Wpis z mikrobloga

@27er ale sraka na tych zdjeciach... jajówa, powtarzam dobra JAJÓWA, to jest ze masłem (drogie, ale nie kuhwa mixy jakies tylko masło!) i idealnie scieta i wymieszana, nie za lekko, nie za bardzo. a to czy ktos lubi kremowa plynna, czy twardo scieta to juz bez lipy. bez cebuli, ze szczypiorkiem i swiezym ponidorkiem malinowym
@markkk92: ja nie lubię jajek na miękko i tak samo jajecznicy pływającej, co zrobisz - nic nie zrobisz. Kiedyś nie mogłem przytyć i żarłem wydmuszki na surowo - od tej pory musi być dobrze wysmażone.

@27er jak nauczyliscie się w przedszkolu robić jajecznice tak robicie ja do dnia dzisiejszego. To gówno co tu wstawiacie to jajka jebniete na patelnie na zbyt duży ogień. Prawdziwa jajecznice robi się bardzo długo, na bardzo małym ogniu, często ją mieszając. I to hurr durr - niech każdy je jak chcę... No #!$%@? nie. Na tym świat nie polega, takim sposobem zamawiając pizze dostajemy jakieś zaparowane gówno, z wszystkimi smakami świata, turek
Prawdziwa jajecznice robi się bardzo długo, na bardzo małym ogniu, często ją mieszając


@markkk92: a stek tylko krwisty, pół surowy? gardzę takimi opiniami, jajecznica to do ch**a jajko wrzucone na maśle na patelnię i rozbełtane. To czy ktoś doda do tego jakiś dodatek, czy będzie ją wysmażać na wiór czy zrobi z niej żygowiny to już prywatne preferencje. Kariery restauratora to ja Ci nie wróżę :P