Wpis z mikrobloga

po około 350km


@jumbson: jak robisz takie dystanse to zainwestuj w fitting, byłem niedawno i bardzo polecam. Ostatnio po 13h jazdy czułem się bardzo dobrze i nawet przez chwilę nic mi nie drętwiało, wcześniej nadgarstki czasem się odzywały lub dupa.
@WuERA: no chyba nikt normalny na prostych łokciach nie jeździ, nawet 30km by tak nie wytrzymał , zawsze musi być lekkie zgięcie i tylko mięśnie trzymają, jak chcesz dać odpocząć mięśniom to lemondka

@jumbson: nie masz za daleko kierownicy? nie trzeba skrócić mostka?
@mmichal: no właśnie nie wiem. Kupiłem Tribana 540 w decathlonie, wg tabeli rozmiarów łapałem się wzrostem na górna granice eMki, ale doradził mi sprzedawca żeby wziąć eLkę.
@jumbson: na Twoim miejscu, jak jeszcze mógłbym zwrocic Tribana do Decathlonu, to bym tak zrobił i wziął Mkę. Przy takich wymiarach na granicy warto wziąć jednak ramę mniejszą niż większą.
@jumbson: daj znać jak dobierzesz długość mostka, mam identyczną sytuację
Sam przymierzałem tylko krótki mostek (45mm) bo tylko taki miałem ale jest za krótki (jeździ się zajebiście dopóki nie trzeba złapać za baranka)
@jumbson tak jak mówią poprzednicy - za duży rower, jeżeli nie możesz go oddać/wymienić to kup krótszy mostek. Ogólnie to ręce powinieneś mieć lekko ugięte i tylko lekko opierać się na kierownicy