Wpis z mikrobloga

@michalind: za dzieciaka kumple zadzwonili do mnie z nieznajomego numeru i grozili #!$%@? za wyrwanie jakiejś laski xD oczywiście to był żart, ale od tamtego momentu nie odbieram numerów których nie znam
@michalind: próbowałam tego. skuteczniej to jest zablokować numer


@cysia: skąd wiesz, który numer zablokować, skoro nie odebrałaś telefonu? Chyba, że blokujesz wszystkie nieznajome. Albo szukasz po googlach, kto to mógł być.

@Sabarolus: w tym przypadku to jest sie świadomym, że może dzwonić rekruter...


@cysia: idąc w tę stronę, to ciągle można być świadomym, że zadzwoni rekruter / kurier / ktoś i będzie się odbierało każdy telefon... Zależy, ile
@michalind:
domofon - jeśli nie zamawiałem jedzenia lub nie spodziewam się gości to wiadomo że ulotkarz albo jehowi
pukanie do drzwi - jeśli nie zamawiałem jedzenia lub nie spodziewam się gości to wiadomo że to jehowi, żebracy albo sprzedaż bezpośrednia, tudzież "da pan klucz do piwnicy bo my tam robimy cokolwiek"
telefon z nieznanego - swoje kontakty mam zapisane, odrzucam. Jak ktos cos chce to może napisać smsa
telefon z zastrzeżonego
@michalind: nie trzeba ignorować numerów zastrzeżonych, wystarczy w opcjach konta u operatora wyłączyć możliwość dodzwonienia się z takiego numeru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nic mnie bardziej nie #!$%@?ło niż jakiś telemarketer dzwoniący z zastrzeżonego. To trochę tak jakby wiedzieli że robią źle, ale chcieli się jeszcze trochę ukryć. W dupie mam takich.
@dqdq1: dlaczego miałbym być kimś, kto w ten sposób nawiedza ludzi, by dziwić się, że ludzie nie odbierają telefonu/nie otwierają drzwi?
Wyżej masz napisane przykłady, w których jednak warto otworzyć czy odebrać. Dla mnie są one sensowne i profity wynikające z otwierania/odbierania przewyższają wady.