Wpis z mikrobloga

@WojA: Dobrze postąpiłeś, Twoja praca ma zaspakajać nie tylko potrzeby firmy ale także i Twoje. Jeżeli wywiązales sie ze swoich obowiązków i wg panujacych zasad tę premie powinieneś otrzymać lub inni zatrudnieni na tym samym stanowisku za podobny wkład pracy ją otrzymali to zostałeś pokrzywdzony, potraktowany nieuczciwie i dzisiejszym oporem pokazałeś że nie zgadzasz się z tamtą decyzją i na przyszłość się na to nie godzisz. Ja Cie popieram, jesteś podwładnym
Załatwiłeś do kitu. Ani ty ani on nic nie ugrałes. Ty masz satysfakcję, on ma cie na widelcu. Można było pogadać o nadgodzinach płaconych ekstra albo jak. Poza tym powiedz więcej o tej premii której nie dostałeś. Obiecał ci i nic?
@WojA: CZy dobrze zrobiłeś? To zależy jakie były wcześniejsze relacje. Jak robiłeś dobrze robotę i #!$%@? z tego miałeś to dobrze zrobiłeś, jak walisz w #!$%@? cały czas to źle, tak pokrótce :)
We wcześniejszej #pracabaza robiłem dużo nadgodzin, aż w końcu się #!$%@?łem, bo ile można. Nie były to szczególne potrzeby pracodawcy tylko oszczędności na pracownikach, nie zatrudnili tylu osób ile trzeba, tylko ciągle chcieli, żebyśmy #!$%@? nadgodziny. Jak ktoś
@WojA: w teorii gdyby udowodnił, że Twoje nadgodziny były konieczne do funkcjonowania zakładu pracy (nieobecność kilku pracowników z zespołu można podpiąć pod szczególne potrzeby pracodawcy) to może dać Ci zwolnienie dyscyplinarne. W takim przypadku nie możesz odmówić pracy w godzinach nadliczbowych. Mało pracodawców się na to decyduje, bo dosyć ciężko to wybronić w sądzie pracy, ale taka możliwość istnieje.


Zrobiłeś bardzo głupio w mojej opinii. Premia to dodatek, który MOŻESZ dostać
zalewa nas rzesza ludzi, którzy jeszcze nic w życiu nie osiągnęli a #!$%@? ich wyłącznie roszczeniowość.


@andy1983: mówisz o szefach firm? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gratuluję. W tym momencie przekreśliłes możliwości awansu i premii w tej firmie, dodatkowo szef będzie szukał na ciebie haków.


@ButelkaBezKaucji: ...haków, żeby go zwolnić w momencie, gdy brakuje w firmie ludzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czyli są
zalewa nas rzesza ludzi, którzy jeszcze nic w życiu nie osiągnęli a #!$%@? ich wyłącznie roszczeniowość.


@andy1983: mówisz o szefach firm? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiesz, że nie. Chyba, że jesteś rocznik >90
@WojA: źle. Dlaczego nie miałeś pełnej premii, coś przeskrobałeś?
Tak czy inaczej - kiepsko dyplomatycznie. Gdybyś zrobił tak jak napisałeś, ale na koniec powiedział, że zostaniesz - miałbyś argument na pełną premię na najbliższe miesiące, otwartą drogę do rozmowy o podwyżce. A tak wkurzyłeś człowieka który Ci płaci i od którego w pełni zgodnie z prawem zależy wysokość, jak i ogólne egzystencja Twojej premii, którą może w każdej chwili bez podania
@brck89: Do pozostania dłużej/nadgodzin kodeks pracy zobowiązuje tylko w dwóch przypadkach: sytuacji zagrażającej bytowi zakładu (myślę że Twoje dywagacje na temat zamknięcia zakładu pracy z powodu mojego niepozostania dłużej można by obalić beż większego problemu), druga w przypadku klęski żywiołowej. W obu przypadkach coś takiego może się zdarzyć RAZ, tylko jeden raz w roku. Zmuszanie do pozostawania dłużej, nadmieniając przy tym o ewentualnym braku premii, można podciągnąć pod inny paragraf KP.