Wpis z mikrobloga

#silownia #mikrokoksy

Eh mireczki, chciałoby się napisać że coraz więcej amatorów pcha się do zabawy, ale to nie pasta o hobbystach tylko rzeczywistość ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Sezon w pełni. Janusze i Sebixy wybudziły się ze snu zimowego, i przypomnieli sobie, że są albo ulanymi #!$%@? albo suchoklatesami z łapkami jak 12 letnie dziewczynki, albo szczęśliwcami będącymi połączeniem tych dwóch typów. Na siłowniach nagle więcej ludzi niż Uruk-Hai pod Helmowym Jarem. Gdyby bieżnie produkowały prąd zamiast go zużywać, to moja siłownia mogłaby sprzedawać prąd DO elektrowni a nie pobierać od nich. No ale ci co biegają na bieżniach to żaden problem, bo sobie grzecznie są w jednym miejscu i nie robią sztucznego tłoku przeciskając się od jednego hantla do drugiego.

Najgorsze jest to, że muszę obserwować jak ktoś #!$%@? gównotechnikę i nie dość, że #!$%@? z tego ćwiczenia będzie miał bo robi szarpane i oszukane powtórzenia, to jeszcze zajmuje niepotrzebnie stanowisko zamiast najpierw pooglądać tutoriale na jutubie albo poprosić kolegę aby go nagrał, żeby sobie potem porównać to co robi z tym co się nazywa poprawną techniką. Żaden ze mnie pro madafaka trajner, ale nie ma w tym nic trudnego aby kogoś nauczyć poprawnie robić jak się go widzi z trzeciej osoby, więc czasem mnie łapie altruizm i komuś podpowiem. No ale wczoraj to normalnie szkoda by było szczempić ryja, bo bym nic innego chyba nie robił niż łatanie ludziom koślawej techniki a samemu też chciałbym jeszcze zrobić swój trening. Jakbym chciał każdy błąd poprawiać i brać dychę od sztuki, to bym wczoraj w ciągu godziny wyniósł chyba z 300 zł (,)

Trenerzy są #!$%@? wie gdzie (pewnie robili 69 w męskim kiblu) żeby pilnować aby się ludzie nie pozabijali - ale oni sami #!$%@? się znają i przeszli chyba tylko przyśpieszony 15 minutowy kurs trenerski zakończony soczystym buziakiem od trenera crossfitu i szczęśliwym skakaniem po bosu ballach trzymając się za ręce. Jak kiedyś widziałem jak sami trenują, to wielkiej różnicy od randomowego sebixa będącego 3 raz w życiu na siłowni nie było. Jeśli ci ludzie posiadają jakieś wykształcenie w tym kierunku, to jestem pełen podziwu, że udało im się pozdawać egzaminy. Osobiście z bodaj 6 trenerów zostawiłbym tam jednego (jeden widać, że ogarnia temat) - a resztę #!$%@?ł, kupił manekiny, ubrał je w koszulkę "Trener" i na jeden #!$%@? by wyszło.

Chcę się dostać do racka, zajęte oczywiście przez dwóch gości, jakieś brakujące ogniwa pomiędzy sebixem a januszem. #!$%@? mam do roboty to włóczę swoje ulane dupsko po okolicy i patrzę co ci goście robią. Ćwierćprzysiady, nawet nie pół (kolano to nie wiem czy 90 stopni ugięcia osiągało), rozstaw stóp za wąski, stopy w ogóle prosto skierowane w ścianę (co nie zawsze jest błędem, ale w tym wypadku budowa bioder i kolan sugerowała co innego), ciężar w ogóle za duży i jeszcze przy wstawaniu kolana zapadają się do wewnątrz - nie, że lekko dygają do środka. Zapadają się #!$%@? (,) Stwierdziłem, że jak połamią kolana, to będzie przypał jak złapię gościa za chabety, odciągnę na bok żeby sobie poczekał na karetkę i mi nie przeszkadzał w przejęciu racka dla siebie, więc postanowiłem im pomóc w odejściu na własnych nogach. Oczywiście Ukraińcy - pa polski nie panimaje, pa angliski też i skończyło się na migowym pokazywaniu żeby rozstawił szerzej nogi, przekręcił stopy o taki kąt jak mu pasuje żeby się kolano nie zapadało, zmniejszył ciężar i osiągał chociaż linię równoległości kości udowej z podłogą (,)

Razem z pozostałymi bitwami o stanowiska trening wydłużył się o minimum godzinę i przez to się nie wyspałem, bo ostatni posiłek wypadł mi za późno a ciało nie zdążyło pozbyć się "hormonów walki" przed położeniem się ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nadchodzące miesiące zapowiadają się #!$%@?, szczególnie jak jeszcze dojdzie gorąco i wilgoć do pakietu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Khaine - #silownia #mikrokoksy 

Eh mireczki, chciałoby się napisać że coraz więcej...

