Wpis z mikrobloga

Porównanie progresu pleców NATURALA, ~2 lata (a w trakcie bylo pół roku przerwy, słabszego trenowania). Druga fotka z marca ale cóż innych zdjęć sobie nie robiłem i nie mam. Na lewym zdjęciu szczupak 191cm o wadze ~140kg na prawym ~155kg

Stara fotka jest z maja 2016, wtedy już ćwiczyłem ostro od ~2 miesięcy i pamiętam że byłem bardzo zadowolony z progresu siłowego... . I tak w maju z taką sylwetką, wyciskałem 150x5, a w ciągu robiłem 165x8, teraz wyciskam ponad 200kg a w ciągu dobijam do 300kg.
Była ogromna różnica w wynikach między górą a dołem ciała, bo po prostu nie ćwiczyłem wcześniej dołu, dopiero w marcu 2016 zacząłem robić siady i ciągi.

Porównując zdjęcia, wyniki widać ten progres, bo na co dzień nie do końca zdaję sobie z tego sprawę, ale jednak pewna droga została pokonana.

Poniżej też wklejam jeden z moich wpisów, właściwie dobrze pokazujący ten progres idzie jak burza i się nie zatrzymuje.

Ja mam trochę inne podejście do tematu niż cały obecny "fit" świat.
1) Trenować - jakby od tego zależało życie
2) Żreć - jakby nie było jutra
3) Spać - jakby to była ostatnia okazja do wyspania

Tak samo nigdy nie rozumiałem "zostaw ego poza siłownią" lol, w taki sposób nic się nie osiągnie, właściwie w żadnej dziedzinie życia. Co nie oznacza że trzeba być #!$%@? debilem.

Coraz bardziej dociera też do mnie że trzeba cisnąć jeszcze mocniej, jeszcze więcej, a wymówki zostawić innym.

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
Pobierz
źródło: comment_3BMofcDW7OfLhRf1jUWfT0JlbdtbyFg0.jpg
  • 221
Powtarzasz, że interesuje cię sport... ale czy jesteś sportowcem (takim "pełnoetatowym")?


@carbyne: 99,9% osób które zajmuje się trójbojem, zmarła by z głodu jakby miała się z tego utrzymać. To nie jest sport który uprawiasz dla pieniędzy czy sławy. Bo ani jednego ani drugiego w tym sporcie NIE MA.

Ja nawet na zawodach jeszcze nie byłem... sam sobie więc odpowiedz.
@IntruderXXL: To mam nadzieję, że nie reprezentują na zawodach kraju (w sensie "Polska zdobyła medal na ..."), który nic/niewiele im z tego daje - tylko pracują na własne nazwisko? Inaczej to trochę głupie, sprzedawać się za darmo (no dobra, może też ktoś powiedzieć, że oprócz tego, że ma takie hobby - bo wychodzi na to, że to wasze hobby, skoro nie robicie tego dla pieniędzy, czy sławy; nie ma z tego
@IntruderXXL: no-name z oficjalnym rekordem w martwym ciągu, prawie 4x masa ciała? Coś słaby research robisz. W sumie jak przejrzałem twoje posty, to w ogóle mało wiesz - choćby o odżywianiu. Żresz jak świniak, wszystko co masz przed oczami...
@IntruderXXL: może masz wyjątkowo mocne stawy. Ja miałem na wf 6 z rozciągania, prawie dotykam łokciami podłogi przy wyprostowanych nogach, co wcale o moich stawach dobrze nie świadczy a o ich nadmiernej mobilności... Jestem mezo, zawsze byłem silniejszy od rówieśników, ale nie mam co dźwigać takich ciężarów, bo bym został kaleką.
@ameneos: Jaki znowu oficjalny rekord w martwym? Jakies malej amerykańskiej federacji jeśli już. Udało mi się odkopać jedynie film, gdzie gość podnosi 305 kg przy masie 82.5 kg. Aktualnie lepsze wyniki robią zawodnicy w kategorii do 74 kg, a kategoria do 66 kg też już mocno się zbliżyła do tego
@nandrolone: Spoko, po prostu już się od wczoraj nasłuchałem jak to ani biegać nie dam rady, ani na 2 piętro wejść, ani pleców umyć lol.

Na początku miałem w planie podciąganie, i doszedłem do 3 powtórzeń, solidnych a nie kulturystycznych lol. Ale musiałem przestać, bo podciąganie właściwie jako jedyne ćwiczenie powodowało/powoduje dyskomfort u mnie w stawach, i za wiele wymaga od regeneracji, a nie daje tak naprawdę nic do bojów.

Teraz
jakie aktualne wyniki w wyciaskaniu i martwym?


@In_thrust_we_trust: klata 215kg (300kg w koszuli) i 305kg w martwym, ale dawno nie sprawdzałem maksów w tych bojach, w ciągu w najbliższych tygodniach będę sprawdzał i szykuje się ogromny PR. Wyciskanie jest znakiem zapytania, bo zmieniłem technikę oraz wprowadziłem treningi w koszuli co trochę rozwaliło mi treningi.