Wpis z mikrobloga

Zawsze ludzie twierdzą, że to jakaś ujma, że "jestem taki kumaty, że nie muszę czytać instrukcji"


@rysiekryszard: taaa, a potem mowia, ze jakie to maja fajne cos, ale slabo dziala albo zrobi tylko jedna rzecz a potem zdziwienie jak sie okazuje, ze hehe to pokretlo to nie jest do dekoracji
  • Odpowiedz
@rysiekryszard: mnie to zawsze zastanawialo, czemu niektorzy ludzi maja taki machinalny wstret do instrukcji urzadzen/softu wszelakiego. przeciez nikt nie kaze tego czytac od dechy do dechy, ale zeby chociaz nie chciec z grubsza zerknac nawet na spis tresci i przewertowac kluczowych kwestii. zauwazylem, ze u takich osob czesto nie ma wyrobionego nawyku wyszukiwania informacji - od razu zalozenie, ze sie nie da/nie umiem/ktos to za mnie zrobi.
  • Odpowiedz
  • 17
@rysiekryszard przesiadłem się z auta które nie miało nawet ABS do auta które ma radary, kamery, trzymanie w pasie ruchu i inne ujemuje. Pierwsze co to przez dwa dni czytałem instrukcję a kolejne dwa jeździłem z nią i testowałem każdy element
  • Odpowiedz
@rysiekryszard: Nie widzę w tym nic dziwnego. Sam czytam instrukcje, po prawdzie trochę po łebkach i pomijam niektóre rozdziały, niemniej często dowiaduję się o funkcjach, o istnieniu których nie miałem pojęcia. I maksymalnie wkur*iają mnie ludzie, którzy biadolą że coś nie działa albo nie wiedzą jak używać, ale wzięcie do ręki instrukcji nawet nie przeszło im przez myśl.
  • Odpowiedz
@rysiekryszard: Po kilku latach odkryłem jeszcze jeden filtr w odkurzaczu, w tylnej klapie. Już zaczynał własną cywilizację budować xD
Bez instrukcji przeczytanej z innej okazji bym tego nie znalazł.
  • Odpowiedz
@rysiekryszard: Najlepszy jest ten moment gdy ktoś jest pod wrażeniem funkcji, którą mu pokazałeś w urządzeniu które posiada X lat i mówi jakby mu ta wiedza życie wcześniej ułatwiła... A wiedział by o niej gdyby przeczytał instrukcję xd
  • Odpowiedz
@rysiekryszard: imo trzeba zachowywać zdrowy rozsądek. Osobiście drażnią mnie ludzie którzy np musieliby czytać instrukcję czajnika elektrycznego, gdzie działanie sprowadza się do naciśnięcia jednego przycisku...
  • Odpowiedz