źródło: comment_2zcsQe6YLZyjAKPXQxjZmSpozWLL0Ct2.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
@Khaine: Wydaje mi się że właśnie teraz robi się luźniej na siłowniach. Największy szał pał jest zawsze w styczniu/lutym (Nowy rok nowy/nowa ja) i trwa do marca. W kwietniu wykruszają się resztki. Przynajmniej mi udało się skrócić czas treningu o 15-20 minut dzięki temu że jest mniejsze obłożenie sprzętu.
  • Odpowiedz
Nie pamięta wół jak cieleciem był


@Alfredox: Wół pamięta. I dlatego wół czasem poprawia innych ludzi, bo wół musiał sam się nauczyć z jutubów i innego gówna, bo go nie miał kto poprawiać. Ale przy takim zatrzęsieniu to się po prostu nie da - jeszcze nie każdy chce słuchać porad. Jak trafisz na dwóch sebixów i jakakolwiek porada którą im dasz poskutkuje zmniejszeniem ciężaru na sztandze zamiast zwiększeniem, to gwarantuję że
  • Odpowiedz
@Khaine: Kurde czasem myślę, że sobie ludzie tak o mnie myślą xD, ale raczej nie, bo już na swoją siłownie chodzę od października jakoś dopiero od stycznia zacząłem Stronglifts i czasem też wejdzie jakieś nie do końca techniczne powtórzenie, ale to już ze zmęczenia na ostatniej serii albo z ogólnego zmęczenia organizmu spowodowanego stresem, dobrze, że raczej większość mnie tam zna z widzenia xD
  • Odpowiedz
Ej Mirki, @Khaine dobrze gada, polać mu szejka proteinowego! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dlatego lepiej mieć siłownię w domu. A jak nie, to może zająć się kalisteniką? Do tego nie potrzeba sprzętów z siłki.
  • Odpowiedz
@Need: Nie rób ćwiczeń jak debil, to nikt nie zwróci nawet uwagi na tyle aby cokolwiek pomyśleć. Uwagę zwracają ci co kaleczą bezbożnie.

@Lenalee: Niestety, wolę ciężary ( ͡º ͜ʖ͡º) Aczkolwiek w lato jak jest ciepło to czasem chodzę sobie na placyk się pogibać.
  • Odpowiedz
Nadchodzące miesiące zapowiadają się #!$%@?, szczególnie jak jeszcze dojdzie gorąco i wilgoć do pakietu


@Khaine: Mi już się ciężej oddycha jak #!$%@? się nagle w #!$%@? osób. Dojdzie jeszcze temperatura, jeszcze więcej osób i będę sapał jak w jakimś Peru xD

Ostatnio gościowi, który bije towar tłumaczyłem ile jeść kreatyny, co to jest gainer, ile białka powinien jeść i co to jest zapotrzebowanie kaloryczne #!$%@?... xD Czujesz to? Idzie ręce załamać,
  • Odpowiedz
@LewackiKrul: Ciekawe czy wie co to jest odblok, bo z bomby kiedyś trzeba zejść i dopiero wtedy będą jaja xD A raczej nie będą xD

U mnie też jest trochę wróżek koksuszek, co to się sztangami i ćwiczeniami złożonymi brzydzą, a cały ich trening to pompowanie wybranych partii na hantlach 2 kilo xD
  • Odpowiedz
@Khaine: Mówi, że wujek mu mówił, że brat wujka od strony ciotki kuzynki nie robił odbloku i nic mu nie jest i ewentualnie booster teścia weźmie xDD Czekam na ten płacz jak #!$%@?, bo już mi szkoda strzępić ryja ()
  • Odpowiedz
  • 0
@Khaine Znam ten ból cunplu, mam podobne odczucia wobec niektórych osób ćwiczących. Jednak nie ma sensu na nich strzempić ryja, bo nie warto. Niech się pozabijają, przynajmniej nie przyjdą. Sam też jestem low level, na siłce. Ale imo to co niektórzy robią, to woła o pomstwe do nieba. A, że zajmują miejsce cóż taki okres, musimy być silni
  • Odpowiedz
@Khaine: Co to są osłonki? xD Ostropest jest pity xDD
@beefislife: Chodzi o to, że on prawie nie wie co to jest kreatyna... o pozostałych suplach nie wspominam. BCAA #!$%@? wiadrami, a jak go zapytałem po co to bierzesz, to mówił, że mu w sklepie gość poradził xD 90zł za 400g xD
  • Odpowiedz
@Gr1mek: @Khaine: Z drugiej strony są #rozowepaski, którym zawsze dobrze zrobić krótkie szkolenie z przysiadów i wytłumaczyć dlaczego lepiej robić je wolnymi ciężarami a nie maszyna smitha. Czasami wchodzi w to korekcja postawy. Ot takie dobre uczynki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mendrix: Różowych jest raczej mało u mnie i generalnie zwykle nie kaleczą (bo nie szarżują tak z ciężarami). Z facetami znacznie gorzej wbrew pozorom.
  • Odpowiedz
@Khaine: Ty przychodzisz tam trenować czy instruować za darmo? Zajmij się swoim treningiem zamiast się gapić na ludzi. Nie cierpię takich ludzi jak ty na siłowni, co jakiś czas mi się trafia typ, który wie lepiej ode mnie jak robić.
  • Odpowiedz
Nie cierpię takich ludzi jak ty na siłowni, co jakiś czas mi się trafia typ, który wie lepiej ode mnie jak robić.


@Flypho: A co jeśli faktycznie robisz #!$%@?? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja nie poprawiam jak ktoś stosuje alternatywną, ale poprawną jednak technikę. No ale zapadające się kolana na przysiadzie, kot w martwym albo płaskie plecy na wyciskaniu na klatę to są błędy nie do wytłumaczenia
  • Odpowiedz