Wpis z mikrobloga

@Bohumil: rare w burgerze? O nara. Wiesz dlaczego steki można jeść rare? Bo mięso wołowe jest takie, ze syf przeróżny nie penetruje go zbyt mocno, wiec obróbka cieplna nawet cienkiej warstwy załatwia sprawę. Natomiast w burgerach masz wszystko przemielone i wymieszane. Mięso ze skraju moze trafić do środka burgera i nie dostać odpowiedniej dawki ciepła.
@soadfan: wszędzie stosowane jest 5, max 6 stopni wysmażenia, reszta to #!$%@?. W Polsce nie ma restauracji, która powtarzalnie przy każdej wizycie zrobi prawidłowe blue czy medium-rare, to jak mają odróżnić 20 różnych rodzajów :D A jak ktoś zna to dajcie adres, chętnie tam pojadę.
@LuznyJohn:
Jeśli chce Ci się bawić to polecam kupić sobie dobry kark wieprzowy, wrzucić na dobę do solanki 8%, wypłukać, zapakować próżniowo z kapką oliwy, wrzucić do SV na jakieś 12h 73*C, wyjąć, ostudzić całkowicie. Potem kroisz w plastry, kładziesz na dobrej patelni na małej ilości oleju i smażysz z jednej strony. I robi Ci się z dołu bardzo chrupka skórka, a reszta mięsa jest tak delikatna, że rozpływa się w
Anova Precision


@LuznyJohn: No właśnie nad tym myślałem :) Z wykończeniem nie będę miał probelmu, i grill węglowy i palnik i patelnie i piekarnik mam :) Chyba mnie przekonałeś do zakupu!
Jeśli chce Ci się bawić to polecam kupić sobie dobry kark wieprzowy, wrzucić na dobę do solanki 8%, wypłukać, zapakować próżniowo z kapką oliwy, wrzucić do SV na jakieś 12h 73*C, wyjąć, ostudzić całkowicie. Potem kroisz w plastry, kładziesz na dobrej patelni na małej ilości oleju i smażysz z jednej strony. I robi Ci się z dołu bardzo chrupka skórka, a reszta mięsa jest tak delikatna, że rozpływa się w ustach ;).
@LuznyJohn: Cały kawał, ja trzymałem w solance 8% dobę. ZAPOMNIAŁEM DODAĆ ŻEBY KARCZEK OBSMAŻYĆ! - zamykamy pory w mięsie, żeby zostało więcej smaku w środku i tak obsmażone pakujemy do wora w całości i gotujemy w SV. Czyli pomysł żeby wyporcjować i wtedy ugotować tutaj odpada. Ale możesz spróbować, może smak będzie Ci wystarczał? Co do mrożenia, to nie wiem jakiej wielkości masz lodówkę i ile tego przerabiasz/przejadasz, bo generalnie dobrze
@jamuzyk: nie mogę edytować, ale polecam też warzywa w ten sposób przyrządzić. Pakujemy próżniowo np. marchewkę z solą i masłem i gotujemy w 80*C. Ziemniaki małe też tak można. Tylko trzeba uważać żeby całość była zanurzona.
@LuznyJohn: wrzuć proszę na 83*C (dawno nie robiłem, musiałem zajrzeć do zeszytu :P) i niestety czasu nie pamiętam, po prostu aż się zrobią. Jeśli chodzi o schładzanie to polecam 3stopniowe - worki wyjmujemy do miski, po jakimś czasie zalewamy zimną wodą, potem do lodówki.