Wpis z mikrobloga

Gurwa mirki trochę się zagotowałem - przed chwilą na TVP Info był wywiad, z matką 5ciorga dzieci, odnośnie nowego programu PiS "Dobry start" czyli 300zl dla każdego ucznia (jednorazowo, na wyprawkę).

Otóż ta pani podliczyla, że dla ich 5tki dzieci (w tym jedno w przedszkolu) potrzebuje na wyprawkę 2000zl i program będzie dla niej sporym wsparciem, chociaż niestety i tak nie pokryje całej wyprawki bo dostanie 1200 (to z przedszkola nie dostanie), a i tak jest nieźle bo rodzice nie muszą płacić za podręczniki.

Jednak nie to, że babka potrzebuje na wyprawkę 400zl (bez podręczników) na dziecko mnie zbulwersowało. 2000 TO MIESIĘCZNA WYPLATA 500+ DO CH#JA WAFLA - ta babka dostaje tyle w miesiąc I WCIĄŻ POTRZEBUJE 300ZL EXTRA ŻEBY JAKOŚ DAĆ RADĘ JA PIER#OLE!!

Jak oni żyli wcześniej w takim razie? Przecież nie słyszałem żeby inne zapomogi czy zasiłki zostały wycofane? Kiedy im będzie dość?! Po co te wszystkie programy skoro prowadzą tylko do tego, że trzeba wprowadzać kolejne bo babka z 24k, które dostała w ciągu ostatniego roku nie była w stanie odłożyć dwóch żeby we wrześniu kupić wyprawki? ¯\_(ツ)_/¯

2018 w Polsce dalej jak w lesie obs#anym g#wnem

#oswiadczenie #zalesie #gorzkiezale #bekazpodludzi #bekazpisu
  • 200
  • Odpowiedz
  • 1128
@powaznyczlowiek Przecież to jest standardami. Dasz palec to chcą cala rękę. Pieniędzy jakie dostają za darmo nie poszanuja. Do tego czują, że jest klimat. Widzą to cała politycznie gadanie o rodzinie itp. Wiedza, ze sa politycznie ważni dla władzy to sobie pozwalają. Takim ludziom łatwo odwala jak się czują zbyt pewnie. Juz kiedyś były rodziny które żyły z pomocy socjalnej, a 500 + tylko utrwaliły takie rozwiązania.
  • Odpowiedz
OTRZEBUJE 300ZL EXTRA ŻEBY JAKOŚ DAĆ RADĘ JA PIER#OLE!!


@powaznyczlowiek: heh :) sugerujesz, że z 2500 to utrzymać 5 dzieci + 2 dorosłych to dużo :). Niezłe masz samopoczucie.
Ps nie zapominaj, ze na zachodzie też są pińcetplusy więc ten tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Drugą sprawą jest to, że skoro nie kupuje podręczników to niby na co potrzebuje te 2000zł. 400zł na dziecko to tyle zeszytów, piór, piórników, kredek chyba nie kupuje. Z plecakiem nawet wyjdzie taniej, a tego co roku nie trzeba zmieniać jak się szanuje rzeczy. No ale w sumie jak za darmo to czemu nie...
  • Odpowiedz
sugerujesz, że z 2500 to utrzymać 5 dzieci + 2 dorosłych to dużo


@piastun: 500+ z tego co pamiętam to miały być DODATKOWE środki dla rodziny, które miały pomoc niepracującym matkom i umożliwić zakup dzieciom jakichś dóbr extra - w stylu lepsze ubrania, wakacje itp

Jeśli ktoś rzucił prace żeby utrzymywać całą rodzinę z 500+ to tym mniejszy mam do niego szacunek

A nieopodatkowane 2500 DODATKOWO co miesiąc w budżecie -
  • Odpowiedz
  • 114
OTRZEBUJE 300ZL EXTRA ŻEBY JAKOŚ DAĆ RADĘ JA PIER#OLE!!


@powaznyczlowiek: heh :) sugerujesz, że z 2500 to utrzymać 5 dzieci + 2 dorosłych to dużo :). Niezłe masz samopoczucie.
Ps nie zapominaj, ze na zachodzie też są pińcetplusy więc ten tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@piastun A ktoś im zabrania pracować, że mają się tylko o zasiłki oglądać? Do tego wymieniłeś tylko te nowe zasiłki. Wszystkie poprzednie
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: to jest ogólnopaństwowy program upodlenia i uzależnienia Polaków od rządowych danin oraz wykupienia sobie stałego elektoratu. Wszystko co uczciwie wypracujemy ciężką pracą pójdzie na socjalne utopie pisowców. Polecam w następnych wyborach głosować na prawdziwą partię wolnościową

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@piastun: jak Polska będzie bogata i pomimo wysokiego socjalu będą nadwyżki budzetowe- nie ma sprawy,chętnie.
Obecnie to jest kupowanie elektoratu na kredyt.@a665321: pracują na czarno...
I państwo jeszcze bardziej traci...
  • Odpowiedz
Ps nie zapominaj, ze na zachodzie też są pińcetplusy więc ten tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Variv: jak mnie irytuje ten argument... na zachodzie zarabiają po 2000€, a u nas czterokrotnie mniej. Za roczną minimalną pensję Brytyjczyk może kupić sobie Opla Astrę prosto z salonu. A co Polak kupi za minimalną pensję? Również Opla Astrę, tylko że 10-letniego.
Więc na litość... równajmy do Zachodu poziomem gospodarki, standardem
  • Odpowiedz
  • 8
@Variv: a to nie Ty napisałeś, że na zachodzie są pińcetplusy? ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Majku_ Nie. Przyjrzyj się dobrze. Ja cytuje użytkownika. A niżej odpowiadam na jego głupi tekst.
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: bez znania budżetu jakim operują, najlepiej bilansu nic konkretnie nie możesz powiedzieć o ich sytuacji. Może mają chorą osobę w rodzinie i tam dużo kasy idzie i nie ma z czego oszczędzać, może dużo jedzą, może na wakacje dużo wydali itd itd przy rodzinie 2+5 wydatki mogą być bardzo różne
  • Odpowiedz
heh :) sugerujesz, że z 2500 to utrzymać 5 dzieci + 2 dorosłych to dużo :). Niezłe masz samopoczucie.

Ps nie zapominaj, ze na zachodzie też są pińcetplusy więc ten tego (


@piastun: jak ktoś ma liczną rodzinę to ma kasę aby ją utrzymać, albo jest amebą
  • Odpowiedz