Wpis z mikrobloga

@pawlo74: Nie chodzi o kradziez, a o US - a ten juz sobei znajdzie sposoby jak dobrac sie do twojego konta.
Wiesz dlaczego 'konta na szeszelach' sa takie fajne? Robi sie 'przelewy' zeby ukrywac kase?

Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego ze kupuajc np Lambo czy tam Ferrari w salonie - skarbowka moze przyjsc do twojego domu i zadac proste pytanie: A skad pan posiadal taka gotowke?

Co im powiesz? "A wiece sie siedzialem sobie na wypok.pl i skupowalem btc" - czyli zarobiles ... a PIT zlozyles? Nie? No jaki smutek: 75% wartosci ukrytej do opdatkowania
  • Odpowiedz
@pawlo74: No tak, mozna kupic dom za btc ... ale ktos koniec koncow podatek w twoich 'shitach' musi zaplacic, i ten ktos bedzie mocno #!$%@?, jak sie okaze ze #!$%@? go na sucho - no ale koniec koncow to nie twoj problem prawda? Ty placiles 'prawilnie' w btc.

Edit: Pomijajac fakt ze kupno domu to nie taka prosta sprawa, tam do dopiero US patrzy na papiery ... chyba ze kupujesz
  • Odpowiedz
@skiter: A mnie zastanawia - nie wiem jak Szeszele, ale Gibraltar ma w 100% (podobno) banki, które prawnie nie mogą dzielić się informacjami. Chociaż hmm ... lepiej chyba na rok wyjechać do cywilizowanego kraju (czy 181 dni), tam kupić i wrócić
  • Odpowiedz
Co im powiesz? "A wiece sie siedzialem sobie na wypok.pl i skupowalem btc" - czyli zarobiles ... a PIT zlozyles? Nie? No jaki smutek: 75% wartosci ukrytej do opdatkowania - pozamiatane.


@skiter: jaki PIT? od wzrostu wartości posiadanego towaru? :D obowiązek podatkowy powstaje w momencie sprzedaży, jeśli pawlo tylko trzyma i skupuje to #!$%@? mu mogą zrobić.

Inna sprawa, że większość osób jednak bity sprzedaje i jak US się tym
  • Odpowiedz
@fervi: Z czasem zamieszkania to tez roznie bywa, w jednym kraju bedzie 181, w innym 3 lata itd ... zalezy gdzie chcesz mieszkac.

Zakladam teoretycznie ze mieszkanie/dom bedzie w Polsce.
  • Odpowiedz
@skiter: No cóż - czysto teoretycznie może :P Ja myślę o camperze :D A przynajmniej fajnie byłoby takiego mieć. Masz jakiś dłuższy weekend (np. 5 dniowy) to jedziesz sobie do Chorwacji, Włoch, Anglii - gdzie chcesz, masz dach nad głową i takie tam.

Takie marzenie młodego idioty, który decyduje o życiu #pdk
  • Odpowiedz
@pawlo74: Zrzekniesz sie obywatelstwa - ta jasne ... juz to widze! Prezyden podpisuje paragrafke pod twoim wnioskiem - a ja zostane Sw Mikolajem ;)

Pracowales kupujac jakies btc? Skoro pracowales, to gdzie sa podatki?
  • Odpowiedz
@skiter: co tłumacz? To ty sobie tłumaczysz nieudaczniku. Siedzisz zakładniku w klatce i masz klapki na oczach. Ja jestem wolny a każdy zakup zrobię bez żadnych pośredników, z ręki do ręki. W każdym kraju nie będą mnie pytać skąd mam to czy tamto. Gnij sobie w jednym miejscu tylko na to zasługujesz z takimi poglądami. Jesteś dla mnie złodziejem bo nie masz nic przeciwko temu żeby mnie okradli tylko dlatego,
  • Odpowiedz
jesteś durny, żaden złodziej nie dostanie moich bitcoinów bo ja nie jestem niewolnikiem żadnego kraju jak złodziej US zmusi mnie to zrzeknę się obywatelstwa polskiego i kupię tam gdzie nie ma złodziei. Zapłacę w BTC. Nie ukradłem, ciężko na to pracowałem długie lata w UK. Wara ode mnie złodzieje. Nie dotykam śmiecia jeszcze do następnego halwingu.


@pawlo74: Masz coś poważnie z garem człowieku. xD Chyba te kilka bitcoinów ci na
  • Odpowiedz