcza, że chcemy aby nasze notebooki działały jak najdłużej (chyba?). W HDD masa energii idzie na obroty talerzy.
SSD nvme w warunkach domowych 70 stopni? W macierzy serwerowej, gdzie mielą dane "wte i wewte" to rozumiem, ale w laptopie w idlu?- ciężko mi w to uwierzyć. (Niemniej styczność z nvme miałem niewielką póki co.)
  • Odpowiedz
"bez dysku SSD nie warto kupować laptopa"


@Cytrynowe_Ananasy: naprawdę tak jest. Kupując kompa za 4000 PLN cena zwykłego SSD to zaledwie 5%, a różnica wydajności SSD vs HDD mierzona będzie w dziesiątkach procent. Dlatego nie warto. Nie opłaca się to, przy obecnych cenach w żaden sposób nie jest uzasadnione kupowanie kompa bez SSD.
  • Odpowiedz