Wpis z mikrobloga

@brck89 Głos rozsądku, zgadzam się z Tobą.
Większość plusujących i komentujących że OP dobrze zrobił, chyba jeszcze nigdy nie była w poważnej/normalnej pracy, a na pewno już nie zatrudniała pracowników. Niestety są sytuacje losowe gdy mimo wszystko trzeba zostać w pracy, bo akurat tego wymaga sytuacja i nie jest to jakaś zachcianką pracodawcy, bo jest problem a akurat ludzie na urlopie czy zwolnieniu. Stałem po obydwu stronach barykady i rozumiem każda ze
@WilczurZnahor dla mnie większym chamstwem jest odebranie premii (zakładając, że mu się należała, o czym op zdaje się być przekonanym), niż przedstawienie tego szefowi jako powodu odmowy nadgodzin. Pozdrawiam z IT, gdzie dzięki jeszcze dobrej sytuacji w branży nie musimy się płaszczyć przed januszami.
Premia to dodatek, który MOŻESZ dostać (ale nie musisz), podpisałeś umowę na wykonywanie określonej pracy za określoną stawkę. Skoro się na to zgodziłeś to nie powinieneś mieć pretensji, że nie dostałeś premii.


@brck89: Nadgodziny to godziny, na które MOŻESZ zostać (ale nie musisz), podpisałeś umowę na wykonywanie pracy przez określony czas za określoną stawkę. Skoro się na to zgodziłeś ty i szef to nie powinien mieć pretensji, że nie zostałeś dłużej
@stateless: Wstaję w południe, jem, rozciągam się, siadam przed kompem i czytam, czasem coś napiszę, ale bez żadnej presji. Idę na rower, robię zakupy, jem. Leżę, czytam, zastanawiam się czy egzystencja na tym świecie ma jakiekolwiek znaczenie, czy warto wstawać i ciągnąc dzień za dniem? Kładę się, myślę. Wstaję i jem śniadanie, piszę do Ciebie ten wpis.

Przebijesz?

@KrwawyKefir: Zakładasz, że OP dobrze pracował i premia sie należała i zakładasz, ze pracodawca do Janusz. Z wypowiedzi OP (potrzebował całej premii) można wnioskować, że to prawdopodobnie te corpo premie procentowe dawane co miesiąc w różnych procentach, a takie co miesięczne premie nie są za wybitne osiągnięcia tylko są formą optymalizacji podatkowej za wynagrodzenia. Pracodawca grzecznie zapytał. Ja też pozdrawiam z IT, gdzie się szanuje i pracowników i szefa i jak