Wpis z mikrobloga

@ShadyTalezz: Kolega widzę nie rozumie istoty. Autotune nie jest instrumentem, jest formą obróbki. Gitara elektryczna jest instrumentem i sama w sobie nie ssie. Ale dla mnie ssie już na przykład gitara puszczona przez auto-waha. Ktoś inny może nie lubić flangera, overdrive'a, distortiona, reverba, chorusa, delaya, phasera... I tak samo przepuszczenie wokalu przez autotune'a uważam za strasznie oklepany i kiepski środek stylistyczny. Nie podoba mi się i już. ( ͡° ͜
@mikw: oklepany? Przecież na dobrą sprawę w muzyce rozrywkowej używa się go na dużą skalę dopiero od niecałych 20 lat(dziękuję pani Cher https://www.youtube.com/watch?v=5Uu3kCEEc98), pomijając już talk boxy i inne tego typu narzędzia, które autotunem na dobrą sprawę nie są ale dają niemalże taki sam efekt dźwiękowy. Natomiast gitary w przemyśle muzycznym używane są od kilkudziesięciu lat z różnymi efektami więc śmiem twierdzić, że jednak są one bardziej oklepane. Więc nie widzę
@ShadyTalezz: Coś Ty się tak tych gitar czepił? Nadal nie rozumiesz różnicy między instrumentem, a efektem studyjnym? Tutaj "instrumentem" jest Taco i jego struny głosowe, nie autotune. Czy on ssie, zostawiam na osobną dyskusję. ( )

Nie mam żadnego innego argumentu niż to, że mi się nie podoba. No, i że nie jestem w tym odosobniony. Tak samo Ty nie masz innego niż to, że akurat
@mikw:
Instrumentem jest gitara akustyczna, gitara elektryczna to modyfikacja jej brzmienia, dzięki której uzyskuje się dźwięki których nie da się uzyskać na gitarze akustycznej. Identycznie jest z autotunem w tym wypadku, też służy do uzyskania brzmienia, którego żaden człowiek z siebie w stanie wydobyć nie jest. Co innego gdy autotune używa się gdy ktoś fałszuje a co innego gdy tak jak tutaj po prostu używa się go jako środka stylistycznego.

Nie,
@ShadyTalezz: Jeśli już to gitara elektryczna jest innym instrumentem niż gitara akustyczna, jeszcze innym jest gitara klasyczna, et cetera. Chociażby z racji różnic w budowie. Gitara elektryczna sama z siebie brzmi dość normalnie. Modyfikacjami brzmienia są efekty, które przykładowo wymieniałem w którymś z wcześniejszych komentarzy. Tak samo, jak efektem jest autotune.

Co innego gdy autotune używa się gdy ktoś fałszuje a co innego gdy tak jak tutaj po prostu używa się
@Git: Jedyne dziecinne zachowanie tutaj to twoje, wyzywasz od gówna i próbujesz mi włożyć jakieś słowa do ust, klasa sama w sobie.

Dzieciaki się masturbuja do autotuna

jakie dzieciaki? Skąd pomysł, że tylko dzieciaki potrafią czerpać przyjemność ze słuchania muzyki w której użyty jest autotune? Masz na to jakieś dowody? Rozumiem, że redaktorzy Rolling Stone, którzy umieścili album niemalże w całości nagrany przy użyciu autotune na liście 40 najbardziej przełomowych w
@ShadyTalezz:

nie wszyscy ale gdy chcesz zamaskować swoje niedociągnięcia wokalne to autotune używasz tak, że nie da się go niemalże rozróżnić od naturalnego głosu a nie zniekształcasz go do poziomu, w którym brzmisz jak robot.


Powiedziałbym, że są dwie szkoły maskowania braku umiejętności. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I takie dziwne eksperymenty pchają muzykę do przodu


Sam powiedziałeś, że autotune'a używa się od 20 lat. Używanie go więcej
@ShadyTalezz: gdy mówimy o rapie to akurat część liryczna jest ważna. Nie chciałem prowokować dyskusji na temat odczuć estetycznych co do samej muzyki, bo myślę, że to nie ma sensu, a jednak łatwiej od niej rozmawiać o tekstach i bogactwie jakie niosą.