Wpis z mikrobloga

#silownia #mikrokoksy

Eh mireczki, chciałoby się napisać że coraz więcej amatorów pcha się do zabawy, ale to nie pasta o hobbystach tylko rzeczywistość ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Sezon w pełni. Janusze i Sebixy wybudziły się ze snu zimowego, i przypomnieli sobie, że są albo ulanymi k-----i albo suchoklatesami z łapkami jak 12 letnie dziewczynki, albo szczęśliwcami będącymi połączeniem tych dwóch typów. Na siłowniach nagle więcej ludzi niż Uruk-Hai pod Helmowym Jarem. Gdyby bieżnie produkowały prąd zamiast go zużywać, to moja siłownia mogłaby sprzedawać prąd DO elektrowni a nie pobierać od nich. No ale ci co biegają na bieżniach to żaden problem, bo sobie grzecznie są w jednym miejscu i nie robią sztucznego tłoku przeciskając się od jednego hantla do drugiego.

Najgorsze jest to, że muszę obserwować jak ktoś o--------a gównotechnikę i nie dość, że c---a z tego ćwiczenia będzie miał bo robi szarpane i oszukane powtórzenia, to jeszcze zajmuje niepotrzebnie stanowisko zamiast najpierw pooglądać tutoriale na jutubie albo poprosić kolegę aby go nagrał, żeby sobie potem porównać to co robi z tym co się nazywa poprawną techniką. Żaden ze mnie pro madafaka trajner, ale nie ma w tym nic trudnego aby kogoś nauczyć poprawnie robić jak się go widzi z trzeciej osoby, więc czasem mnie łapie altruizm i komuś podpowiem. No ale wczoraj to normalnie szkoda by było szczempić ryja, bo bym nic innego chyba nie robił niż łatanie ludziom koślawej techniki a samemu też chciałbym jeszcze zrobić swój trening. Jakbym chciał każdy błąd poprawiać i brać dychę od sztuki, to bym wczoraj w ciągu godziny wyniósł chyba z 300 zł (,)

Trenerzy są c--j wie gdzie (pewnie robili 69 w męskim kiblu) żeby pilnować aby się ludzie nie pozabijali - ale oni sami c---a się znają i przeszli chyba tylko przyśpieszony 15 minutowy kurs trenerski zakończony soczystym buziakiem od trenera crossfitu i szczęśliwym skakaniem po bosu ballach trzymając się za ręce. Jak kiedyś widziałem jak sami trenują, to wielkiej różnicy od randomowego sebixa będącego 3 raz w życiu na siłowni nie było. Jeśli ci ludzie posiadają jakieś wykształcenie w tym kierunku, to jestem pełen podziwu, że udało im się pozdawać egzaminy. Osobiście z bodaj 6 trenerów zostawiłbym tam jednego (jeden widać, że ogarnia temat) - a resztę w---------ł, kupił manekiny, ubrał je w koszulkę "Trener" i na jeden c--j by wyszło.

Chcę się dostać do racka, zajęte oczywiście przez dwóch gości, jakieś brakujące ogniwa pomiędzy sebixem a januszem. C---a mam do roboty to włóczę swoje ulane dupsko po okolicy i patrzę co ci goście robią. Ćwierćprzysiady, nawet nie pół (kolano to nie wiem czy 90 stopni ugięcia osiągało), rozstaw stóp za wąski, stopy w ogóle prosto skierowane w ścianę (co nie zawsze jest błędem, ale w tym wypadku budowa bioder i kolan sugerowała co innego), ciężar w ogóle za duży i jeszcze przy wstawaniu kolana zapadają się do wewnątrz - nie, że lekko dygają do środka. Zapadają się k---a (,) Stwierdziłem, że jak połamią kolana, to będzie przypał jak złapię gościa za chabety, odciągnę na bok żeby sobie poczekał na karetkę i mi nie przeszkadzał w przejęciu racka dla siebie, więc postanowiłem im pomóc w odejściu na własnych nogach. Oczywiście Ukraińcy - pa polski nie panimaje, pa angliski też i skończyło się na migowym pokazywaniu żeby rozstawił szerzej nogi, przekręcił stopy o taki kąt jak mu pasuje żeby się kolano nie zapadało, zmniejszył ciężar i osiągał chociaż linię równoległości kości udowej z podłogą (,)

Razem z pozostałymi bitwami o stanowiska trening wydłużył się o minimum godzinę i przez to się nie wyspałem, bo ostatni posiłek wypadł mi za późno a ciało nie zdążyło pozbyć się "hormonów walki" przed położeniem się ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nadchodzące miesiące zapowiadają się c-----o, szczególnie jak jeszcze dojdzie gorąco i wilgoć do pakietu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Khaine - #silownia #mikrokoksy 

Eh mireczki, chciałoby się napisać że coraz więcej...

