Wpis z mikrobloga

Podchodzi do mnie szef.
- bardzo potrzebuje abys dzisiaj dluzej zostal w pracy bo wysypalo sie kilka osob.
- a ja bardzo potrzebowalem calej premii w ostatnim miesiacu.
- to znaczy ze nie zostaniesz?
- nie zostane

Dobrze zrobilem?

#praca #truestory
  • 178
  • Odpowiedz
@brck89 nie zawsze warto robić dobrze szefowi dla ideałów. Jak on członek to i ja mogę być czasem członkiem, a premia to tylko dodatek, podstawa ważniejsza. Będzie chciał zwolnić to i tak zwolni.
  • Odpowiedz
  • 1
@brck89
nie myl premii z nagroda czy jak sie popularnie dzisiaj mowi premia uznaniowa, ktora de facto jest nagroda. premia ma zawsze charakter roszczeniowy, jeżeli spelniasz warunki jej otrzymania mozesz dochodzić jej wyplaty przed sadem pracy.
  • Odpowiedz
@WojA i bardzo dobrze. Mialem podobna sytuacje ostatnio, z losowych przyczyn bylem 4godziny pozniej w pracy o czym poinformowalem smsem swojego przelozonego tak jak zawsze w takich wypadkach. Pozniej okazalo sie, ze tel ma #!$%@? i nie dostal informacji, ze bede pozniej. Oczywiscie szef mnie wzywa i #!$%@? teorie, sam sobie przeczy w kazdym kolejnym zdaniu. Kazdy #!$%@? kontrargumentuje wiec zamyka morde. W trakcie kilka razy stwierdzil, ze on musi miec pracownikow
  • Odpowiedz
Zrobiles mega, postawiles sie ale nie zdziw sie jak bedzie cie to kosztowalo dyscyplinarke.


@bobyxyz: Dyscyplinarkę trzeba jeszcze podpisać, a jak się z nią nie zgadzasz, to pracodawca musi ci ją udowodnić w Sądzie Pracy, co nie jest takie łatwe, zwłaszcza, że pracownik nie dostał pisemnego polecenia zostania dłużej.

  • Odpowiedz
@Shatter: Może zbyt szybko oceniłem, ale chodzi mi o to, żeby pracownik znał swoja wartość. Jeżeli szef nadużywa pracownika, nie daje nic w zamian, to reakcja podwładnego jak u OPa głupia nie jest.
  • Odpowiedz
@brck89 dostałem kilka razy nakaz pracy w nadgodzinach w weekend bo firma potrzebowała żeby utrzymanie ruchu zabezpieczyło produkcję na wypadek awarii i tyle, musiałem iść do pracy...
  • Odpowiedz
@americanstarspl: Znajomy w firmie, w której pracuję aby dostać wolne na pogrzeb pra-kogoś musiał przynieść, bodajże akt zgonu, bo tak w ciula walił z wszystkim, że nawet jak powie "dzień dobry" to musisz sprawdzić pogodę za oknem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz