Wpis z mikrobloga

2018 rokiem maszyn i upper body?

Właśnie wróciłem od ortopedy. Na zdjęciu niewielkie zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1. Mam skierowanie na terapię manualną i zobaczymy co będzie później. Problem spowodowany raczej czynnikami poza siłownią, tzn np. siedzący tryb życia, itp.
Co z treningiem? Zostaje Upper Body jak dotychczas. Dodam trzeci dzień na górę w stylu kulturystycznym żeby to pracowało jak najwięcej kiedy jest ku temu okazja. Czwarty dzień na dół - maszyny, lekkie siady, wykroki i inne pierdoły.

#bertitrenuje #silownia #mikrokoksy #fizjoterapia

@brtk122 możesz mnie wypisać z #wykopowytrojboj
  • 19
@emasele: jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to lepiej nie mów

@p3sman: mam taki dyskomfort, sztywność z tyłu nad miednicą po prawej stronie kiedy schylam się na bok albo siedząc na krześle chcę unieść jedną stronę miednicy. Oraz po długim siedzeniu przy biurku albo na kiblu
Głównie w dni nietreningowe, w pracy gdzie większość dnia siedzę. Przed treningiem zawsze była dobra aktywacja i rozgrzewka więc w trakcie samych ćwiczeń
@emasele: mam słabą stabilizację kręgosłupa, co nie ma nic wspólnego ze słabym/silnym core. MC i podobne ćwiczenia też nie mają nic wspólnego ze wzmacnianiem core (chyba, że u początkujących). Mam nierównomiernie ściśnięty krążek międzykręgowy i minimalne przesunięcie kręgów względem siebie (kręgozmyk chyba to się nazywa). Więc nie mam zamiaru robić niczego co obciąża kręgosłup osiowo lub powoduje wystąpienie ścinania
@berti: lekkie zwężenie w odcinku lędźwiowym/lędźwiowo krzyżowym ma chyba jakieś 100% populacji. Ja co chwila mam dyskomfort, co jakiś czas kontuzję, nie mniej jednak nasilenie bóli GENERALNIE zmniejszyło się odkąd zacząłem trenować i wzmacniać plecy.
Co do trójboju - nie wpiszę cię na listę zgodnie z życzeniem
Co do twojej odpowiedzi do @emasele to jest żenująca. Poza brzuszkami gość nie powiedział nic co nie jest prawdą. Zwłaszcza basen, planki i hollowy
@brtk122: jego odpowiedzi są OK jeśli chcesz poprawić stabilność "rdzenia" przy ćwiczeniach siłowych tak aby nie był on słabym ogniwem, które puszcza przy ciężkich próbach. Jeśli chcesz poprawić stabilność kręgosłupa w kontekście utrzymania odpowiedniej pozycji między poszczególnymi kręgami, to robi się to zupełnie inaczej.
Możesz mieć bardzo mocny martwy ciąg dzięki silnemu core i jednocześnie bardzo niezdrowo utrzymany kręgosłup
@berti: oczywiście, i nikt nie mówi, że masz robić martwe ciągi na ciężarach maksymalnych czy submaksymalnych. Jest to jednak nadal ćwiczenie, które wzmacnia mięśnie przykręgosłupowe, nie tylko prostowniki pleców. Poza tym wzmacnianie prostowników pleców też jest dość ważne, bo przez siedzący tryb życia po prostu są słabsze.
@brtk122: ale mam dość silny martwy ciąg, przysiad i inne ćwiczenia. Plank robię z 30kg obciążeniem i tylko dlatego tak mało żeby mieć miejsce na progresję. Tu wszystko gra. A mimo to mam problemy. Stabilizacja globalna vs. stabilizacja lokalna.
@berti: Niewiem czy byłeś ale ja jeszcze przed "wyrokiem", znalazłbym jakiegoś ogarniętego fizjo który ma duże doświadczenie ze sportowcami, osobami które nie chcą przestać ćwiczyć, i z nim skonsultował co i jak.