Wpis z mikrobloga

#it #informatyka #testowanieoprogramowania #testowanie #pracait

Mirki, pomóżcie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Po ponad 5 latach pracy w seo mam tej branży już dość. Chcę zmiany i ciągnie mnie w temat testowania oprogramowania.
Z tego co już się orientowałem to sporo doświadczenia z branży seo można przenieść na testowanie (przynajmniej tak mi się wydaje). Chociażby audyty stron, które teraz robiłem pod kątem optymalizacji dla wyszukiwarek. Jest to w ogóle przydatne czy się mylę?
Mam też trochę podstaw z SQL oraz korzystałem już z kilku narzędzi do raportowania błędów z Jirą na czele.
Z obyciem z kompami, nowymi technologiami nie ma problemu.
Zapoznaję się już od jakiegoś czasu z sylabusem ISTQB.
Kilka cv rozesłane na razie bez większego odzewu.

Pomóżcie, doradźcie Mirki bo czuje, że się zwijam w obecnej branży zamiast iść do przodu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 20
  • Odpowiedz
@BarLaCurva: @Cinex: mnostwo jest trutaj takich wpisow bo ludzie ogarneli ze tester zarabia ladna kase a w sumie kazdy moze sie tego nauczyc (przynajmniej manuali)
wg mnie srednio inteligentna malpa moglaby testowac, przepraszam jesli to kogos obraza, ale serio jest to do wyuczenia/wytresowania

warto miec w cv znajomosc testerskich tooli, masz jire wiec juz cos
warto znac cos do automatow, warto miec jakas praktyke w CV (czesc ludzi ma np
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: Zupełnie się nie obrażam bo zdaję sobie z tego sprawę.
Praktyka w CV tu jest właśnie problem bo pracuję w innej branży i ciężko wykonać ten pierwszy krok. Pierwsza praca w nowej działce musi być siłą rzeczy bez doświadczenia?
  • Odpowiedz
@Cinex: @BarLaCurva: teraz jest moda. serio, wystarczy poczytac wykop czy grupe testowanie oproigramowania na fb (gdize jest wpis o podstawach, warto poczytac). i tam jest mnostwo wpisow - pracuje w takim i takim zawodzie 20 lat,chce zostac testerem. mnostwo...
bedzie problem za jakis czas z nadmiarem slabych testerow, ale dobry tester kase moze trzepac

a co wartp - popracowac i spadac zagranice
albo pouczyc sie, poiklamac w Cv i spadac
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: żadne obrażanie, cenne uwagi. Wydaje mi się, że robi się taki natłok ludzi na testowanie jak jeszcze niedawno na junior web-devów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z ciekawości, pracujesz za granicą? Czy po prostu branża IT i przewija Ci się dużo domorosłych testerów?
  • Odpowiedz
@Cinex: pracuje w Belgii od 2008. wczesniej kilka lat w Polsce
wq Belgii najpierw dla komisji europejskiej (gdzie nadal pracuje kilkudziesieciu znajomych), pozniej w prywatnym sektorze.
i tu pwoiem widze duzo mlodych testerow, bez zadnego expa dostaje prace.
a o dziwo widze tez sporo starych testerow, w ostatniej robocie mielismy dwoch facetow 55-60 lat, mlodziaki nazywaly ich "papa"...
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: No lekko się naciąga wiadomo ;) Ale serio wydaje mi się, że (nie chwaląc się itd.) to moje obecnie doświadczenie z seo to jest o wiele więcej niż 3/4 startujących i pytających jak zacząć.
Wszędzie też czytam, że łatwo zacząć itd. Sam piszesz, że jest prosto a wysyłam cv i bez odzewu.
  • Odpowiedz