Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem bardzo rodzinną osobą i chciałbym mieszkać blisko moich rodziców, by potem moje przyszłe dzieci miały kontakt z dziadkami. Niestety, w ich okolicy nie ma pracy dla osób z moim wykształceniem ( #programista15k ), poza zdalną (której nie chcę bo w domu się rozleniwiam), więc muszę żyć w dużym mieście 4h drogi samochodem.

Co robić? Rozważam następujące opcje:
- Pracować daleko i ryzykować, że nie będzie więzi między dziadkami a wnukami (no i w razie czego trzeba będzie obcych ludzi do opieki wynajmować jakby żona pracowała).
- Pracować zdalnie, tylko wtedy ryzykuję izolacją społeczną (przez co dzieci nie będzie przez #tfwnogf, a to dla nich chcę blisko rodziców mieszkać).
- Założyć własną firmę w mieście rodziców (ryzyko ^3, bo znam się na tym jak ksiądz na rodzeniu, musiałbym brać kredyt i nie wiem czy dobrych pracowników bym znalazł).

#dylemat #ankieta #praca #rodzina #rodzicielstwo #dzialalnoscgospodarcza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: dope

Co robić?

  • Pracuj i mieszkaj daleko od rodziny 68.8% (106)
  • Pracuj zdalnie 20.1% (31)
  • Załóż własną firmę w mieście rodziców 11.0% (17)

Oddanych głosów: 154

  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak chcesz Panu Bogu opowiedzieć świetny kawał to opowiedz mu o swoich planach na przyszłość. Ot, takie stare porzekadło. Doświadczenie życiowe nauczyło mnie, że zawsze należy dostosować życie do okoliczności a nie na odwrót. A jak dzieci nie będą się dogadywać z dziadkami?A jak żona koniecznie będzie chciała otworzyć szkołę gry na grzebieniu nad morzem? A jak przyjdzie huragan i zmiecie z powierzni ziemi rodzinną wioskę? Żyj tak, żeby dzisiaj,
Sami mi mówią, że chętnie by się zajmowali wnukami. Chcącemu nie dzieje się krzywda. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@AnonimoweMirkoWyznania: jak sie gowniaka dorobisz to sam zrozumiesz ze rola ojca jest miec wlasny pomysl na wychowanie i taka dziadkowa opieka idealna nie jest.
a dziadkowie to niby darmowa opieka dla dziecka?


@graf_zero: Gość chce wykorzystywać swoich rodziców. Według mnie trochę chamstwo z jego strony, bo celowo chce mieszkać bliżej żeby nie płacić nikomu za opiekę nad dziećmi, czyli rodziców wykorzystać do pracy gratis. Niezły gość.
@graf_zero: No właśnie, po co te kłamstwa:)
@AnonimoweMirkoWyznania: Jakbyś był rodzinny to byś wprost napisał: "słuchajcie chcę mieszkać z rodzicami najdłużej jak się da żeby im pomagać i swój czas im poświęcać".
Ale nie, Ty wprost piszesz "chce żeby moje dzieciaki były blisko dziadków żebym nie musiał płacić obcym". No tak, kasę oszczędzisz, czas swój oszczędzisz, w każdej chwili pozbędziesz się "kłopotu" w postaci dzieci, dziadkowie przypilnują, no widzę że
OP: @DreyfuS Nom, nie mam bo byłem przez dłuższy czas zajęty przez niebieskiego (bi jestem). A co do tego czy będzie chciała zostać, to dosłownie nad twoim postem się nad tym zastanawiałem.

@graf_zero Różowy @Jokker Wyolbrzymiacie. Nie chcę wykorzystać rodziców, tylko w razie sytuacji kryzysowych typu dziecko chore a szefowie nie chcą urlopu dać żadnemu z nas.
Nie chcę mieszkać Z rodzicami, tylko BLISKO rodziców. Tak by żony teściowie za bardzo