Wpis z mikrobloga

@pawlo74: Sorry, ale w przeciwieństwie do twojego dyskutanta w tym temacie nie mam zamiaru tłumaczyć życia komuś z merytoryką na poziomie 14 latka. Piszę tylko, żebyś miał świadomość że #!$%@? od rzeczy i więcej niż jedna osoba tak myśli.
  • Odpowiedz
a PIT zlozyles? Nie? No jaki smutek: 75% wartosci ukrytej do opdatkowania - pozamiatane.


@skiter: a czy jak zapłacę ten podatek to US mnie spyta skąd mam pieniądze na zapłacenie tego podatku? ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
@skiter: chodzi mi o sytację w której ja kupuję Lambo za sprzedane bitki. Sąsiad daje donos, przychodzi US i mówi poproszę 75% wartości tego Lambo. No spoko. Sprzedaje kolejne bitki i płacę podatek. Czy US mi powie: halo halo, ma pan i Lambo i pieniądze na zapłacenie podatku na to Lambo? A skąd Pan te pieniążki wytrzasnął? No i opodatkują mi pieniądze za które zapłaciłem podatek od Lambo. Potem podatek
  • Odpowiedz
@nick07: Nie to tak nie dziala ... kupujesz lambo, przychodzi US, sprawdza - nie masz kasy na podatek: naklada komornika - nadal nie masz kasy - pobiera ci lambo -> sprzedaje -> podatek

Kiedy w miedzy czasie pomiedzy kontrola a sprzedaniem auta, robisz kase na btc ... to i tak jestes osrany do granic mozliwosci, nawet kupienie lizaka sprawia ci problem, bo patrzysz na paragon czy doliczony zostal VAT, zeby
  • Odpowiedz
@nick07: jaki donos ludzie, ile wy faktycznie macie lat, nie wiesz kolego że przy zakupie auta musisz złożyć od US PPC-3 i uiścić 2% podatku za czynność cywilno prawną? proszę poczytać kiedy i za co się go uiszcza. Nie złożysz takiej deklaracji to możesz mieć przechlapane, a jak składasz to sam podajesz US na tacy. @skiter: następny, jaki komornik do #!$%@? pana? komornik jest w sprawach cywilnych, w
  • Odpowiedz
musisz złożyć od US PPC-3 i uiścić 2% podatku za czynność cywilno prawną


@TompsonzPolski: Nie wiedziałem, nie posiadam auta. Ale dobrze wiedzieć, dzięki za info. Poza tym to Lambo to był tylko przykład a cała sytuacja jest czysto teoretyczna na potrzeby zabawy myślowej.

Zmienię trochę scenariusz. Kupiłem drogą zabawkę za gotówkę za granicą o której nie muszę od razu mówić US jak w przypadku auta. No ale ten sąsiad jest
  • Odpowiedz
@skiter: no to sorry, troszkę mnie poniosło, po prostu taka "naiwność" mnie razi po oczach
@nick07: póki masz udokumentowane dochody że np zarabiasz rocznie 30k to jeśli kupisz auto za 30k to się nic nie dzieje, ba kupisz auto za 60k to tez sie nic nie dzieje, bo odkładałeś dwa lata, a utrzymywała cie rodzina mama żona siostra brat, albert. jak zarabiałeś za granicą i tam płaciłeś podatki
  • Odpowiedz
Witam yw kraju post-prl ;)


@skiter: No mi się jednak wydaje, że to w każdym kraju tak jest. Wydaje mi się, że w innych krajach co prawda US może być mniej skory do walenia karą na dzień dobry jak się pomylisz zwyczajnie w PIT czy coś, tylko zadzwonią z prośbą o korektę. Ale w momencie jak ukryjesz dochody to mam wrażenie, że będą co najmniej równie bezwzględne co i nasz
  • Odpowiedz
@Khaine: No tak, zle sie wyrazilem ... chodzilo mi bardziej o to ze w krajach cywilizacji (tak tak zeszli z drzewa i jedza juz banany jedna reka, taka cywilizacja!), bardziej naklada sie nacisk na 'prozbe' uregulowania naleznosci.

W Polsce (nie wydaje mi sie by sie poprawilo w tej kwesti), jednak jest nastawianie na 'dowalenie' (moze nie specjalnie ale przepisy, paragrafy, ja nie moge to szef kazal itd ...)
  • Odpowiedz
@skiter: Nie no, w momencie jak kupujesz Lambo za ukryte dochody i ktoś musiał cię #!$%@?ć, bo sam się nie zgłosiłeś to już leżysz, niezależnie od kraju raczej.
  • Odpowiedz
@skiter: tutaj dalej się mylisz, po prostu panuje takie powszechne przekonanie że US taki zły, z doświadczenia 2x już składałem na wezwanie US korekte pit 37 bo nie wpisałem jakiś bzdur typu z jakiegoś banku 100 zł za uzytkowanie czynne karty a bank wysłal pit -11 do US więc us wiedział że mam dochody i bez kar korekta i 19% od tej stówki. Po drugie jest instytucja czynnego żalu, radzę
  • Odpowiedz