Wpis z mikrobloga

Gurwa mirki trochę się zagotowałem - przed chwilą na TVP Info był wywiad, z matką 5ciorga dzieci, odnośnie nowego programu PiS "Dobry start" czyli 300zl dla każdego ucznia (jednorazowo, na wyprawkę).

Otóż ta pani podliczyla, że dla ich 5tki dzieci (w tym jedno w przedszkolu) potrzebuje na wyprawkę 2000zl i program będzie dla niej sporym wsparciem, chociaż niestety i tak nie pokryje całej wyprawki bo dostanie 1200 (to z przedszkola nie dostanie), a i tak jest nieźle bo rodzice nie muszą płacić za podręczniki.

Jednak nie to, że babka potrzebuje na wyprawkę 400zl (bez podręczników) na dziecko mnie zbulwersowało. 2000 TO MIESIĘCZNA WYPLATA 500+ DO CH#JA WAFLA - ta babka dostaje tyle w miesiąc I WCIĄŻ POTRZEBUJE 300ZL EXTRA ŻEBY JAKOŚ DAĆ RADĘ JA PIER#OLE!!

Jak oni żyli wcześniej w takim razie? Przecież nie słyszałem żeby inne zapomogi czy zasiłki zostały wycofane? Kiedy im będzie dość?! Po co te wszystkie programy skoro prowadzą tylko do tego, że trzeba wprowadzać kolejne bo babka z 24k, które dostała w ciągu ostatniego roku nie była w stanie odłożyć dwóch żeby we wrześniu kupić wyprawki? ¯\_(ツ)_/¯

2018 w Polsce dalej jak w lesie obs#anym g#wnem

#oswiadczenie #zalesie #gorzkiezale #bekazpodludzi #bekazpisu
  • 200
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@powaznyczlowiek: mamy doskonały przykład rezultatów rozdawnictwa za nic w Afryce. Wszyscy widzą jak tam to wygląda. Nie robią zupełnie nic, bo przecież za darmo im dadzą, a przestań dawać to popadają z głodu. Jeśli już jakakolwiek pomoc socjalna miałaby być dopuszczalna, to tylko taka, która daje środki na osiągniecie celu, a nie realizuje ten cel. Wędka, a nie ryba. A najlepiej nic, niech sami zapracują i na wędkę. A nie
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Podatki ci podnieśli że mówisz że z twoich pieniędzy ? Bo z tego co się orientuję podatku dochodowego nie podniesiono, a dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego a głownie zatrzymania wyłudzeń VAT ze skarbu państwa budżet zyskał ok 30 mld rocznie więcej co pozwala finansować program 500+ który kosztuje ok 22 mld rocznie.
Więc jeszcze zostaje na inne wydatki. W Niemczech czy Francji socjal mają jeszcze większy i jakoś nikt tam
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: mnie na wykopie z-----i, że jestem idiotom jak chce zlikwidować 500+ bo przecież to bardzo pomaga innym ludziom. Niech mi w takim razie oddają tyle ile mi rząd zabiera.

Debile, nic się w tym kraju nie zmieni, teraz wygra ten kto rozda więcej i c---a druga wenezuela będzie czyli bieda.
  • Odpowiedz
@mercedes_amg: Nie zauwazyłeś, że Niemcy to pierwsza gospodarka Europy i 4 gospodarka świata, a Francja niewiele biedniejsza od UK i generalnie dysponująca budżetem na poziomie Indii ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Wcześniejszy twój post był śmieszny, ale zaczyna być jeszcze lepiej xd
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: generalnie jestem negatywnie nastawiony do tego programu, ale chyba wole żęby ktokolwiek dostał te pieniądze (bo i tak je wyda i wrócą z VAT'em) niż żeby "znikały" w jakiś magiczny sposób. Gdzie się podziewały te pieniądze przed rozpoczęciem tego programu? Pytam poważnie, bo to spora kwota jest.
  • Odpowiedz
Podatki ci podnieśli że mówisz że z twoich pieniędzy ? Bo z tego co się orientuję podatku dochodowego nie podniesiono


@mercedes_amg: a to akurat bardzo ciekawe co piszesz - przyjmy na moment że podatek dochodowy nie jest jedyną daniną (nie żeby tak było naprawdę XDD) to jak w takim razie nazwiesz

- podwyżkę składki ZUS
- zniesienie górne limitu
  • Odpowiedz
A wy mi tu dramaty urządzacie że nasz rząd pomaga biednym dzieciom


@mercedes_amg: i jeszcze jedno - nie bądź śmieszny że to pomoc biednym dzieciom bo 500+ na drugie dziecko dostaje każdy i osobiście znam kilku #programista15k którzy również te pieniążki chętnie biorą - i daje głowę że 300 też wezmą
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: w pełni popieram i szkoda strzepić ryja na dyskusje z debilami OPie. po takich dyskusjach można tylko iść się powiesić, już po tym jak @piastun napisał

>heh :) sugerujesz, że z 2500 to utrzymać 5 dzieci + 2 dorosłych to dużo :). Niezłe masz samopoczucie.


dostałem takiego w--------a że ja p------e. jak k---a można zakładać utrzymanie się z 500+. ide na rower rozjechać ten festiwal s----------a, obym nie
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: dobra, to jedno, ze nie wycofali innych zasilkow. Ale pozmieniali podatki, rzeczy ktore teraz musi kupic sa drozsze, ma mniej znizek, bo skads pieniadze na to 300+ trzeba wziac. Wyszlo na jedno, a pis spija smietanke bo dal na dzieci (a to ze innym zabral to juz nikt nic nie mowi)
  • Odpowiedz
Ps nie zapominaj, ze na zachodzie też są pińcetplusy więc ten tego


@piastun: Super, a pensja minimalna w Niemczech to 1,5k EUR. Czemu tego też nie wprowadzimy, skoro na zachodzie mają?

  • Odpowiedz
W Niemczech czy Francji socjal mają jeszcze większy i jakoś nikt tam nie dramatyzuje jak wy tutaj.


@mercedes_amg: o k---a to d-------s xD r---------a mnie to porownywanie Polski do duzo bardziej rozwinietych gospodarczo i co za tym idzie bogatszych krajow xD a na Ukrainie to bieda panie i tez jakos ludzie zyja, moze do nich sie porownajmy?
  • Odpowiedz