Wpis z mikrobloga

Po aferach z zarobkami lekarzy, nauczycieli, pielęgniarek, górników i innych, czas dodać coś od siebie.
W mojej #pracbaza pracuję od 3 lat. Każdy kto słyszy, gdzie pracuje, twierdzi "łał nic nie robisz a pewnie dużo zarabiasz". Otóż prawda jest taka, że pracuje w urzędzie miasta. Mój dzień nie polega na popijaniu kawy, tylko tworzeniu decyzji, służebności, kontroli itp. Co najgorsze, po 5 latach studiowania administracji zarabiam najniższą krajową! Dodam, że to nie jest moja pierwsza praca #przegryw #nawaciki
PS irytuje mnie nagonka w tv, że urzędnicy zarabiają miliony, a lepiej niż ja wychodzi Sebek i Karyna z +500 i zasiłkami (,)
  • 237
@Kamilowelove: Jestes jedna z tych osob co sobie policzyla, ze mimo pracy na minimalnej i tak nie jest zle, bo mieszkajac z rodzicami nie placisz za wynajem? Strzelam tylko, bo znam sporo takich osób, ale to jest krótkowzroczne. Już samo 25% bezrobocie oznacza, że to jakieś kompletne zadupie bez żadnych perspektyw albo mieszkasz przy granicy z Niemcami, ale wtedy robotę byś ogarnęła bez problemu.

Idk co cię trzyma na tym zadupiu,
@Kamilowelove: W budżetówce istnieje coś takiego jak ustawowe podwyżki 3% oraz wysługa - po 5 latach przepracowanych (niekoniecznie w jednym miejscu, po prostu musisz mieć udokumentowane 5 lat pracy) jest to 5% do pensji, a później co rok 1%. Do tego dochodzą 13stki, premie okolicznościowe. Start w budżetówce jest ciężki, później jakoś to idzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ps. Pracuję u prywaciarza ¯\_(ツ)_/¯
@Kamilowelove powiem tak - uciekaj z państwowki jak najszybciej. Jak miałem 18 lat to byłem na stażu w urzędzie przez pół roku. Fakt że to było już ładnych parę lat temu, ale wątpię żeby się cos od tego czasu zmieniło XDD Pomijając już fakt, że to lekko zmarnowane pół roku za które gówno zrobiłem i nic plus wpisu do CV nie znaczyło to jak dowiedziałem się ze zwykły urzędnik zarabia z 200
@Aeny: Nie wiesz, jakiego rodzaju jest urzędnikiem i co robi, więc niekoniecznie jej praca musi być mało warta dla ogółu. Wbrew temu, co się mówi o urzędnikach, niektórzy są potrzebni bardziej niż programista 15k.
@Kamilowelove: Na pewno nie dziwię Ci się, że chcesz to rzucić, bo pewnie i w kolejnych 5 i 15 latach wiele by się nie zmieniło. Myślę, że warto szukać czegoś innego, może nawet korpo, albo np.
@Kamilowelove Miałem epizod w urzędzie i szybko zwiałem. Zresztą nawet stażyści uciekają mimo, że dostaliby pracę po stażu.
Ile się nasłuchałem jakie to muszę mieć znajomości, że się dostałem (stanąłem do konkursu, który był ogłoszony na BiP :D).
Niestety mit urzędnika jest silny w narodzie.
@Kamilowelove: to mówisz o podstawie że minimum czy całości i rocznie dochód ci wychodzi na poziomie minimalnej? W 1szej pracy też niby miałem podstawę na poziomie minimalnej ale jakieś premie, dodatki, deputaty, wysługa itd i wychodziło już więcej