Wpis z mikrobloga

Rok temu postanowiłem upiększyć moją piwnicę i właśnie skończyłem budować kino domowe. Czuję się zajebiście, bo wszystko zrobiłem sam od surowych ścian i podłóg, ucząc się budowlanki z internetu w sumie. Kosztów jeszcze nie liczyłem, ale praktycznie wszystko kupowałem z olx/allegro używane, więc jak będzie zainteresowanie to mogę podliczyć, może komuś się przyda. Jak są pytania to śmiało.

#kino #budownictwo #film #ciekawostki
Pobierz Plaski87 - Rok temu postanowiłem upiększyć moją piwnicę i właśnie skończyłem budować ...
źródło: comment_uEFA8rTScLS0TZoBFGJeK2EYPlrYs6Yv.jpg
  • 226
@pczaplewski: Nie, poczytałem tu i tam i generalnie na gołą ściane nie powinno się malować (nawet po szpachlowaniu), bo widać nierówności itp, więc kupiłem na wymiar płytę laminowaną białą (laminowana bo podobno lepiej pod farbę, ale nie wiem co to znaczy lepiej, ale różnica w cenie była niewielka) i pomalowałem dwukrotnie białą farbą (śnieżka, która mi została z malowania domu). Powinna podobno być jakaś specjalna farba za 650zł za litr, która
@Tboom: Na polskich stronach też można znaleźć sporo inspiracji, ja raczej szukałem wg swojego gustu co mi się podoba, a co nie. Zrobiłem małe podsumowanie kosztów projektu i w sumie zamknąłem się w 4000zł. Z najdroższych rzeczy to nagłośnienie (900) i projektor (700), wykładzina (700) i amplituner (400). Reszta to kwoty rzędu 100-200zł. tak jak pisałem wyżej kanapy dostałem za darmo i szafki też gratis od teściowej
@Plaski87 wiem bo doczytałem i zdążyłem edytować post ;) tak czy inaczej propos:)
ja może za dwa lata się zbiorę do przerabiania bo mam jedno pomieszczenie do wykorzystania
@Plaski87: ogromny szacunek kolego. Biorąc pod uwagę, że wszystko zrobiłeś sam ucząc się z Internetu budzi u mnie spory respekt. W zeszłym roku w starym/pustym mieszkaniu różowej podczas remontuteż uczyłem się budowlanki oglądając różne kanały na YT i czytając artykuły w necie,ale efekt który osiągnąłem nie był aż tak spektakularny. Podsumowując- #!$%@? perfekcyjnie
@Plaski87: Ekran ramowy za 2k? To chyba kupowanie gotowego. We własnym zakresie sam byś tanio ogarnął temat.
Co za projektor? Jak przekątna ekranu? Bo wydaje mis się, że zdecydowanie za blisko są te fotele i podczas oglądania filmu trzeba głową latać prawo lewo :)\
@ElCidX: Tak, cena za ekran ramowy gotowy, bo podobno robiąc samemu łatwo spartaczyć tema. Dodatkowo zniechęciło mnie drogie płótno, do tego dopowiednie jego naciągnięcie i żeby rama jeszcze jakoś wyglądała. Nie podjąłem ryzyka. Projektor Sanyo z3 używany z 2006 roku, ale w tym roku był czyszczony i była wymieniona lampa, więc 700zł za taki sprzęt uznałem za rozsądną cenę. Przekątna 130 cali maksymalnie, bo jest regulowana. Z tylnych siedzeń (ok 4m)