Wpis z mikrobloga

jakwchlewieobsranymgownemodc984673.avi

Razem z kumplem zrzuciliśmy się po stówie na 20 kg kettla, którego woziliśmy ze sobą na siłownię na świeżym powietrzu koło WKS Wawel w #krakow .

Jako że niewygodne było go ciągle włóczyć ze sobą, kumpel wymyślił, byśmy go gdzieś kitrali w pobliżu, tak, żebyśmy wiedzieli o nim tylko my. Odpowiedziałem, że to bez sensu trzymać go gdzieś nieużywanego przez 46/48h, niech i inni trenujący mają możliwość skorzystania z niego (siłownia skądnikąd fajna i dobrze doposażona, brakuje na niej właśnie tylko jakiegoś kettla). Kumpel popukał się w czoło i stwierdził że nie zdążymy wyjść poza ogrodzenie a ktoś go #!$%@?.

Oburzyłem się na taki brak wiary w społeczeństwo, to nie rok dziewięćdziesiąty trzeci, by #!$%@?ć jak leci, byle śmieci. Że do najbliższego miejsca, gdzie można załadować te 20 kg w sammochód, jest 150 m, a park jest patrolowany przez ochronę.

Kumpel zaproponował więc eksperyment społeczny - jeśli kettel przetrwa 2 tygodnie, on zwraca mi zainwestowaną stówę i przyznaje mi że jednak nie jest jak w lesie, jeśli kettel zniknie, ja zwracam stówę jemu i tracę resztki wiary w ludzi.

Zgadnijcie kto właśnie stał się lżejszy o portret Władysława Jagiełły.



#silownia #mikrokoksy #kalistenika
źródło: comment_wRPUkGA1Dk0FIzdu3EQyBhCQBD0VSuTl.jpg
  • 80
@Dr_Killjoy 5l betonu ma masę 11-13kg jakby do środka firmy rzucić trochę żeliwa albo ołowiu ze starych akumulatorów może dałoby się dobić do 20kg, a na takiego kettla chyba nikt by się nie pokusił.
Osobiście wolę korzystać z parku do Streetworkoutu w parku Krowoderskim. Ale ten przy WKSie wcale nie jest zły. Nie myśleliście żeby dać tego kettla gdzieś do szatni, albo coś przy kortach? Bardzo możliwe, że to nawet ktoś wziął do środka siłowni bo myślał że ktoś to wyniósł i zapomniał odnieść
@Dr_Killjoy mam znajomego który mieszkał na Islandii. Obok swojego mieszkania było otwarte kryte boisko do nogi. Wszyscy zostawiali tam swoje piłki, rękawice bramkarskie, itd. Nic nie ginęło.
...
Do czasu jak ten kumpel sam #!$%@?ł piłkę komuś xD

Swoją drogą kiedyś dałem na parapecie (parter) buty za 50zl do suszenia i już po 2h ich nie było
@Dr_Killjoy @mama_Andrzejka @WolfSky Na łańcuchu czy u-locku kusiłoby polactwo jeszcze bardziej i zamiast 4 dni zniknąłby już tego samego :F

@ciepla_deska_klozetowa W Skandynawii 'kontynentalnej' było tak samo dopóki EU się nie otworzyła na nasze kraje i przez zalew Polaków, Litwinów, Bułgarów itp się niestety zaczęło złodziejstwo i ludzie się dowiedzieli że domy i samochody się jednak zamyka :/ Wstyd straszny :/ Ludzie z naszych regionów kradną w większości nie dlatego że muszą
@Dr_Killjoy: phi. Ostatnio na siłowni na świeżym powietrzu widziałem próby demontażu jednego urządzenia. I to nie rwanie po pijaku, tylko ślady cięcia . O ile kettla warto mieć, o tyle niedoszli złodzieje tamtego elementu nie wiem co chcieli zrobić z tym co próbowali ukraść. Chyba wsadzić w dupę. Ludzie to debile i nie ma co ufać.

Zrobię picrel przy okazji
@Saeglopur @Dr_Killjoy: Na Wyspach Owczych i Islandii zostawiałem rower z załadowanymi do pełna sakwami w jednym miejscu w środku miasteczka, a potem szedłem na pół godziny do sklepu. Albo na godzinę-dwie do knajpy. W Skandynawii kontynentalnej nadal jest tak jak piszesz, ale w mniejszych miasteczkach i na wioskach. W takiej Skanii cały czas bramy na posesje otwarte, samochody otwarte, niezamykane na klucz skrzynki pocztowe, warzywa, mleko i owoce powystawiane przy drodze
@starface:
No dobrze, ale w Polsce na wsi (w Beskidzie Makowskim) też widziałem jak ludzie zostawiają rowery z bagażami pod GS-em, to bardziej kwestia izolacji, braku przejezdnych i tego że wszyscy się znają.

Bo w drugą stronę, nawet na Islandii w Reykjavíku nie ma tak że ludzie zostawiają otwarte drzwi czy samochody. Za duża masa ludzi, anonimowość, przejezdni, powodują jednak że łatwiej o kradzież.
mam znajomego który mieszkał na Islandii. Obok swojego mieszkania było otwarte kryte boisko do nogi. Wszyscy zostawiali tam swoje piłki, rękawice bramkarskie, itd. Nic nie ginęło.

...

Do czasu jak ten kumpel sam #!$%@?ł piłkę komuś xD

@ciepla_deska_klozetowa: dlatego otwartość na imigrantów jest zła. Japonia już dawno to zauważyła
@Dr_Killjoy: w tym kraju stacje do obsługi rowerów publiczne są rozkradane - ludzie odcinają klucze z łańcucha, gdzie sam klucz jest warty z 10 zł, a Ty się #!$%@? dziwisz, że coś takiego #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Saeglopur: Na osiedlu domów jednorodzinnych u znajomego, w miejscowości pod Oslo, były dwa włamania w ostatnim roku. Raz naćpany Senegalczyk, drugi raz śniady jegomość niewiadomego pochodzenia etnicznego. W przypadku Senegalczyka, kobieta, do której się włamywał, poszła do znajomego Polaka podwórkiem i zaczęła pukać w okno, budząc go. O 5 rano Polak w majtkach gonił włamywacza przez kilkaset metrów.
Drugiego włamywacza złapał Norweg z Polakiem, zanim przyjechała Policja zostali otoczeni przez śniadych
@Lysyn Niestety nie, ale generalnie wygląda to tak, że masz otwartą bramę gospodarstwa, a przed nią przy drodze taki standardowy stragan albo stolik że skrzynkami, bańkami, pojemnikami itp. Obok na płocie skarbonka z takimi drzwiczkami otwieranymi do góry.