Wpis z mikrobloga

@pawlo74: Nie chodzi o kradziez, a o US - a ten juz sobei znajdzie sposoby jak dobrac sie do twojego konta.
Wiesz dlaczego 'konta na szeszelach' sa takie fajne? Robi sie 'przelewy' zeby ukrywac kase?

Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego ze kupuajc np Lambo czy tam Ferrari w salonie - skarbowka moze przyjsc do twojego domu i zadac proste pytanie: A skad pan posiadal taka gotowke?

Co im powiesz?
@pawlo74: No tak, mozna kupic dom za btc ... ale ktos koniec koncow podatek w twoich 'shitach' musi zaplacic, i ten ktos bedzie mocno #!$%@?, jak sie okaze ze #!$%@? go na sucho - no ale koniec koncow to nie twoj problem prawda? Ty placiles 'prawilnie' w btc.

Edit: Pomijajac fakt ze kupno domu to nie taka prosta sprawa, tam do dopiero US patrzy na papiery ... chyba ze kupujesz dom
@skiter: A mnie zastanawia - nie wiem jak Szeszele, ale Gibraltar ma w 100% (podobno) banki, które prawnie nie mogą dzielić się informacjami. Chociaż hmm ... lepiej chyba na rok wyjechać do cywilizowanego kraju (czy 181 dni), tam kupić i wrócić
Co im powiesz? "A wiece sie siedzialem sobie na wypok.pl i skupowalem btc" - czyli zarobiles ... a PIT zlozyles? Nie? No jaki smutek: 75% wartosci ukrytej do opdatkowania - pozamiatane.


@skiter: jaki PIT? od wzrostu wartości posiadanego towaru? :D obowiązek podatkowy powstaje w momencie sprzedaży, jeśli pawlo tylko trzyma i skupuje to #!$%@? mu mogą zrobić.

Inna sprawa, że większość osób jednak bity sprzedaje i jak US się tym kiedyś
@skiter: No cóż - czysto teoretycznie może :P Ja myślę o camperze :D A przynajmniej fajnie byłoby takiego mieć. Masz jakiś dłuższy weekend (np. 5 dniowy) to jedziesz sobie do Chorwacji, Włoch, Anglii - gdzie chcesz, masz dach nad głową i takie tam.

Takie marzenie młodego idioty, który decyduje o życiu #pdk
@pawlo74: Zrzekniesz sie obywatelstwa - ta jasne ... juz to widze! Prezyden podpisuje paragrafke pod twoim wnioskiem - a ja zostane Sw Mikolajem ;)

Pracowales kupujac jakies btc? Skoro pracowales, to gdzie sa podatki?
@skiter: co tłumacz? To ty sobie tłumaczysz nieudaczniku. Siedzisz zakładniku w klatce i masz klapki na oczach. Ja jestem wolny a każdy zakup zrobię bez żadnych pośredników, z ręki do ręki. W każdym kraju nie będą mnie pytać skąd mam to czy tamto. Gnij sobie w jednym miejscu tylko na to zasługujesz z takimi poglądami. Jesteś dla mnie złodziejem bo nie masz nic przeciwko temu żeby mnie okradli tylko dlatego, że
@pawlo74:

Siedzisz zakładniku w klatce i masz klapki na oczach.

I stala wyplate #programista15k ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ja jestem wolny a każdy zakup zrobię bez żadnych pośredników, z ręki do ręki.

No tak, idziesz do rolnika kupic ziemniaki, sam doisz krowe (o przepraszam - posiadasz krowe!), buleczki tez sam kupujesz bezposrednio od piekarza itd ...

Czlowieku, co ty piszesz to nawet moj piesel nie wie ...
jesteś durny, żaden złodziej nie dostanie moich bitcoinów bo ja nie jestem niewolnikiem żadnego kraju jak złodziej US zmusi mnie to zrzeknę się obywatelstwa polskiego i kupię tam gdzie nie ma złodziei. Zapłacę w BTC. Nie ukradłem, ciężko na to pracowałem długie lata w UK. Wara ode mnie złodzieje. Nie dotykam śmiecia jeszcze do następnego halwingu.


@pawlo74: Masz coś poważnie z garem człowieku. xD Chyba te kilka bitcoinów ci na mózg