Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem, dlaczego w tym smutnym jak p... kraju wolimy wręcz czcić jakiegoś ćpuna, ktory się zaćpał na śmierc i walił smuty pt "w życiu piękne sa tylko chwile", co jest totalnym bullshitem, całe zycie może być piękne, niż młodego zdolnego rapera.
Serio, jak widzę to, co sie na odjaniepawla w przypadku Taco Hemingwaya to az mnie serce boli.
Młody, zdolny, ambitny, prowadzący zdrowy w miarę styl życia, z genialnymi tekstami i przekazem jest turbohejtowany. Ja rozumiem, ze nie kazdy jest w stanie zrozumieć przekaz, ze dla niektorych tyllko proste słowa w stylu
Czerwony jak cegła, rozgrzany jak piec,
Muszę mieć, muszę ją mieć,
Czerwony jak cegła, rozgrzany jak piec,
Muszę mieć, muszę ją mieć,
Nie mogę tak odejść, gdy kusi mnie grzech,
Muszę mieć, muszę ją mieć.
są jedynym słusznym przekazem a dołowanie się jedynym słusznym stanem, ale nie hejtujcie przy okazji czegos, co jest zbyt ambitne dla Was aby to zrozumieć.

Jeszcze jakis lokalny patriotyzm hanysów wobec swojego, ale ten bullshit opanował całą Polskę. Serio ? Serio chcemy hołdować ćpunowi, ktory zaćpał się na własne zyczenie i zostawił rodzine? Ej, gosci był mega skurczybykiem. Poczytajcie cośkolwiek na jego temat. A sama muzyka dzemu to jakies 3 proste akordy (ktore nota bene były dość powtarzalne w ich muzyce).

Serio, troche wyładowałam frustracji związanej z brakiem szacunku do wg mnie aktualnie najlepszego teksciarza w Polsce (zaraz obok Nosowskiej).

#slask #riedel #dzem #muzyka #rap #martyrologia #tychy #tacohemingway #gorzkiezale #wpiszdupy #tychy #pasta
  • 54
@dradziak: większość osób (nie twierdzę, że Ty też) posłuchała paru jego sztandarowych kawałków (słynne juz szlugi i kalafiory) a nie wsłuchała się bardziej w ep / lp. Warto tez poczytac wywiady z TH (wyjasnia np skad szlugi i kalafiory, płyte trójkat warszawski, te historie itd).
wg mnie jego fenomen polega m in na tym, ze w bardzo dobry, inteligentny, przesmiewszy, momentami wrecz okrutny (dla społeczeństwa) sposob umie opisywac rzeczywistość dookoła. czy
i żeby nie było, jestem jedną z tych osob, ktora na Szprycer zareagowała tekstem "co to za gówno" i potrzebowałam 2-3 razy przesluchania, zeby siadło (no cóż, artysta musi się w tę czy inną stronę rozwijać...), wiec tez nie patrzę na fifiego totalnie bezkrytycznie.
@inbloom: to ci wytłumaczę czemu jest hejtowany. I żeby nie było, nie jestem fanem żadnego ćpuna. Po pierwsze przez fanów takich jak ty, którzy pałują się nad tym, że słuchają czegoś mądrzejszego i ambitniejszego niż inni, tak jakby taco był jakimś #!$%@? Norwidem. Po drugie typ jest nudny jak flaki z olejem i na każdym tracku brzmi tak samo(co starał się zmienić na ostatnim albumie a wyszło jeszcze gorzej xD), zero
ShadyTalezz - @inbloom: to ci wytłumaczę czemu jest hejtowany. I żeby nie było, nie j...

źródło: comment_io5k3DxYFUxUTYW1wOKf7yg18kVW00tI.jpg

Pobierz
@inbloom: nie musisz mi mówić co jest od ilu lat używany za granicą, dobrze o tym wiem bo słucham prawie tylko zagranicznego rapu i jestem wielkim zwolennikiem wszelkim nowości w muzyce. Ale to nie zmienia faktu, że taco w ogóle nie potrafi się posługiwać autotunem a reszta mojej wypowiedzi nadal prawdziwa.
@xstempolx: absolutnie nie. Każdy słucha czego chce, tylko wg mnie hejt ma coś, czego się nawet do końca nie spr jest mega słabe. I tak, uważam, ze wiele hejtujacych jego teksty po prostu ich nie rozumie.
@inbloom: największy problem Taco to praktycznie brak progressu. Warstwa liryczna jest zawsze super, ale prawdą jest, że na 90% tracków brzmi tak samo. Nijak się to nie rozwija. Już po Marmurze jak usłyszałem jego przyśpiewkę "zaskoczyłaś mnie" to mi uszy zwiędły. A teraz zamiast podszlifować głos chociaż trochę, to on z autotune'ami wjeżdża. Albo niech się nauczy śpiewać, albo niech #!$%@? z tym i skupi się na doskonaleniu flow. Naprawdę go