Wpis z mikrobloga

Gurwa mirki trochę się zagotowałem - przed chwilą na TVP Info był wywiad, z matką 5ciorga dzieci, odnośnie nowego programu PiS "Dobry start" czyli 300zl dla każdego ucznia (jednorazowo, na wyprawkę).

Otóż ta pani podliczyla, że dla ich 5tki dzieci (w tym jedno w przedszkolu) potrzebuje na wyprawkę 2000zl i program będzie dla niej sporym wsparciem, chociaż niestety i tak nie pokryje całej wyprawki bo dostanie 1200 (to z przedszkola nie dostanie), a i tak jest nieźle bo rodzice nie muszą płacić za podręczniki.

Jednak nie to, że babka potrzebuje na wyprawkę 400zl (bez podręczników) na dziecko mnie zbulwersowało. 2000 TO MIESIĘCZNA WYPLATA 500+ DO CH#JA WAFLA - ta babka dostaje tyle w miesiąc I WCIĄŻ POTRZEBUJE 300ZL EXTRA ŻEBY JAKOŚ DAĆ RADĘ JA PIER#OLE!!

Jak oni żyli wcześniej w takim razie? Przecież nie słyszałem żeby inne zapomogi czy zasiłki zostały wycofane? Kiedy im będzie dość?! Po co te wszystkie programy skoro prowadzą tylko do tego, że trzeba wprowadzać kolejne bo babka z 24k, które dostała w ciągu ostatniego roku nie była w stanie odłożyć dwóch żeby we wrześniu kupić wyprawki? ¯\_(ツ)_/¯

2018 w Polsce dalej jak w lesie obs#anym g#wnem

#oswiadczenie #zalesie #gorzkiezale #bekazpodludzi #bekazpisu
  • 200
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@powaznyczlowiek: I tak średnie IQ społeczeństwa spada z roku na roku.. dajcie im więcej socjałów, zabierajcie zaradniejszym by nie mieli na swoje dzieci, a dawajcie tym mniej zaradnym bo jedyne co umieją skumać to że jak będą mieli więcej dzieci, to więcej pieniędzy dostaną za to.. i tak te geny przekazywane będą..
powodzenia za tysiac lat xD
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: a wystarczyłoby, żeby podwyższyć parokrotnie kwotę wolną od podatku tak dla każdego - to byłaby realna pomoc państwa funkcjonalnym rodzinom i odciążenie finansowe. 500+ to populizm i wspieranie ludzkich nizin. Kto miał posiadać dziecko i tak się na nie zdecydowałby predzej, czy później, a patologia, która zrobiła sobie z tego sposób pozyskiwania pieniędzy za nic przebranżowiła się ze stania w kolejce do mopsu w profesjonalne inkubatory zarodków ludzkich.
  • Odpowiedz
@terwer358: no i nie zapominajmy o tym, że podwyższenie kwoty samo w sobie nie niosloby dodatkowych kosztów, podczas gdy obsługa 500+ (wnioski, kontrolę, wypłaty) prawdopodobnie je niesie ;) no ale widocznie komuś o to chodzi
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: chodzi też o to, że jak madka dostanie do tłustych łap 500 zł, to to zobaczy na własne oczy, a jak zapłaci mniej podatku i jest w rocznej skali mniej obciążona finansowo (jeśli w ogóle pracuje) to już nie zrozumie co sie stalo sie
  • Odpowiedz
@terwer358: o ile w ogóle wie, że płaci coś takiego jak podatki.

Podobnie z podatkiem VAT – 90 proc. słyszało o takim podatku, 70 proc twierdzi, że wie na czym on polega, ale tylko 42 proc. uważa, że płaci taki podatek.


Ponadto 21 proc. Polaków jest przekonanych, że nie płaci żadnych podatków, ani PIT-u, ani CIT-u, ani nawet VAT-u.
  • Odpowiedz
Czekam aż będziecie mieli własne dziecko milenialsi i jak przyjdzie wam zapłacić 1500 zł za żłobek czy tam przedszkole wtedy dopiero się ból d--y zacznie
  • Odpowiedz
@cienki137:

właśnie nie muszą być jakiekolwiek.

I jestem podobnego zdania.

Tylko czy moralnie uzasadnione jest to że zabieramy jednemu, pogarszając jego byt, by dać drugiemu, by tamtemu
  • Odpowiedz
@kari88pl: to zapłacę, bo będę dobrze zarabiał jak już dziecko sie pojawi. chyba, że s-----------e państwo z--------i mi dodatkową połowę z połowy, którą obecnie dostaję.

A tak swoją drogą u mnie w mieście żlobek to 500 zł/msc. ;)
  • Odpowiedz
Jednak nie to, że babka potrzebuje na wyprawkę 400zl (bez podręczników) na dziecko mnie zbulwersowało


@powaznyczlowiek: Przecież podręczniki są za darmo dla każdego poziomu do LO. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Po części się z Tobą zgodzę, ale przykro mi, mam wrażenie ze nie masz pojęcia o kosztach utrzymania rodziny a co dopiero rodziny wielodzietnej. Nie usprawiedliwiam baby, bo tak, masz racje ze takim ludziom nigdy nie wystarczy i ciagle będą chcieć więcej, z drugiej strony wyobraź sobie ile jedzenia idzie dziennie na posiłki dla 7 osób (ona, on, 5 maluchów). Samo to, pochłania tyle kasy ze 2k miesięcznie na pewno nie starczy.
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Staliśmy się krajem dla idealnym dla ludzi leniwych, żyjących z socjalu. Szkoda, że ambitni i zaradni muszą do tego dokładać. Pis jest nastawiony na wyborców patologicznych i takim jedynie pomaga :)
  • Odpowiedz
@turbo_way: kolejny który uważa że to 2k to wszystko co mają - program 500+ jest 2 lata, a jednak ta rodzina wcześniej jakoś żyła - tzn że to 2000 to DODATKOWE środki w ich budżecie. Jeśli z tego powodu zrezygnowali oboje z pracy to nawet mi ich nie żal ¯\(ツ)_/¯

Poza tym ta konkretna rodzina to tylko jeden przykład - kto wie może nie najlepszy - a ile jest
  • Odpowiedz
dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego a głownie zatrzymania wyłudzeń VAT ze skarbu państwa budżet zyskał ok 30 mld rocznie więcej co pozwala finansować program 500+ który kosztuje ok 22 mld rocznie.

Więc jeszcze zostaje na inne wydatki.


@mercedes_amg: Kuźwa, nie na wydatki lecz na spłatę zadłużenia!
  • Odpowiedz
Że żeby mieć pieniądze na wyprawkę, rząd przywali podatek VAT za półkolonie, kolonie i inne zajęcia dla dzieci,np. naukę pływania XD


@nocnica: Masz jakieś źródło? Widziałem o tym tekst ale bez źródła.
  • Odpowiedz
@turbo_way: nie inna sprawa, że tyle ich zrobili. Jeżeli ich nie stać, to taka duża liczba dzieci to podstawowa sprawa.

Rodziny wielodzietne sa super, jeżeli rodzice są ludźmi ogarnietymi i na takich tez wychowaja potomstwo. Jak najbardziej pomoc finansową mogliby dostawać - jak juz ktoś pisal, w postaci zniżek, dodatków na obiady w szkole itd.
Ale jeśli ktoś narobi dzieci i biadoli "aj waj jak ciężko" to sorry.
Przy trzecim
  • Odpowiedz