Wpis z mikrobloga

Gurwa mirki trochę się zagotowałem - przed chwilą na TVP Info był wywiad, z matką 5ciorga dzieci, odnośnie nowego programu PiS "Dobry start" czyli 300zl dla każdego ucznia (jednorazowo, na wyprawkę).

Otóż ta pani podliczyla, że dla ich 5tki dzieci (w tym jedno w przedszkolu) potrzebuje na wyprawkę 2000zl i program będzie dla niej sporym wsparciem, chociaż niestety i tak nie pokryje całej wyprawki bo dostanie 1200 (to z przedszkola nie dostanie), a i tak jest nieźle bo rodzice nie muszą płacić za podręczniki.

Jednak nie to, że babka potrzebuje na wyprawkę 400zl (bez podręczników) na dziecko mnie zbulwersowało. 2000 TO MIESIĘCZNA WYPLATA 500+ DO CH#JA WAFLA - ta babka dostaje tyle w miesiąc I WCIĄŻ POTRZEBUJE 300ZL EXTRA ŻEBY JAKOŚ DAĆ RADĘ JA PIER#OLE!!

Jak oni żyli wcześniej w takim razie? Przecież nie słyszałem żeby inne zapomogi czy zasiłki zostały wycofane? Kiedy im będzie dość?! Po co te wszystkie programy skoro prowadzą tylko do tego, że trzeba wprowadzać kolejne bo babka z 24k, które dostała w ciągu ostatniego roku nie była w stanie odłożyć dwóch żeby we wrześniu kupić wyprawki? ¯\_(ツ)_/¯

2018 w Polsce dalej jak w lesie obs#anym g#wnem

#oswiadczenie #zalesie #gorzkiezale #bekazpodludzi #bekazpisu
  • 200
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piastun: fakty są takie, że państwo patrząc w przyszłość powinno inwestować w zdrowy model rodziny 2 plus 2 oraz 2 plus 3 z pracującymi rodzicami dążącymi do klasy średniej bądź będącymi klasa średnia. A nie do modelu 2 plus 5 czy 1 plus 4 z pozostała częścią społeczeństwa w modelu 2 plus 0 lub 1. Obecnie to zwykły tani chwyt na zdobycie elektroratu przed każdymi kolejnymi wyborami a nie realny
  • Odpowiedz
@dr3vil: ale przecież tak jest. Równie dobrze mogą zlikwidować ZUS i po prostu zwiększyć podatek dochodowy i utworzyć instytucje co określone środki z budżetu będą rozdawały.
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Zajebiste czasy nastały. Za mojego dzieciństwa jako rodzina wielodzietna (3 dzieci to już było uznawane za wielodzietność) dostawaliśmy mleko i ryż z mopsu. Żadnych pieniędzy, bo zazwyczaj przekraczaliśmy jakieś tam progi o 10 zł. Mama raz poszła i prosiła o jakąś zapomogę na zeszyty i chociaż część książek bo 3 dzieci do szkoły idzie to dostała 70 zł i to był ostatni raz kiedy o coś poprosiła. Ojciec pracował,
  • Odpowiedz
@norepinefryna: a moim zdaniem jest to cholernie szkodliwe podejście bo uczy ludzi, że się im coś od państwa należy dodatkowego. Wyrośnie społeczeństwo, które będzie liczyło że na to dostaną, na tamto dostaną itd. brawo dla Twoich rodziców że byli ogarnięci i z----------i by Wam było lepiej. Nawet jeśli się nie przelewało. Jak u mnie się nie przelewało to rodzice robili wszystko by nie lecieć po zapomogi. Oszczędzaliśmy, mama brała dodatkowe
  • Odpowiedz
Mieszkanie, rachunki utrzymanie auta i już po kasie,a gdzie życie


@derigen90: 500+ zostało wprowadzone 2 lata temu, wcześniej wszyscy jakoś żyli więc to nie jest 2500 tylko DODATKOWE 2500 ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: przypomniało mi się jak mój kumpel z razem mówił że nawet by był za wprowadzeniem podatku kiblowego bo wyczytał że aż połowa społeczeństwa polskiego nie ma własnego wychodka, tylko często dzieli z innymi rodzinami xD no jebnalem wtedy sromotnie ze smiechu, a on to mówił na poważnie :/
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek 500 plus to zło w najczystszej postaci. Nie dość, że dzieli społeczeństwo, to jeszcze promuje patologie. Każdy powinien mieć taką liczbę dzieci, żeby im zapewnić godne warunki.

A zamiast kasy do ręki powinny być dopłaty do przedszkoli, obiadów w szkołach, czy podręczników. Ewentualnie organizowane wakacje dla dzieci z biednych rodzin.
  • Odpowiedz
@piastun: napisałeś: „
@powaznyczlowiek: heh :) sugerujesz, że z 2500 to utrzymać 5 dzieci + 2 dorosłych to dużo :). Niezłe masz samopoczucie.
Ps nie zapominaj, ze na zachodzie też są pińcetplusy więc ten tego ( ͡° ͜ʖ ͡°) „
Czyli sugerujesz, ze do pracy rodzice nie powinni chodzić? Zajebiscie. Właśnie do tego doprowadza to całe 500+. Do myślenia, ze życie z samego zasiłku
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: To jest właśnie ta "elita" na którą musimy zapierdzielać od rana do wieczora. Ja mając jedno dziecko oczywiście przekraczam - a dlaczego ? Bo zapierdzielam na etat + firmę prowadzę. I powiem wam szczerze idzie taka madka z 5 dzieci i śmieje mi się w twarz bo ona ma 2500 + rodzinne + wyprawki + obiady dla dzieci , nooszzz Gurwa mac...

Ten program miałby jakikolwiek sens gdyby trzeba
  • Odpowiedz
heh :) sugerujesz, że z 2500 to utrzymać 5 dzieci + 2 dorosłych to dużo :).


@piastun: heh, to może warto pójść do pracy? albo - heh - używać prezerwatyw, skoro utrzymanie, heh 5 dzieci, to zbyt duże obciążenie, heh? ja się, np. - heh - do tego nie zamierzam dokładać, a jestem zmuszany. Heh.
  • Odpowiedz