Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem, dlaczego w tym smutnym jak p... kraju wolimy wręcz czcić jakiegoś ćpuna, ktory się zaćpał na śmierc i walił smuty pt "w życiu piękne sa tylko chwile", co jest totalnym bullshitem, całe zycie może być piękne, niż młodego zdolnego rapera.
Serio, jak widzę to, co sie na odjaniepawla w przypadku Taco Hemingwaya to az mnie serce boli.
Młody, zdolny, ambitny, prowadzący zdrowy w miarę styl życia, z genialnymi tekstami i przekazem jest turbohejtowany. Ja rozumiem, ze nie kazdy jest w stanie zrozumieć przekaz, ze dla niektorych tyllko proste słowa w stylu
Czerwony jak cegła, rozgrzany jak piec,
Muszę mieć, muszę ją mieć,
Czerwony jak cegła, rozgrzany jak piec,
Muszę mieć, muszę ją mieć,
Nie mogę tak odejść, gdy kusi mnie grzech,
Muszę mieć, muszę ją mieć.
są jedynym słusznym przekazem a dołowanie się jedynym słusznym stanem, ale nie hejtujcie przy okazji czegos, co jest zbyt ambitne dla Was aby to zrozumieć.

Jeszcze jakis lokalny patriotyzm hanysów wobec swojego, ale ten bullshit opanował całą Polskę. Serio ? Serio chcemy hołdować ćpunowi, ktory zaćpał się na własne zyczenie i zostawił rodzine? Ej, gosci był mega skurczybykiem. Poczytajcie cośkolwiek na jego temat. A sama muzyka dzemu to jakies 3 proste akordy (ktore nota bene były dość powtarzalne w ich muzyce).

Serio, troche wyładowałam frustracji związanej z brakiem szacunku do wg mnie aktualnie najlepszego teksciarza w Polsce (zaraz obok Nosowskiej).

#slask #riedel #dzem #muzyka #rap #martyrologia #tychy #tacohemingway #gorzkiezale #wpiszdupy #tychy #pasta
  • 54
@inbloom: Taco nie ma flow. Brzmi jakby recytował, a nie rapował. Jego teksty oczywiście nie są złe, ale do błyskotliwych też nie należą. Gdyby nie dobre bity, to w ogóle nie byłby warty uwagi. Jest cała masa raperów z lepszymi tekstami i przede wszystkim o wiele lepszym flow. I jak ktoś lubi rap ogólnie to zwyczajnie to dostrzega. Mimo to Taco zyskał spore grono fanów, a tam gdzie wielu zwolenników, znajdzie
@franek13: zapodaj jakiś jego dobry lirycznie kawałek, albo #!$%@? spowrotem do liczenia całek, awangardowy śmiałek, już się z Tobą rozliczy jego eskcelencja Pan Białek

Sorki, nie mogłem się powstrzymać. Ale serio zapodaj.
@zexan: kurde no u eldoki to wystarczy byle co puścić. Flow etc kuleje wiadomo i techniki ziomek nigdy mieć nie bedzie zeby #!$%@? z przyspieszeniami etc. Np Plaża ze starszych (tu lepiej sie skupić tylko na tekście). Zreszta z tego co wiem to jakiś jego numer jest np w podręczniku od polskiego dla gimnazjum chyba, w postaci wiersza
@franek13:

Szukam sposobów, by kiedyś polecieć jak Ikar

Na skrzydłach tej wolności

I jeśli mam jak on spaść, to spadnę jak on

Ale szczęśliwy, bo żyłem naprawdę


Serio? Coś jak żyje póki nie umrę.
Ale dobrze, wcześniejsza część tekstu jest liryczna, ma przesłanie i są stosowane metafory i różne zabiegi językowe. Można to recytować, można to analizować, ale właśnie.. Tu jest ten problem, że to przypomina wiersz z podręczników do polskiego,
@zexan: masz racje, generalnie twórczość eldoki jest dość trudna i nie trafia od razu. Aczkolwiek Plaża to jego najtrudniejszy utwór, ma prostsze kawałki które tez potrafią bujać. Zreszta byłem na koncercie i miałem wrażenie ze większość widowni to 30 latkowie w koszulach :D ja słucham rożnego polskiego rapu, Eldo mega propsuje i uważam ze tekstowo to po prostu uszaty #!$%@? poeta. Jednak poza tekstami nie wypada dobrze technicznie, bity tez wybiera
@inbloom:

Młody, zdolny, ambitny, prowadzący zdrowy w miarę styl życia, z genialnymi tekstami i przekazem jest turbohejtowany.


Jak latanie non stop po imprezach naćpanym jak bąk i rapowanie o tym jest prowadzeniem w miarę zdrowego stylu życia i genialne teksty z przekazem to ja nie mam więcej pytań xD

Ale 2/10 bo łyknąłem zarzutkę xD
@zexan: Oj to chyba mało rapu słuchasz albo jesteś bardzo naiwny. Większość tych niuskulowców uliczników i nie tylko okłamuje mocno swoich słuchaczy, pozuje na jakichś bogaczy i playerów a często to bananowcy z kasą od rodziców czy hulający z wypożyczonymi furami, ubraniami i złotem ściemniacze kreujący się na klipach na zupełnie kogoś innego.

Nie będę rzucał ksywkami ale wiadomo o kogo chodzi.