źródło: comment_2zcsQe6YLZyjAKPXQxjZmSpozWLL0Ct2.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A kim ty jesteś, żeby poprawiać innych? xD


@Flypho: A kim ty jesteś żeby myśleć, że pozjadałeś wszystkie rozumy i jesteś mądrzejszych od wszystkich? xD

Przypadkowym kolesiem z siłowni.


A ty jesteś special snowflake, wcale nie przypadkowym sebą który kaleczy technikę XD
  • Odpowiedz
A co cię to szczerze mówiąc obchodzi co ja robię? xD


@Flypho: Bo wyobraź sobie, że jak ktoś trenuje z pasji to czasem ma ochotę komuś pomóc i wyprowadzić z błędu xD Życie nie kręci się wokół brania od ludzi pieniędzy za wszystko xD
  • Odpowiedz
A potrafisz sobie wyobrazić, że ktoś może nie chcieć słuchać takiego 'specjalisty' jak ty? xD


@Flypho: To już jego sprawa, jak skończy ze złamanym kręgosłupem albo wyłamie kolano to ja mam chociaż świadomość, że zadziałał dobór naturalny a nie nieświadomość i debil został odsiany xD Przecież nie musi mnie słuchać, c'nie?
  • Odpowiedz
Jego sprawa, ale jednak musisz się w--------ć w czyjś trening? xD


@Flypho: Tak, bo może po prostu nie wie jak jest dobrze, bo mu nigdy nikt nie pokazał. Może ma jakieś wady postawy ukryte, może ma przykurcze, może nie widzi się po prostu z boku i nie jest świadom, że robi źle. Przecież sam trenuję to wiem jak ciężko jest samego siebie kontrolować i czasem się kogoś spytam żeby mi
  • Odpowiedz
@Khaine: Dajesz ludziom do zrozumienia, żeby słuchali się rad sebków z siłowni, którzy znacznie prędzej ich zabiją niż oni sami siebie a to mi zarzucasz poziom empatii na poziomie kartofla? xD
  • Odpowiedz
@Khaine ja np. tez nie robie wszystkich ćwiczeń doskonale ale nie słucham porad ludzi z silki odkąd podszedł do mnie koksu i powiedział żebym nie siadał tak nisko bo mi kolana p-------a
  • Odpowiedz
koksu i powiedział żebym nie siadał tak nisko bo mi kolana p-------a


@Alfredox: Klasyk xD. Ja jeszcze regularnie słyszę, żebym nie opuszczał w wyciskaniu leżąc sztangi tak nisko, bo mi stawy p-------ą xD.
  • Odpowiedz
Dajesz ludziom do zrozumienia, żeby słuchali się rad sebków z siłowni, którzy znacznie prędzej ich zabiją niż oni sami siebie a to mi zarzucasz poziom empatii na poziomie kartofla? xD


@Flypho: Gościu, jak typ do ciebie podchodzi i mówi, że masz kota przy martwym ciągu, to masz 90% szans na to, że masz kota przy martwym i powinieneś wziąć to na poważnie xD Wiadomo, że gość cię prędzej zabije niż ty sam siebie wtedy c'nie xD

powiedział żebym nie siadał tak nisko bo mi kolana
  • Odpowiedz
Gościu, jak typ do ciebie podchodzi i mówi, że masz kota przy martwym ciągu, to masz 90% szans na to, że masz kota przy martwym i powinieneś wziąć to na poważnie xD Wiadomo, że gość cię prędzej zabije niż ty sam siebie wtedy c'nie xD


@Khaine: Jasne, bo ludzie, którzy robią kompletnie niepoprawnie jakieś ćwiczenie są w stanie odróżnić słuszne zalecenie techniczne od totalnego bullszitu typu 'nie rup przysiadów bo
  • Odpowiedz
  • 1
@mendrix Kolego, bajcik na poprawę techniki zawsze chwyta. I o dziwo nie są święcie przekonane, że robią dobrze. I starają się poprawić, to co się wskazało.
  • Odpowiedz
  • 1
@Khaine A ja lubię przyjmować uwagi od osób, które widzę że robią dobrze różne ćwiczenia. Imo dzięki temu można ciągle się doskonalić i poprawiać swoje błędy. Tylko jak piszesz, rzadko się zdarza żeby wpadło się na ludzi z pasją l, i że to lubią robić
  • Odpowiedz
Chodzę na siłownię ponad 3 lata i dostałem raz dobre zalecenie techniczne


@Flypho: No dobra, jeśli WIESZ, że robisz dobrze a typ się c---a zna, to przecież nie musisz go słuchać. Ale jeśli WIESZ, że nie jesteś pewien czy to aby na pewno jest dobrze, to nadal się boczysz na typa, że ośmiela się poprawiać? xD To da chociaż bodziec aby odpalił sobie filmik na jutubie i sam zobaczył aby
  • Odpowiedz