Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
@dorotka-wu chwali się strzelaniem do kaczek, z których na 100% zabiła tylko jedną, bo reszta poleciała w krzaki, a szanownej pani się nie chciało szukać. Popatrzcie, do czego prowadzi taka nonszalancja myśliwych, których obowiązkiem jest dopilnowanie, żeby zwierzę się przynajmniej nie męczyło. Jak nie umiesz strzelać, to wal na strzelnicy do papierowych celów, a nie ćwiczysz na żywych stworzeniach, które mogą godzinami cierpieć przez twoje nieudacznictwo.

Fotografie oraz wpis pochodza ze profilu fb Fundacji na Rzecz Zwierząt "Dzika Ostoja"

To maleństwo chodziło przez kilka dni z odstrzeloną górną częścią szczęki, oraz uszkodzeniem podniebienia miękkiego. Zgłoszenie dostaliśmy z Kołbacza. Wyobraźcie sobie, że Michał widział, jak ostatkiem sił dziczek nabierał śnieg na język, żeby go podrzucić tak, aby wpadł do gardła i ugasił pragnienie. Kładł się w błocie, żeby obniżyć gorączkę. Po co zdecydowałam się to napisać? Z prostej przyczyny: takich postrzelonych dzików, lisów i saren jest mnóstwo. Często wpadają pod samochody lub błąkają się przy drodze- właśnie te postrzelone, okaleczone. Mam nadzieję, że myśliwi również obserwują profil Fundacji i zobaczą do czego prowadzi ich hobby. Może zaostrzyć co nieco a nie rozszerzać im uprawnienia.

#polowanie #myslistwo #zwierzaczki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
@dorotka-wu chwali się strzelaniem ...

źródło: comment_WtcSgA7O5woPMEU9FTxrgTePZsENhmgC.jpg

Pobierz
  • 263
@dorotka-wu: nie chce się licytować, wyznaję po prostu zasadę, że co się upoluje to się zabiera. Jak upolujesz kaczkę to widzisz mniej więcej gdzie spada i tam jej szukasz, co do psów, nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek nasze psy nie wyciągnęły jakiejś kaczki z wody. Może teren na którym polowałaś był ciężki do znalezienia martwej kaczki, może ja polowałem tylko na terenach gdzie łatwo je znaleźć. Ja tylko widzę jaki PR
@AnonimoweMirkoWyznania: Szanuję myśliwych, którzy podchodzą do tego porządnie, z szacunkiem do zwierząt i poczuciem obowiązku. Tacy ludzie rzeczywiście są potrzebni i ktoś się musi tym zająć. Nie szanuję natomiast takich ludzi jak wspomniana użytkowniczka, która ustrzeli zwierzynę i w dupie ma to, czy zwierze gdzieś ranne zdycha w męczarniach bez powodu, bo #!$%@? księżniczka nawet nie ruszy dupska (bo znając różowe paski, to pewnie tak było. 3 kaczki ustrzelone, jedna pod
@dondon byłam w 90% przygotowana bo jedyne co to zabrakło mi amunicji. Były dwa wyzly, dwa teriery (o dziwo aportujace). Mówi się o 1 psie na 3 myśliwych, no i akurat byłam ja brat i tata i taty pies to że w momencie strzału nie był przy mnie to już moja wina wiem, dlatego mam zamiar kupić psa. Tylko wiesz to akurat odpowiedzialny zakup dlatego jeszcze zwlekam z tym. Przy polowaniu na
@dorotka-wu:

to proszę wymyslic sposób regulacji populacji

Ja nic nie muszę tu wymyślać, populacja się sama reguluje.

szkody w polach uprawnych

Nie wiedziałem że kaczki są aż tak groźne ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak na serio to jest to z pewnością problem wart uwagi i być może myślistwo to najbardziej wydajne jego rozwiązanie. Niemniej z tego co się orientuję to myśliwi płacą aby móc sobie polować
@Altruism_Conferring: @skrajnaa: nawet jak zabila 3 a wziela jedna to te 2 zje jakis inny zwierz. Ogolnie to z waszymi ulomnosciami emocjonalnymi nie ma co dyskutowac,sam kocham zwierzeta ale #!$%@?, pruc sie o #!$%@? dzikie kaczki? xD wiesz ze tydzien pozniej mogla zostac zjedzona zywcem przez cos innego? A wiesz dlaczego? Bo takie sa prawa natury? xD Cala ta delikatnosc i tabu jesli chodzi miedzy innymi o myslistwo smieszy mnie
@3cytryny: A ok, chodzi ci o to że najlepszy gatunek wygrywa? Czy o to że ten gatunek nie podoba się ludziom? Bo na moje oko wszystko gra dopóki homo sapiens nie stwierdzi że wolał poprzednie rybki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dorotka-wu: nie mówi się o 1 psie na 3 myśliwych tylko takie jest prawo.
Jak nie macie wystarczającej ilości nie polujecie - proste?

Zwierzyna ma być podniesiona po strzeleniu, rozumiem, że czasami się nie uda ale nie strzelamy dla sportu... won na strzelnice.
@3cytryny: To najlepiej #!$%@?ć pół polpulacji zgodnie z życzeniem.
To ludzie zasiedlają ich miejsca życia i jestem za tworzeniem nowych nisz a nie barbarzyńskim wybiciem większości populacji. To jest pójście na łatwizne i oczywiście najabrdziej opłaca się finansowo samorządom. Teraz wszystko chcą odławiać i wybija, ale długofalowo nikt nie myśli i z czasem więcej hajsu pójdzie na odbudowanie gatunku.
@coach_maciej kaczki leciały nad głową. Strzelilam dubleta, ale niestety nie wpadły na otwartą wodę tylko w gęste trzciny. Dokładnie kolega widział gdzie wpadły i tam po nie poszedł. Pozniej wszedł drugi kolega z psem. Zrobiłam wszystko co w mojej mocy ale niestety się nie udało. Są ludzie którzy i tak nie zrozumieją co to myślistwo ale cieszę się ile ludzi pisze do mnie w prywatnych wiadomościach i dopytuje się o wiele rzeczy.