Wpis z mikrobloga

Gurwa mirki trochę się zagotowałem - przed chwilą na TVP Info był wywiad, z matką 5ciorga dzieci, odnośnie nowego programu PiS "Dobry start" czyli 300zl dla każdego ucznia (jednorazowo, na wyprawkę).

Otóż ta pani podliczyla, że dla ich 5tki dzieci (w tym jedno w przedszkolu) potrzebuje na wyprawkę 2000zl i program będzie dla niej sporym wsparciem, chociaż niestety i tak nie pokryje całej wyprawki bo dostanie 1200 (to z przedszkola nie dostanie), a i tak jest nieźle bo rodzice nie muszą płacić za podręczniki.

Jednak nie to, że babka potrzebuje na wyprawkę 400zl (bez podręczników) na dziecko mnie zbulwersowało. 2000 TO MIESIĘCZNA WYPLATA 500+ DO CH#JA WAFLA - ta babka dostaje tyle w miesiąc I WCIĄŻ POTRZEBUJE 300ZL EXTRA ŻEBY JAKOŚ DAĆ RADĘ JA PIER#OLE!!

Jak oni żyli wcześniej w takim razie? Przecież nie słyszałem żeby inne zapomogi czy zasiłki zostały wycofane? Kiedy im będzie dość?! Po co te wszystkie programy skoro prowadzą tylko do tego, że trzeba wprowadzać kolejne bo babka z 24k, które dostała w ciągu ostatniego roku nie była w stanie odłożyć dwóch żeby we wrześniu kupić wyprawki? ¯\_(ツ)_/¯

2018 w Polsce dalej jak w lesie obs#anym g#wnem

#oswiadczenie #zalesie #gorzkiezale #bekazpodludzi #bekazpisu
  • 200
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@powaznyczlowiek Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ja na UoP mam 12k brutto i co miesiąc mnie c--j jasny strzela, że 3,5k z tego mi z----------ą.

@andy1983 Takie naprawdę zabierają Ci więcej. Bo część składem potrącaja pracodawcy od Twojej pensji przy 12k brutto koszt całego wynagrodzenia to będzie jakieś 14,5-15 k lekko. Wiec zamiast mieć 15 k masz jakieś 8,5 k ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@cienki137: rozumiem twoje rozgoryczenie ale z punktu widzenia państwa to ta kobieta to czysty skarb i każdy ma na ciebie w------e. Gościu ona urodziła 5dzieci i pewnie da radę więcej. Co możesz zaoferować państwu w zamian?
  • Odpowiedz
Mam wrażenie, że jesteście typowym elektoratem PiSu. D-----ć podatkami, a potem rozdawać pieniądze w programach socjalnych. I potem dziwota, że nikt nie chce pracować bo po prostu się nie opłaca i lepiej ciągnąć 500+.


@Stachu_a_kto_przy_telefonie:

Mam wrażenie, że polskiego nie u------ś tylko i wyłącznie przez jakieś chody w szkole podstawowej. Naucz się czytać i wróć jak to zrobisz.
  • Odpowiedz
@piastun: w czym gorszym jest moja dziewczyna z którą odkładamy kasę na dziecko a planujemy minimum dwa od tej co już urodziła? Dlaczego moja dziewczyna ma być dyskryminowana za to, że rozsądnie podchodzimy do bycia rodzicami? Oferuję to że place j----e podatki i praktycznie niczego nie mam w zamian bo służba zdrowia chodzę prywatnie, nie łapie się na jakiekolwiek ulgi itd. Zresztą państwo jest dla mnie czy ja dla państwa?
  • Odpowiedz
@piastun: Mamy tej pani opłacać z podatków wszelkie koszty życia? Mieszkanie, rachunki? Z jakiej racji? Bo dzieciaków sobie narobiła? Nie przeczę, że zapewne roboty jest sporo, ale dlaczego podatnik ma za to płacić? Ja też chcę żyć na poziomie, też opłacam rachunki, też jem, a miesiąc w miesiąc państwo polskie zabiera mi 3000 zł z pensji, kilkanaście do kilkudziesięciu procent podatku za każdy produkt który kupię, paliwo, czynsz, prąd, itd.
  • Odpowiedz
To jest sprawiedliwe, że te tysiące złotych idą do budżetu zamiast np. na moje wakacje czy nowy telewizor?


