Wpis z mikrobloga

Porównanie progresu pleców NATURALA, ~2 lata (a w trakcie bylo pół roku przerwy, słabszego trenowania). Druga fotka z marca ale cóż innych zdjęć sobie nie robiłem i nie mam. Na lewym zdjęciu szczupak 191cm o wadze ~140kg na prawym ~155kg

Stara fotka jest z maja 2016, wtedy już ćwiczyłem ostro od ~2 miesięcy i pamiętam że byłem bardzo zadowolony z progresu siłowego... . I tak w maju z taką sylwetką, wyciskałem 150x5, a w ciągu robiłem 165x8, teraz wyciskam ponad 200kg a w ciągu dobijam do 300kg.
Była ogromna różnica w wynikach między górą a dołem ciała, bo po prostu nie ćwiczyłem wcześniej dołu, dopiero w marcu 2016 zacząłem robić siady i ciągi.

Porównując zdjęcia, wyniki widać ten progres, bo na co dzień nie do końca zdaję sobie z tego sprawę, ale jednak pewna droga została pokonana.

Poniżej też wklejam jeden z moich wpisów, właściwie dobrze pokazujący ten progres idzie jak burza i się nie zatrzymuje.

Ja mam trochę inne podejście do tematu niż cały obecny "fit" świat.
1) Trenować - jakby od tego zależało życie
2) Żreć - jakby nie było jutra
3) Spać - jakby to była ostatnia okazja do wyspania

Tak samo nigdy nie rozumiałem "zostaw ego poza siłownią" lol, w taki sposób nic się nie osiągnie, właściwie w żadnej dziedzinie życia. Co nie oznacza że trzeba być #!$%@? debilem.

Coraz bardziej dociera też do mnie że trzeba cisnąć jeszcze mocniej, jeszcze więcej, a wymówki zostawić innym.

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
Pobierz
źródło: comment_3BMofcDW7OfLhRf1jUWfT0JlbdtbyFg0.jpg
  • 221
@IntruderXXL: akurat tego nigdy nie trenowalem, wiec nie wiem, ale ~220kg. Kolega który trenuje trójbój w 108kg chyba (nie pamiętam jakie tam sa kategorie) wyciska kolo 140 i mówi, ze to średni wynik.
@IntruderXXL: z tego co widzę masz total około 730, na poziomie krajowym takie wyniki robi się w under 93 kg - bierz pod uwagę, że na zawodach z sędzią i komendami, nie osiągnąłbyś tych cyferek, które tu podajesz.

chcesz się za to wziąć na poważnie, to spal trochę smalcu, znajdź sobie trenera i szykuj się na kilka lat ciężkiej pracy zanim dogonisz czołówkę.
możesz też dalej bajdurzyć o nieustającym progresie i
@IntruderXXL: trudno powiedzieć, bo tego co wiem, to w Polsce bardzo mało osób startuje w 120+. w samym wyciskaniu twoim odnośnikiem może być Marcin Karkula, który chyba wyciska coś ok. 270 kg RAW, ale generalnie to powinieneś celować w zmianę kategorii wagowej, bo rozumiem, że wygląd cię nie obchodzi, ale jednak smalcu masz stanowczo za dużo.
ale generalnie to powinieneś celować w zmianę kategorii wagowej, bo rozumiem, że wygląd cię nie obchodzi, ale jednak smalcu masz stanowczo za dużo.


@tymeek: Kompletnie się nie znasz, 191cm wzrostu, żadna niższa kategoria nie wchodzi z moją budową w grę. A w najcięższej kategorii nie muszę się ograniczać i SMALEC nie przeszkadza.

Zobacz sobie Ray Williams ~184cm - 190KG!.
Co w tym wypadku znaczy NATURAL, bo niektórzy

tutaj przerwe w cyklu uwazali za bycie naturalem xD??? Ile lat i jaki staż?


@caveman4002: absolutne 0 dopingu lifetime, żadnych SAA/sarmów/ph itd kompletnie nic. Znowu muszę wkleić swój wcześniejszy wpis...

Zaczynałem w domu, pierwszy trening jakieś ~8lat temu, z ławeczką stojakami sztangą i sztangielkami i 100kg ciężaru.

Po pierwszych paru treningach wkręciłem się jak głupi, wtedy wiedzę czerpałem z przeróżnych for, pamiętam że
@IntruderXXL: o #!$%@?, jaki trójkąt

A na serio, to szanuję każdą naturalną pracę nad swoim ciałem. Jak ktoś decyduje się szprycować i układać sobie cykle, to jego sprawa - pół biedy jeśli mówi o tym otwarcie, jak np. na kanale KFD - ale jeśli sugeruje, że takie wyniki może osiągnąć natural, to już mnie to #!$%@?. Istnieje pewiem poziom w rozwoju naturala (zależny ofc od genów itp), którego się po prostu