Wpis z mikrobloga

Tak jak obiecałem nagrałem film prostujący infografikę z błędną interpretacją dotyczącą tego, że warzywa i owoce to najlepiej zastąpić suplementacją - gdyż utraciły na przestrzeni lat minerały oraz witaminy. W filmie tłumaczę błędną metodologię, wnioski, przedstawiam pojmowanie warzyw i owoców w innej perspektywie aniżeli tylko witamin, minierałów jak i prezentuję jadłospis z lodami, tostami, który spełnia 200-500 % dziennego zapotrzebowania na wszystko. Pokazuję też drugą stronę - rzeczy, które są godne rozważenia suplementacji i ciężko by było je wyciągnąć z diety. Zapomniałem tylko dodać, ze m.in by nie następowała fotosynteza/wzrost owoców/warzyw, gdyby faktycznie nie miały np. magnezu. Wołam plusujących poprzedn wpis.

Oczywiście zapraszam do subowania kanału, łapkowania, komentowania, hejtowania :), niedługo kolejne materiały


#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #zdrowie #dieta #chudnijzwykopem #fullborsukworkout
Kasahara - Tak jak obiecałem nagrałem film prostujący infografikę z błędną interpreta...
  • 105
@Kasahara: widzę, że ogarniasz tematy żywienia i suplementacji, więc mam takie dwa pytania. Jak będzie ci się chciało, to odpowiedz, proszę ;)
Po pierwsze, co myślisz o pszenicy? Czy faktycznie jest taka toksyczna i zanieczyszczona w naszych czasach i lepiej ograniczać jej spożycie?
A po drugie, jak to jest z L-karnityną? Warto to brać przed wysiłkiem fizycznym czy to pic na wodę?

Ciekawy film :)
@LeVentLeCri:

Pszenica myślę, że jest najbardziej ok dla osób bez celiakii czy nietolerancji glutenu. Należy również patrzeć na jej pozytywy - posiada nie najgorszy zestaw minerałów, czasem w niektórych dietach jest fajnym źródłem węglowodanów, jeśli ktoś musi mieć mało błonnika wtedy taki makaron czy tosty są okej. Oczywiście tutaj mamy duży stopień przetworzenia, szczególnie jeśli to np. mąka typu 00. Ale taka mniej przemielona do własnych wypieków - czemu nie. Nie