wiesz, z jednej strony tak, a z drugiej, to dzieciaki tej pani będą później z---------ć na twoją emeryturę #takaprawda

@dr3vil:
  • Odpowiedz
Gościu ona urodziła 5dzieci i pewnie da radę więcej. Co możesz zaoferować państwu w zamian?


@piastun: Z punktu widzenia tego złodziejskiego państwa to chyba uczciwie pracujący obywatel powinien być bardziej wartościowy? Kogo będą golić jak same matki na zasiłkach zostaną? A te pasożyty u władzy muszą kraść od ludzi, bo też z tego żyją.
  • Odpowiedz
@Paul_Proteus: beda z---------ć na moją emeryturę czy nauczone bezrobociem czy o-----------m rodziców c---a a nie będą pracowały? Dlaczego mi się ogranicza możliwości posiadania dzieci tylko dlatego, że nie chce liczyć na łaskę państwa i chce zapewnić dziecku idealne warunki do rozwoju i moja kasę daje się innym?
  • Odpowiedz
@dr3vil: c---a wartościowy, tylko daj daj daj. Widzisz przecież że niektórzy tutaj mają przekryte mózgi i myślą, że jak się zabierze jednemu i da drugiemu to wszyscy na tym korzystają. Sorry, ale nie w każdym przypadku.
  • Odpowiedz
@Stachu_a_kto_przy_telefonie: płaczesz, że mają tak zajebiście na tym "socjalu", ale nie jesteś w stanie powiedzieć skąd niby mają i ile mają. Powielasz jakieś mity, zwłaszca, że w dużych miastach bezrobocie praktycznie nie istnieje, oprócz tych, którzy nie poszliby do żadnej pracy. Generalnie około 10% każdego społeczeństwa nie nadaje się do żadnej pracy(przez szereg różnorakich czynników). Bogate i ogarnięte państwa rozumieją, że lepiej jest im dać cokolwiek, bo i inaczej masz
  • Odpowiedz
wiesz, z jednej strony tak, a z drugiej, to dzieciaki tej pani będą później z---------ć na twoją emeryturę #takaprawda


@Paul_Proteus: Czyli, że ja płacąc całe życie ten cholerny ZUS nie zarabiam na własną emeryturę? W czarną dziurę ta kasa wpada? To powiedzmy sobie jasno, że to nie jest żadna składka emerytalna, tylko cholerny podatek od pracy, gdzie złotówki z tego nie zobaczę, bo przecież pracując całe życie zapieprzam
  • Odpowiedz
Czyli, że ja płacąc całe życie ten cholerny ZUS nie zarabiam na własną emeryturę?


Nie? Ile masz lat? Pięć? Płacąc całe życie na ten cholerny ZUS zarabiasz na emeryturę ojca. To się nazywa umowa międzypokoleniowa, nikt tych pieniędzy nigdzie nie trzyma. Jak za kilka dekad nie będzie komu robić na ciebie to c---a dostaniesz. Smutne, ale prawdziwe.
@dr3vil:
  • Odpowiedz
@boguchstein: Po części się z tobą zgadzam. Wiem, że niektórzy potrzebują zasiłków z powodu różnych sytuacji życiowych. Ale nie można przechodzić obojętnie w sytuacji gdy ktoś pobiera pieniądze, neich to bedzie nawet te 200zł, a jest zdolny do pracy tylko nie pracuje, bo... mu się nie opłaca. 500+ i inne zasiłki zabijają chęci do pracy.

Podrzucę ci AMA z pracownikiem socjalnym. Poczytaj sobie tu: http://www.wykop.pl/artykul/3490973/ama-500-byly-pracownik-mops-u/

Na zachętę rzucamy Wam historię
  • Odpowiedz