Wpis z mikrobloga

@wysuszony:
Ja robię tak, że nie mieszam na początku, tylko jak najdłużej utrzymuję żółtko i białko nie wymieszane. Dopiero pod koniec to wszystko "zgrywam". Jak widze, jak ktoś miksuje te 2 elementy jeszcze zanim wrzuci na patelnię, to az mnie #!$%@? bierze. Może niech to z 45 min mikserem #!$%@?, by na 100% miało jeden kolor rzygów :) :D
Poza tym lubię, jak smaki się przepatają, a nie stanowią 1 miks.
  • Odpowiedz
@27er: Polaki dalej beda #!$%@? sucha jajecznice zamaist zrobic pyszna i kremowa, ale czego oczekiwac od ludzi ktorzy maja kubki smakowe wypalone od ciaglego chlania gorzaly...
  • Odpowiedz
Jak widze, jak ktoś miksuje te 2 elementy jeszcze zanim wrzuci na patelnię, to az mnie #!$%@? bierze


@27er: Może tak im bardziej smakuje? Nie wiem, taka tylko hipoteza...
  • Odpowiedz
  • 2
@27er dokładnie tak samo robię. Jeszcze na masełku i jest pyszna jajecznica ( ͡° ͜ʖ ͡°). A jak widzę jak ktoś mleko jeszcze dolewa to aż mam ochotę tej osobie takiego soczystego plaskuna #!$%@?ć ()
  • Odpowiedz
Przecież tutaj wszystkie jajecznice są o kant #!$%@?

@nn1upl:
Wklej swoją :) Ideału mojego nie pokazałem, ale ta na dole jest najbliżej :)
  • Odpowiedz
@27er: postem tego gościa od popcornu (bo jajecznicą tego się nazwać nie da) było sporo osób deklarujących wrzucenie swojej jajecznicy... A może tak zamiast igrzysk #!$%@?, zrobilibyśmy konkurs na najbardziej smakowitą jajecznicę na wypoku? xD
  • Odpowiedz