Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem, dlaczego w tym smutnym jak p... kraju wolimy wręcz czcić jakiegoś ćpuna, ktory się zaćpał na śmierc i walił smuty pt "w życiu piękne sa tylko chwile", co jest totalnym bullshitem, całe zycie może być piękne, niż młodego zdolnego rapera.
Serio, jak widzę to, co sie na odjaniepawla w przypadku Taco Hemingwaya to az mnie serce boli.
Młody, zdolny, ambitny, prowadzący zdrowy w miarę styl życia, z genialnymi tekstami i przekazem jest turbohejtowany. Ja rozumiem, ze nie kazdy jest w stanie zrozumieć przekaz, ze dla niektorych tyllko proste słowa w stylu
Czerwony jak cegła, rozgrzany jak piec,
Muszę mieć, muszę ją mieć,
Czerwony jak cegła, rozgrzany jak piec,
Muszę mieć, muszę ją mieć,
Nie mogę tak odejść, gdy kusi mnie grzech,
Muszę mieć, muszę ją mieć.
są jedynym słusznym przekazem a dołowanie się jedynym słusznym stanem, ale nie hejtujcie przy okazji czegos, co jest zbyt ambitne dla Was aby to zrozumieć.

Jeszcze jakis lokalny patriotyzm hanysów wobec swojego, ale ten bullshit opanował całą Polskę. Serio ? Serio chcemy hołdować ćpunowi, ktory zaćpał się na własne zyczenie i zostawił rodzine? Ej, gosci był mega skurczybykiem. Poczytajcie cośkolwiek na jego temat. A sama muzyka dzemu to jakies 3 proste akordy (ktore nota bene były dość powtarzalne w ich muzyce).

Serio, troche wyładowałam frustracji związanej z brakiem szacunku do wg mnie aktualnie najlepszego teksciarza w Polsce (zaraz obok Nosowskiej).

#slask #riedel #dzem #muzyka #rap #martyrologia #tychy #tacohemingway #gorzkiezale #wpiszdupy #tychy #pasta
  • 54
@Klepajro: widzę umiejętność czytania ze zrozumieniem kuleje, przeczytaj jeszcze raz i mi pokaż, gdzie JA bóldupie że jakieś grupy społeczne go słuchają. W dodatku wymieniłem kilka innych powodów a ty się #!$%@?łeś do jednego no brawo.
@inbloom nowy album kicha, a co do tekstów i słuchania przez osoby które nie lubią rapu to jest to w większości zasługa mocno wpadających w ucho bitów. Sam przesluchalem go wiele razy głównie z powodu muzyki
@Wynoszony: Mes jest lepszy. Sławy są lepsi. Łona jest lepszy, mimo nieco męczącego głosu. Quebo jest lepszy, chociaż ostatnio ma - jak dla mnie - tendencję spadkową. Bedoes i Leh są lepsi, a to smarkacze. Ostry niestety stoi w miejscu jeśli chodzi o flow, brzmi tak samo jak 8 lat temu.
@puddin: No spoko, ale Taco to jest taki chill bardziej, może nie jestem po prostu fanem rapu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Większość nawija szybko jakieś bzdury i ciężko się przyznać że w ogóle się słucha czegoś takiego
@zbii777: Bardziej podobały mi się jego poprzednie płyty. Egzotyka wydaje mi się trochę wymuszona. Na poprzednich było kilka kawałków, które mi nie siadły, na tej jest kilka kawałków, które mi siadły. Nie wiem, może przekombinował, może nie czuł tego dość mocno, ale ja tego nie kupuje. Mimo to, uważam go za dobrego rapera ;-)
@puddin: Egzotyka wymuszona? Ziomek jeżdził po świecie i #!$%@?ł przynajmniej dobry (sic!) kawałek z każdego kraju, rozumiem że coś może komuś siedzieć i/lub nie stara 'tendencja spadkowa'?

Z czym przekombinował? Autotune? Czego 'nie czuł'? Chyba musiał to poczuć skoro, jak napisałem wyżej, był w każdym kraju i pisał na podstawie własnych obserwacji/przeżyć ( ͡º ͜ʖ͡º)

A te mixtape co są dołączone do Egzotyki Ci siedzą?
@zbii777: Tak. Był w tych miejsach i niewątpliwie miał zajawkę na podróże. Może na pisanie tekstów zajawki zabrakło. Nie wiem. Prawdopodobnie miał też kontrakt na określoną ilość kawałków, bo z tego co kojarzę red bull był w jego podróże mocno zaangażowany. Nie odbieraj mnie źle - nie atakuje Que. Zwyczajnie Egzotyka nie chwyciła mnie za serce. Mixtape też nie. Bywa. Nie odbiera mu to talentu.

Co do tendencji spadkowej - każdy
@puddin: Ja wiem, że nie atakujesz Que tak samo tego co ja piszę nie traktuj jako ataku na Twoją osobę.
Po prostu dziwi mnie, że według Ciebie ma tendencje spadkową. Osiadanie na laurach? Wątpię. Kontrak z redbullem? Gość ma swoją wytwórnie, serio sądzisz że chodzi o kontrakt? Redbull chyba mu promował 2 czy tam 3 kawałki.

Jak dla mnie gość ma teraz swój prime time, potrafi zrobić kawałek samym refrenem (Ganges),
@zbii777: W Gangesie akurat drażni mnie Białas, a konkretnie jego głos. O ile jestem w stanie docenić jego teksty, tak męczy mnie słuchanie go ;-)

Nie wiem co Ci powiedzieć. Od ostatniej płyty Que, wolę ostatnią płytę Sławów. Może to jak układały się planety w dniu gdy pierwszy raz słuchałam Egzotyki wpłynęło na mój osąd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W Gangesie akurat drażni mnie Białas


@puddin: same here, dlatego tak dobrze przy nim wychodzi Que, który ma tam tylko refren ( ͡ ͜ʖ ͡)

No widzisz, ja tam wole jednak Ludzie Sztosy niż ost płytke :P

Myślę że eot - miłego (:
Po pierwsze przez fanów takich jak ty, którzy pałują się nad tym, że słuchają czegoś mądrzejszego i ambitniejszego niż inni, tak jakby taco był jakimś #!$%@? Norwidem. Po drugie typ jest nudny jak flaki z olejem i na każdym tracku brzmi tak samo(co starał się zmienić na ostatnim albumie a wyszło jeszcze gorzej xD), zero charyzmy, i tutaj wychodzi na to, że teksty w muzyce w tym w rapie to nie jest