Wpis z mikrobloga

@evilonep: 5 lat temu miałem to samo. Zapalenie nerwu wzrokowego i po za tym nic. Dostałem sterydy i przeszło. Miałem pobrany płyn mózgowo-rdzeniowy i był czysty. Jedynie wg rezonansu stwierdzili że to SM. W ciągu 5 lat raz miałem problem z nogą, była taka jakby wiotka ale chodzić mogłem. Uznali to za rzut, dostałem sterdyd. Ale oprócz epizodu z nogą nic mi nie jest, normalnie pracuje itp. Mam nadzieję że to
@evilonep: Weź nie myśl o tym tylko skup się na czymś innym.
Ja miałem podwójne widzenie oraz guz w podstawie mózgu. Płyn mózgowo rdzeniowy pozytywny, EMG w normie. Zeszło podwójne widzenie po około miesiąca. W Centrum Onkologii, na rezonansie (2h leżałem plackiem nieruchomi!!) wyszło mi, ze mam guz o charakterze niezłośliwym.
Po dwóch latach mam mniejszy guz o polowe a wcześnie urósł do 14mm, brak innych nieprawidłowości na rezonansie. Lekarz do
@evilonep: Pamiętaj - bez rozsiania w czasie lub przestrzeni nie ma SM, sporo osób ma tylko epizod CIS (tak jak twoje zapalenie) i potem już nigdy w życiu nie będą miały rzutu. W leczeniu tej choroby trwa rewolucja, programy lekowe dają dostęp do najlepszych terapii. Postęp jest taki że chorzy na SM umierają na choroby populacyjne a bardzo prawdopodobne że większość świeżo zdiagnozowanych doczeka powstania skutecznego leku zatrzymującego postęp choroby. Tacy
@evilonep: Nie miałeś rezonansu i już wiedzą, że to zapalenie ? Jakiś magik okulista musiał to stwierdzić. Poza tym, samo zapalenie nie jest czynnikiem decydującym o chorobie, a nawet jeśli to i tak nie jest najgorzej, bo w teorii jeśli zaczyna się zapaleniem nerwu to jest większa szansa na łagodniejszą wersję. Zdrowia życzę.
@Ingeborg a któż to taki ? Jeśli to ten słynny astrofizyk to chyba nie wiesz co piszesz.