Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
@dorotka-wu chwali się strzelaniem do kaczek, z których na 100% zabiła tylko jedną, bo reszta poleciała w krzaki, a szanownej pani się nie chciało szukać. Popatrzcie, do czego prowadzi taka nonszalancja myśliwych, których obowiązkiem jest dopilnowanie, żeby zwierzę się przynajmniej nie męczyło. Jak nie umiesz strzelać, to wal na strzelnicy do papierowych celów, a nie ćwiczysz na żywych stworzeniach, które mogą godzinami cierpieć przez twoje nieudacznictwo.

Fotografie oraz wpis pochodza ze profilu fb Fundacji na Rzecz Zwierząt "Dzika Ostoja"

To maleństwo chodziło przez kilka dni z odstrzeloną górną częścią szczęki, oraz uszkodzeniem podniebienia miękkiego. Zgłoszenie dostaliśmy z Kołbacza. Wyobraźcie sobie, że Michał widział, jak ostatkiem sił dziczek nabierał śnieg na język, żeby go podrzucić tak, aby wpadł do gardła i ugasił pragnienie. Kładł się w błocie, żeby obniżyć gorączkę. Po co zdecydowałam się to napisać? Z prostej przyczyny: takich postrzelonych dzików, lisów i saren jest mnóstwo. Często wpadają pod samochody lub błąkają się przy drodze- właśnie te postrzelone, okaleczone. Mam nadzieję, że myśliwi również obserwują profil Fundacji i zobaczą do czego prowadzi ich hobby. Może zaostrzyć co nieco a nie rozszerzać im uprawnienia.

#polowanie #myslistwo #zwierzaczki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
@dorotka-wu chwali się strzelaniem ...

źródło: comment_WtcSgA7O5woPMEU9FTxrgTePZsENhmgC.jpg

Pobierz
  • 263
  • Odpowiedz
@WolfSky nie usuwam komentarzy. Oto co napisałe: "edit: doczytałem, że masz zeza więc 5/10, bo dobrze facetowi zrobi i roweru popilnuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)"

@Flypho znawca się znalazł... XDDDD

@Budo jeżeli kaczka spada pionowo w dół jest martwa. Czy ja nie chciałam ich podnieść? 20 minut dwóch kolegów w wodzie plus dwa psy. Trzcina gęsta i nie znaleźli. Co miałam zrobić? Usiąść i płakać czy szukać 3
  • Odpowiedz
@dorotka-wu masz rację w tym co mówisz. zakładam, że pewnie i tak starałas się je znaleźć. choćby na zwykłą logikę - po co miałaś marnować dwie dobre kaczki. szkoda, że ludzie tego nie rozumieją.
  • Odpowiedz
@Hannahalla: wiesz co to jest łańcuch pokarmowy? Wybicie dzików zrobi więcej szkód niż pożytku. Każde zwierze istniejące na ziemi jest powiązane wieloma zależnościami z całą przyrodą. Ale nieeee, wybić.
  • Odpowiedz
  • 24
@dorotka-wu Nie wiem czy chciałaś je znaleźć czy nie. Jeżeli chciałaś polować to musisz być w pełni przygotowana, a nie hihi może powinnam kupić psa bo nie znalazłam. Musisz mieć pewność, że będziesz w stanie je znaleźć, albo zrezygnować. Tymczasem wesoło sobie strzelasz do kaczek. Może znajdę, może nie, może nie żyje, a może zdycha w męczarniach.
  • Odpowiedz
@ursaminior: Ale zdajesz sobie sprawę z tego ze budujemy mieszkania, osiedla, bloki w tym naturalnym środowisku i w związku z tym trzeba regulować populacje? inaczej płakał byś ze brajanek nie może wyjść bo osra go kaczka albo pogoni dzik albo locha
  • Odpowiedz