Wpis z mikrobloga

Gurwa mirki trochę się zagotowałem - przed chwilą na TVP Info był wywiad, z matką 5ciorga dzieci, odnośnie nowego programu PiS "Dobry start" czyli 300zl dla każdego ucznia (jednorazowo, na wyprawkę).

Otóż ta pani podliczyla, że dla ich 5tki dzieci (w tym jedno w przedszkolu) potrzebuje na wyprawkę 2000zl i program będzie dla niej sporym wsparciem, chociaż niestety i tak nie pokryje całej wyprawki bo dostanie 1200 (to z przedszkola nie dostanie), a i tak jest nieźle bo rodzice nie muszą płacić za podręczniki.

Jednak nie to, że babka potrzebuje na wyprawkę 400zl (bez podręczników) na dziecko mnie zbulwersowało. 2000 TO MIESIĘCZNA WYPLATA 500+ DO CH#JA WAFLA - ta babka dostaje tyle w miesiąc I WCIĄŻ POTRZEBUJE 300ZL EXTRA ŻEBY JAKOŚ DAĆ RADĘ JA PIER#OLE!!

Jak oni żyli wcześniej w takim razie? Przecież nie słyszałem żeby inne zapomogi czy zasiłki zostały wycofane? Kiedy im będzie dość?! Po co te wszystkie programy skoro prowadzą tylko do tego, że trzeba wprowadzać kolejne bo babka z 24k, które dostała w ciągu ostatniego roku nie była w stanie odłożyć dwóch żeby we wrześniu kupić wyprawki? ¯\_(ツ)_/¯

2018 w Polsce dalej jak w lesie obs#anym g#wnem

#oswiadczenie #zalesie #gorzkiezale #bekazpodludzi #bekazpisu
  • 200
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Nie mam 500 plus bo mam jedno a 300 plus również się nie należy bo mloda dopiero idzie do zerówki a i tak musimy sobie radzić.A ci dostają i jeszcze marudzą.
  • Odpowiedz
w sumie co bidak ma z tego zrozumiec skoro nie rozume jak dziala demografia
no to mozesz pieniedzy nie dawac to za 50 lat bedziesz miec w polsce pol bangladeszu xD juz wam pitce dowoza xD

smieszny czlowiek z poprzedniej ekipy ktorego d--a boli ze madka dostanie ulge podatkowa 300zl XD

nie to go boli ze najwyzsze podatki na swiecie tylko to ze ktos cos dostal XD no to mozesz jak kiedys,
  • Odpowiedz
smieszny czlowiek z poprzedniej ekipy ktorego d--a boli ze madka dostanie ulge podatkowa 300zl XD


@acctim: 300zl na dziecko, wypłacone z budżetu, nieopodatkowane, bez zgody podatników, którzy muszą to pokryć nazywasz "ulga podatkową"? ( ͡º ͜ʖ͡º) to coś nowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w sumie co bidak ma z tego zrozumiec skoro nie rozume jak dziala demografia


Nie wiem jak ty
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Przypomnij w dniu wyborów tym wszystkim mądralińskim z tego wpisu i plusującym aby ruszyli swoje zniesmaczone d--y na wybory, a nie psioczyli następny rok na Wykopie jak to źle ich podatki są gospodarowane. Bo Polacy to pierwsi do beczenia jak te barany, ale żeby ruszyć dupę, zainteresować się polityką i mądrze zagłosować, to już nie ma komu.
  • Odpowiedz
Ilu w tym watku obrazajacych rozum propogadzistow komuny, to sie w pale nie miesci.

BEDZIESZ MIAL GUWNIAKI TO ZROZUMIESZ

UBUSTFO SPADLO O 340%!!!!

ALE
  • Odpowiedz
A i tak się skończy na tym, ze rząd wspierający żebraków i nieudaczników będzie dalej rządził bo naobiecuje tym, którzy jeszcze nie dostali a cała reszta znów nie pójdzie głosować...
  • Odpowiedz
A wystarczyło by podnieść kwote wolną od podatku o 6000zł (500x12miesięcy) i po prostu sobie odpisać to od podatku. Nie dość, że prościej to bez kosztów płacy dlal urzędników zajmujących się tą sprawą.
  • Odpowiedz