Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
@dorotka-wu chwali się strzelaniem do kaczek, z których na 100% zabiła tylko jedną, bo reszta poleciała w krzaki, a szanownej pani się nie chciało szukać. Popatrzcie, do czego prowadzi taka nonszalancja myśliwych, których obowiązkiem jest dopilnowanie, żeby zwierzę się przynajmniej nie męczyło. Jak nie umiesz strzelać, to wal na strzelnicy do papierowych celów, a nie ćwiczysz na żywych stworzeniach, które mogą godzinami cierpieć przez twoje nieudacznictwo.

Fotografie oraz wpis pochodza ze profilu fb Fundacji na Rzecz Zwierząt "Dzika Ostoja"

To maleństwo chodziło przez kilka dni z odstrzeloną górną częścią szczęki, oraz uszkodzeniem podniebienia miękkiego. Zgłoszenie dostaliśmy z Kołbacza. Wyobraźcie sobie, że Michał widział, jak ostatkiem sił dziczek nabierał śnieg na język, żeby go podrzucić tak, aby wpadł do gardła i ugasił pragnienie. Kładł się w błocie, żeby obniżyć gorączkę. Po co zdecydowałam się to napisać? Z prostej przyczyny: takich postrzelonych dzików, lisów i saren jest mnóstwo. Często wpadają pod samochody lub błąkają się przy drodze- właśnie te postrzelone, okaleczone. Mam nadzieję, że myśliwi również obserwują profil Fundacji i zobaczą do czego prowadzi ich hobby. Może zaostrzyć co nieco a nie rozszerzać im uprawnienia.

#polowanie #myslistwo #zwierzaczki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
@dorotka-wu chwali się strzelaniem ...

źródło: comment_WtcSgA7O5woPMEU9FTxrgTePZsENhmgC.jpg

Pobierz
  • 263
@dorotka-wu: powiem Ci tyle, gówno się znasz. Na polowania zacząłem chodzić z dziadkiem jak miałem już około 7 lat. To, że kaczka leci w dół nie oznacza, że nie żyje. Często widziałem jak pies jeszcze żywą kaczkę ciągnął. Ogólnie polowanie na kaczki czy inne ptactwo to żadna przyjemność a w sumie żaden wyczyn. Ale kto co lubi. Swoją postawą zrażasz innych do nas, myśliwych. Jako myśliwy powinnaś darzyć jakimkolwiek szacunkiem upolowaną
@AnonimoweMirkoWyznania: Prawda o dzisiejszym świecie jest taka że polujący po prostu lubią zabijać, nie ma żadnych innych racjonalnych powodów. A jak ktoś to lubi to argumenty na temat cierpienia zwierząt do niego nie trafią, przecież to właśnie świadomość cierpienia dodaje myślistwu atrakcyjności gdyby chodziło o mięso, radość ze strzelania czy obcowania z naturą to można to robić bez strzelania do dzikiej zwierzyny. Mnie tam specjalnie nie przeszkadza jakiś dziczek czy kaczuszka