Wpis z mikrobloga

@pablo397: Odpiszą, że koszty opakowania i dowozu są wliczone. Ogólnie łatwo poznać firmę Janusza, który dorabia na przesyłkach. Sklepy najczęściej mają umowy z kurierami i płacą niższe ceny. Przy średnim sklepie cena za kuriera to 14-18 zł (większe to nawet 12 widziałem, a jak marża duża to i za darmo). Mały sklepik nie powinien standardowej wysyłki kurierskiej większej jak 20-24 zł, bo to standardowa cena rynkowa za małą wagę.

TL;DR

Jak
@0987poiu: @bezpiecznik88: rozchodzi mi się o to, że dopłaciłem, żeby nie korzystać kurierów poczty, bo różne nie ciekawe miałem z nimi przeboje.

@arkagham: @LipaStraszna: oddzwonili od razu (mam w firmowym mejlu w stopce telefon do siebie), wytłumaczyli, że coś tam kurier dpd nie dał rady, ble ble, że inni też czekają, ble ble
wyjaśnili, że przy zakupie większej ilości koszt kuriera poczty wzrasta do 26,90, więc w sumie
@pablo397: Ja kiedyś miałem przypadek, że Janusz mnie skasował na przesyłce "List polecony" ok. 10 PLN, a na liście był znaczek z niższą ceną. Janusz się tłumaczył, że doliczył koszt koperty, pakowania itd. Kazałem mu zwrócić różnicę powołując się na regulamin (sprzedawca nie może zarabiać na czymkolwiek innym niż sprzedawany przedmiot) i oddał mi siano.
@pablo397: skąd wiesz, że 17,90?
A może to był Poczta Polska Kurier 48 za 10,98 XD

Przy średnim sklepie cena za kuriera to 14-18 zł (większe to nawet 12 widziałem, a jak marża duża to i za darmo). Mały sklepik nie powinien standardowej wysyłki kurierskiej większej jak 20-24 zł, bo to standardowa cena rynkowa za małą wagę.


@LipaStraszna: #!$%@? tych januszexów mnie po prostu załamuje.
To ja, amator wysyłek, potrafię