Wpis z mikrobloga

@WojA: nie zasłużyłeś na premię w pełnym wymiarze, to dlaczego masz pretensje, że jej potrzebowałeś a nie dostałeś? Premia jak sama nazwa wskazuje nie jest czymś obowiązkowym i polecam się tego nauczyć, że żeby ją dostać, trzeba wykazać się czymś więcej niż wypełnianiem swoich obowiązków - za to jest pensja.
Poranne spotkanie a pozniej zakupy/silka/playstation/praca i tak do 16 kiedy koncze. Przebij to kolego ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@stateless: nie muszę wstawać z łóżka i o 9:00 mam już fajrant.
@brck89: @stateless: też mam luźniutko u siebie w firmie ale mimo to czasem mam wyrzuty sumienia że pracuje 3h dziennie (liczę godziny które pracuje a nie siedzę w biurze) i taki wewnętrzny niepokój że „a jednak trochę głupio tak”. Co poradzić-nadgodziny jebią ci którzy nie wyrabiają się ze swoją robota w 8h albo ci którzy chcą dorobić sos.
Dyscyplinarke sie tobie wrecza a jak ty sie z nia nie zgadzasz to ty mozesz isc do sadu a nie janusz. Po drogie polecenie moze byc tez ustne wiec wystarczy jeden swiadek ze takie padlo.


@bobyxyz: No i idziesz do sądu, a w Sądzie Pracy kilka razy byłem i to pracodawca musi udowodnić swoje racje bardziej niż pracownik, ponieważ to on występuje z pozycji uprzywilejowanej względem pracownika.

Wiem, że polecenie może
@urban33pl premia należy się jak psu buda i jest odbierana za pewne działania (jest z założenia x premii i się tylko odejmuje). Musi być cały system premiowy itp. po to, żeby nie móc jej zabrać za byle co. Nagroda jest dobrowolna i może być poza systemem, a jej wysokość może zależeć od widzimisię pracodawcy. Zawsze mawiam,że premia jest rozszczeniowa.
@MagnaPomerania:
Op napisal:

- bardzo potrzebuje abys dzisiaj dluzej zostal w pracy bo wysypalo sie kilka osob.


Czyli wg ciebie kultura osobista zamiast "Masz zostac parobie" implikuje mozliwosc zrzucenia pracodawcy na bambus. Jak dla mnie wyrazono sie jasno i wraz z uzasadnieniem nadzwyczajnej potrzeby. Kwestia interpretacji ale podstawy do zwolnienia sa i niekozystny wyrok jest oczywiscie mozliwy bo tak dzialaja sady pracy ze nawet nie majac racji pracownik otrzymuje kozystny wyrok.
w teorii gdyby udowodnił, że Twoje nadgodziny były konieczne do funkcjonowania zakładu pracy (nieobecność kilku pracowników z zespołu można podpiąć pod szczególne potrzeby pracodawcy) to może dać Ci zwolnienie dyscyplinarne.


@brck89:
A w praktyce to ten Janusz pewnie nie prowadzi żadnego wykazu godzin pracy pracowników, więc nadgodziny są 'na gębę' i być może tak samo jest wypłacana premia, więc już widzę jak taki nosacz idzie się do tego przyznawać do sądu
@brck89 nie znamy kontekstu, może w tamtym miesiącu #!$%@? i mu się po prostu należało (mimo że to PREMIA i kwestia interpretacji), poczuł się może z tym źle, więc następnym razem (tym razem) nie będzie się poświęcać ( ͡º ͜ʖ͡º) miliony opcji są