Wpis z mikrobloga

Ej, o co chodzi z tym całym cyrkiem ze ślubem tego zioma w UK. Ja rozumiem, że to tam na wyspach może wzbudzać jakieś emocje. Ale po kiego grzyba relacja 6h non stop na żywo na kanałach TVP? Aż takim jesteśmy zaściankiem, że emocjonujemy się ślubowaniem jakichś celebrytów, które to de facto nie ma dla nas żadnego znaczenia? Proszę wytłumaczyć mi ten fenomen.

#royalwedding #wielkabrytania #anglia #slub #uk
  • 76
@Krathac: No ja czasami załączam informacyjne kanały i wszędzie o tym #!$%@?ą? Jakie to ma dla nas znaczenie? Rozumiem, to jest ciekawy folklor, mi też smutno, że u nas nie ma takich tradycji przez te cały rozpierduchy, które u nas były, ale jako że on jest dopiero tam piątą wodą po kisielu bo do dziedziczenia jest tam szósty czy siódmy to taki news powinien być piąty czy szósty w wiadomościach, jakaś
@TomislavTomislav: jest to ślub rodziny królewskiej jednego z najważniejszych państw na świecie, doskonale wiesz czeku jest to interesujące tylko chcesz się #!$%@?. Nie obchodzi to Ciebie ale mnóstwo ludzi to interesuje z czystej ciekawości, żeby zobaczyć kreacje, zobaczyć cały ślub, organizacje, nabożeństwo, jest to wydarzenie kulturowe, podoba Ci się to czy nie. Royal family to tez marka sama w sobie.

A po drugie to również po prosru wydarzenie międzynarodowe. Podobnie jak
@Krisskow:

Ale nie zrozumiałeś mnie mordo.
Jest to ślub rodziny królewskiej jednego z najważniejszych państw na świecie - zgoda. Ale żyjemy w takich czasach, że takie rodziny królewskie to fajny, niezwykle cenny, ale folklor, który nie ma żadnego wpływu na realną władzę, itp. Dlatego jest to może wydarzenie dla wielu interesujące, jak sam zauważyłeś:
Nie obchodzi to Ciebie ale mnóstwo ludzi to interesuje z czystej ciekawości, żeby zobaczyć kreacje, zobaczyć cały
@TomislavTomislav: jest to ślub rodziny królewskiej jednego z najważniejszych państw na świecie, doskonale wiesz czeku jest to interesujące tylko chcesz się #!$%@?. Nie obchodzi to Ciebie ale mnóstwo ludzi to interesuje z czystej ciekawości, żeby zobaczyć kreacje, zobaczyć cały ślub, organizacje, nabożeństwo, jest to wydarzenie kulturowe, podoba Ci się to czy nie. Royal family to tez marka sama w sobie.


