Wpis z mikrobloga

Rok temu postanowiłem upiększyć moją piwnicę i właśnie skończyłem budować kino domowe. Czuję się zajebiście, bo wszystko zrobiłem sam od surowych ścian i podłóg, ucząc się budowlanki z internetu w sumie. Kosztów jeszcze nie liczyłem, ale praktycznie wszystko kupowałem z olx/allegro używane, więc jak będzie zainteresowanie to mogę podliczyć, może komuś się przyda. Jak są pytania to śmiało.

#kino #budownictwo #film #ciekawostki
Pobierz Plaski87 - Rok temu postanowiłem upiększyć moją piwnicę i właśnie skończyłem budować ...
źródło: comment_uEFA8rTScLS0TZoBFGJeK2EYPlrYs6Yv.jpg
  • 226
@koleszka2000: Bez otworu, system 5.1, kolumny z przodu to wharfedale crystal 100W, centralny też, z tyłu jakiś stary technics. Robotę robi subwoofer aktywny też wharfedale, który podczas oglądania wywołuje efekt drżenia kanap. Subwoofer jest jedynym nowym sprzętem, ale kosztował 300, więc ujdzie. Drżenie robi niesamowite zajebiste wrażenie.
@Plaski87 obczaj sobie farby semtex 3 od caparol. Można dać lekki szary, ja tak mam i jest kozak. Zaletą tej farby jest to że jej składowe w RGB są równe przez co nie zmienia kolorystyki obrazu. Wyczytałem to na jakiś zagranicznych forach. Szary dlatego żeby odbicie nie rozświetlało mi pokoju. Ale u ciebie jest dość ciemno więc może i biały będzie gitara. Poza tym elegancko :)
@Plaski87 obczaj sobie farby semtex 3 od caparol. Można dać lekki szary, ja tak mam i jest kozak. Zaletą tej farby jest to że jej składowe w RGB są równe przez co nie zmienia kolorystyki obrazu. Wyczytałem to na jakiś zagranicznych forach. Szary dlatego żeby odbicie nie rozświetlało mi pokoju. Ale u ciebie jest dość ciemno więc może i biały będzie gitara. Poza tym elegancko :)


Samtex 3, 50zl za 2,5 litra
@Mruvek: Zakładki na olx i czekasz na odpowiednią ofertę. Po kilku dniach już masz rozeznanie, co po ile chodzi. Na projektor polowałem tydzień, na amplituner miesiąc. Wszystko na spokojnie. Jednak te atrakcyjne oferty szybko wyłapują handlarze i zaraz wystawiają drożej, także trzeba wiedzieć czego się chce i szybko reagować.


@Plaski87 więc to ty jesteś tym kupującym z Olx, szukającym okazji i piszącym "200 i jestem za godzinę"! Mam cię!
@Plaski87 mirku wlasnie spelniles cos o czym marze i co sam chce kiedys zrobic w swoim domu. Napisz jak najwiecej ile czasu jakie koszty jaki sprzed dokladnie jak to gra i jak z dzwiekiem, czy jakies specjalne triki uzywales. Wszystko uznam za bardzo pomocne! Milych seansow i baw sie dobrze!
@Tboom: Na polskich stronach też można znaleźć sporo inspiracji, ja raczej szukałem wg swojego gustu co mi się podoba, a co nie. Zrobiłem małe podsumowanie kosztów projektu i w sumie zamknąłem się w 4000zł. Z najdroższych rzeczy to nagłośnienie (900) i projektor (700), wykładzina (700) i amplituner (400). Reszta to kwoty rzędu 100-200zł. tak jak pisałem wyżej kanapy dostałem za darmo i szafki też gratis od teściowej


Rewelacja, po prostu. Gratulacje!