Wpis z mikrobloga

Czy podczas Eucharystii zmienia się zawartość alkoholu w winie? Ktoś to kiedyś sprawdzał?
No bo powiedzmy, że to wino ma nawet te 5%. Jeżeli przemienia się krew Chrystusa, to oznaczałoby, że Jezus miał z 50 promili. Niemożliwe. Nawet gdyby przeżył przyjęcie, to zaliczyłby taki zgon, że ze trzy dni dochodziłby do siebie.

#religia #katolicyzm #heheszki #rozkminy #ateizm #chrzescijanstwo
  • 82
@severson:

4 A przecież kresem1 Prawa jest Chrystus, dla usprawiedliwienia każdego, kto wierzy.


Rz 10, 4, przypis:

"Kres" - może oznaczać tu cel i wypełnienie. Żydom było wiadomo, że Prawo zmierzało ku Mesjaszowi, który miał zaprowadzić nowy ład w dziejach religijnych świata.

Do czasu przyjścia wiary byliśmy poddani pod straż Prawa i trzymani w zamknięciu aż do objawienia się wiary. 24 Tym sposobem Prawo stało się dla nas wychowawcą14, [który miał
Dekalog obowiązuje, bo jest częścią nauczania Chrystusa


@johny-kalesonny:
Poka.

"Kres" - może oznaczać tu cel i wypełnienie

Może, ale nie musi.

pozbawił On mocy Prawo przykazań

No to się zdecyduj co z tymi przykazaniami.

Na początek ustalmy kto ważniejszy - Paweł czy Jezus?
A przeminęły już Niebo i Ziemia? Bo mogłem przegapić...


@severson: Wyobrażam sobie, że mówił to do Żydów, nie pogan (ogólnie Chrystus średnio traktował pogan :P). Faktycznie powiedział, że nie przeminą, ale nie powiedział kto ma Tory przestrzegać. Jaki jest logiczny sens w tym, by Tory przestrzegali poganie, z którymi nie było zawarte stare przymierze, które w teologii chrześcijańskiej już nie obowiązywało, bo zostało nadpisane przez nowe przymierze?

Ogólnie ustalmy, że pisma
to w nowym nie ma żadnego zakazu spożywnia krwi?


@LepiejWcaleNizPozno:
Z tego co widzę, to jest coś, co można interpretować w ten sposób (Dz 15):

19 Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, 20 lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi


ale jak widzisz, jest to raczej słabe.

Na drugim końcu można
@severson: Język naturalny nie ma jednej właściwej interpretacji. Jeżeli masz podane słowa pana Kowalskiego, który jest mesjaszem jakiejś religii, ale właściwie to możliwych interpretacji tych słów jest sporo, więc sobie przyjmujesz jakąś. Ale ta religia ma pana Frąckowiaka, który jest apostołem tej religii, i on mówi "Oto rzecze Kowalski: XYZ", to jego interpretacja nadpisuje Twoją.

Poka.


http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=248

No taki, że Dekalog obowiązuje chrześcijan, ponieważ jest zawarty w nauczaniu Chrystusa. I był
Nie widzę związku


@johny-kalesonny: No że niby przymierze z narodem wybranym dotyczy narodu wybranego.

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=248

Lolz.

17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten
No że niby przymierze z narodem wybranym dotyczy narodu wybranego.


@severson:

Mojżesz wstąpił wtedy do Boga, a Pan zawołał na niego z góry i powiedział: «Tak powiesz domowi Jakuba i to oznajmisz Izraelitom: 4 Wyście widzieli, co uczyniłem Egiptowi, jak niosłem was na skrzydłach orlich i przywiodłem was do Mnie. 5 Teraz jeśli pilnie słuchać będziecie głosu mego i strzec mojego przymierza, będziecie szczególną moją własnością pośród wszystkich narodów, gdyż do
17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie
@severson:

Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!7; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. 22 A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka8, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego. 23 Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, 24 zostaw tam dar