@Krisskow: I we wszystkich krajach tyle o tym nadają?
@TomislavTomislav: Sprobuj dotrzec do statystyk jaka byla ogladalnosc tego wydarzenia, to zrozumiesz dlaczego tego typu eventy sa puszczane w tv. Ogladanie czegos takiego dla mnie jest strata czasu, ale od zawsze wiadomo ze wiekszosc oczekuje prostej rozrywki. Slub celebryty i cala ta otoczka do tego wpisuje sie idealnie
@TomislavTomislav: Moim zdaniem źle do tego podchodzisz, że ślub to Eurowizja i tylko wydarzenie kulturalne. Nie jestesmy Anglikami i nigdy do końca tego nie zrozumiemy. Polacy nie rozumieją tego bo na dobrą sprawę nasz kraj jest suwerenny jako tako od 30 lat.bo nasi kochani sąsiedzi próbowali nas zniszczyć setki razy Wielu Anglików naprawdę szanuje królewska rodzinę, która ma naprawdę więcej do powiedzenia w kwestii politycznej niż Polacy w UK myślą. To,
@Krisskow: Sorki, ale jedna z najwiekszych katastrof w historii Polski, śmierć prezydenta dużego kraju i wielu ważnych oficjeli, jest chyba o wiele bardziej znaczącym wydarzeniem, niż ślub 4 czy którego tam pretendenta do tronu jakiegoś państwa. No chyba że specjalnie robisz #!$%@? z logiki.
@TomislavTomislav równie dobrze możesz się przypieprzyc, czemu z okazji wyboru nowego papieża relacjonują, jak jakiś dziadek w białej kiecy wyłazi na balkon i wszystkich pozdrawia, o #!$%@? chodzi czemu to transmitują xD Aż tak nas obchodzi zdobycie tytułu hiperksiędza przez jakiegoś dziadka, hehe folklor przecież to nas nie dotyczy
Jprdl jak można być takim betonem :|
@TomislavTomislav oczywiście że tak, w UK nikt we władzach nawet nie pierdnie bez pozwolenia monarchii dotyczy to także Szkocji czy Walii. Za granicą też mają obszerne interesy.
Ciągle nie mogę znaleźć źródła skąd w Polsce się bierze opinia, że rodzina królewska nie wpływu na władzę? Może Ty mi powiesz?
@TomislavTomislav Rodzina Królewska to brytyjska błyskotka do pompowania pieniędzy. Zarobione pieniądze dzięki całej tej otoczce medialnej idą w dziesiątki jak nie setki milionów funtów; ze sprzedaży gadżetów, nowych krojów sukien ślubnych, z turystów którzy przyjeżdżają obejrzeć wesele na żywo. Do tego rodzina Królewska, a dokładnie królowa daje pożyczki na opłacenie studiów. Tak więc ich obecność i działania mają jakiś tam marginalny wpływ makroekonomiczny samej Wielkiej Brytanii. No ale jak piszesz, politycznie to
@Krisskow: "Podobnie jak takim wydarzeniem był smolensk, tez wszystkie stacje o tym trąbiły cały dzień, zagraniczne a tez ich to teoretycznie powinno #!$%@?."
Smoleńsk to była tragedia i śmierć prezydenta wybranego demokratycznie, małżonki, ważnych osobistości a także załogi. Ten ślub to tylko ślub ludzi, którzy mieli szczęście urodzić się w takiej a nie innej rodzinie, to po prostu szopka, a już śmieszne jest to, ze rozwódka brała ślub kościelny. Gość był
z największych krajów w UE i Europie


@TomislavTomislav: liczysz chyba po obszarze

W innych krajach bardziej beda ich interesowac takie wydarzenie z Wielkiej Brytanii niz niby wazniejsze z polski i moze ci o to pekac tylek ile tylko chce

A u nas niektorzy wola sobie obejrzec ladnie ubranych ludzi i ceremonie slubna(czyli pozytywne wydarzenie) niz wspomnienie z miesiecznicy smolenskiej, deal with it.
Ja nie ogladam zadnych krajowych wiadomosci, a fragmenty slubu
jest to ślub rodziny królewskiej jednego z najważniejszych państw na świecie, doskonale wiesz czeku jest to interesujące tylko chcesz się #!$%@?. Nie obchodzi to Ciebie ale mnóstwo ludzi to interesuje z czystej ciekawości, żeby zobaczyć kreacje, zobaczyć cały ślub, organizacje, nabożeństwo, jest to wydarzenie kulturowe, podoba Ci się to czy nie. Royal family to tez marka sama w sobie.


@Krisskow: Nie wiem dlaczego się do niego przyczepiłeś, że "wie dlaczego jest
@oiio: mnie to tez nie interesuje i nie ogladalem nawet minuty tego ślubu, ogarnalem tylko stylowke Beckhama i obsady Suits, ale nie mam bólu dupy i nie kwicze publicznie jak strasznie tego nie rozumiem bo nie trzeba mieć szczególnie wysokiego IQ żeby pewne rzeczy rozumieć. W istocie jedyne o co mu chodzi to atencja i demonstracja swojej alternatywnosci, bo on nie rozumie jak te owieczki mogą łykać te papkę.

Tak, ludzi